Ta porażka zaprocentuje?

13 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Aluprof Bielsko-Biała pokonał na własnym parkiecie Gedanię Żukowo 3:0 (25:16, 25:17, 25:22). Grzegorz Wróbel wystawił tym razem zaledwie dziewięć siatkarek i zagrał wyłącznie w krajowym zestawieniu, a mimo to jego podopieczne fragmentami dzielnie stawiały się liderowi. - Ten mecz powinien dodać młodym zawodniczkom wiary we własne możliwości i zaprocentować w przyszłości - ocenia szkoleniowiec

.

ALUPROF: Skorupa 5, Bamber 2, Barańska 5, Gajgał 3, Dziękiewicz 9, Horka 7 oraz Sawicka (libero), Kaczmar 0, Okuniewska 13, Studzienna 5, Waligóra 0, Ciaszkiewicz 7.

GEDANIA: Pasznik zdobyła 1 punkt, Tokarska 13, Skowrońska 7, Wellna 11, Szymańska 5, Nuszel 2, Durajczyk (libero) oraz Kaliszuk 3, Szpak.

Gedania wróciła do ustawienia, w którym rozpoczynała sezon, gdyż ukraińskie siatkarki musiały wrócić do kraju w sprawach wizowych. Jednak wizyta w Bielsku, choć zakończyła się takim samym wynikiem jak ta pierwsza w Dąbrowie Górniczej, pod względem gry była znacznie lepsza. - Pokazaliśmy się z dobrej strony. Młode zawodniczki nie wystraszyły się liderek. Przeprowadziły wiele ciekawych akcji. Wykazać mogły się zwłaszcza środkowe. Rywalki ustawiły blok na naszych skrzydłach i Ola Pasznik musiała rozgrywać ataki przez Maję Tokarską i Olę Szymańską - podkreśla trener Wróbel.

O ile ze skutecznością ataków bywało różnie, to juniorki na środku siatki należy podkreślić za blok. Tym elementem zdobyły aż 10 punktów. Najmocniej doświadczyła tego Berenika Tomsia-Okuniewska. Eksgedanistka, która weszła w pierwszym secie z ławki rezerwowych, a w kolejnych grała już w "6", została zablokowana aż 5 razy.

W inauguracyjnym secie gedanistki były blisko liderek aż do drugiej przerwy technicznej (13:16). Dopiero zmiana na pozycjach rozgrywającej i atakującej oraz zagrywka Anny Barańskiej zapewniła gospodyniom wyraźne zwycięstwo. Potem Igor Prielożny stopniowo z gry wyłączał podstawowe zawodniczki. Na pierwszym secie skończyły grę Barańska i Natalia Bamber, a po drugim Katarzyna Gajgał.

W drugim secie znów przyjezdne przegrały seta w jednym ustawieniu. Wynik poprawiła Karolina Ciaszkiewicz, która na parkiet wyszła od drugiego seta. Dość powiedzieć, że Gedania od wyniku 14:15 zdobyła już tylko trzy punkty, a straciła dziesięć.

Zgoła odmiennie było w ostatniej części gry. Tym razem do Aluprof pozwolił sobie na przestój. Gedanistki doszło do remisu, choć przegrywały już 15:20. Niestety, w końcówce znów były własne błędy. Ogółem zdarzyło się ich aż 21 (7 zepsute zagrywki, 5 złe przyjęcie, 8 autowe ataki, 1 dotknięcie siatki przy bloku). - Cieszę się z dobrej gry w przyjęciu i bloku. To lidera to nie wystarczyło, ale w meczach z innymi drużynami z taką grą możemy śmiało wygrywać. Dlatego liczę, że ta porażka zaprocentuje w rundzie rewanżowej - ocenia trener Wróbel.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14), GCB Centrostal Bydgoszcz - Calisia Kalisz 3:0 (25:19, 25:19, 25:23), niedziela: Farmutil Piła - Stal Mielec 3:0 (25:9, 25:17, 25:16), Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (16:25, 20:25, 22:25).

Opinie (6) ponad 10 zablokowanych

• Dziewczyny! Znajdzcie sobie lepiej inne zajęcie!

Zajmijcie się czymś co bardziej wam wychodzi! Tylko nie grajcie już w siatkówke!!!PLEASE! Bynajmniej nie w tej lidze!

• 0 0

• Super..wiadomo już na czym zależy trenerowi. Na pewno nie na utrzymaniu PLK w Gdańsku. Jego celem jest ogrywanie swoich juniorek, bo przecież medal w juniorkach to cle jego życia. Z takim podejściem spadek pewny.

• 0 0

• przepraszam

Ale co ten Pan Wróbel opowiada o wygrywaniu.Dziewczyny są tak zdołowane i to nie tylko chodzi o granie w siatkówkę, ale też o prowadzenie tej drużyny.Niestety nikt tego nie robi, a już na pewno nie TRENERZY!!!!!!!!Szkoda brak jakiejkolwiek motywacji do gry..Od tego jest II-ga liga.

• 0 0

• Dziewczyny do boju!

Dziewczyny nie przejmujcie się co tutaj piszą. W tej rundzie słonko zaświeci dla was. Macie 6 meczy u siebie i to wykorzystajcie i będzie dobrze. To teraz te drużyny które przyjeźdzają do was niech sie martwią, przekonała siię o tym Piła, Białystok i Bydgoszcz!!

• 0 0

• powodzenia

z dąbrową może być różnie ,ale Wrocław KALISZ ,mielec , będzie dobrze

• 0 0

• ŻYCZENIA

JA TEZ ŻYCZĘ ZAWODNICZKOM I TRENEROM POWODZENIA, TRZYMAM KCIUKI I CZEKAM NA PIERWSZĄ WYGRANĄ.