Tego jeszcze nie było

21 maja 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

Po raz pierwszy w tym sezonie przy ul. Traugutta w meczu II-ligowym gdańscy piłkarze zdobyli trzy gole! Lechia zdeklasowała Szczakowiankę Jaworzno 3:0 (1:0). Gole zdobyli: Krzysztof Brede w 29. minucie z karnego oraz Piotr Cetnarowicz (54) i Grzegorz Król (90).

LECHIA: Bąk - Pęczak, Brede, Janus, Kosznik - Piątek, (46 Rusinek), Szulik, Kalkowski, Biskup (59 Wiśniewski) - Król, Cetnarowicz (67 Mysiak).

SZCZAKOWIANKA: Budka - Prażmowski, Adamus (59 Borowczyk), Antczak, Mrozek (46 Hejnowski) - Cygnar (59 Jarzynka), Dziółka, Czerwiec, Drewniak, Rączka - Chudy.

Sędzia: Heinrich (Poznań). Czerwona kartka: Prażmowski. Żółta kartka: Rączka. Widzów: 4 000.

Tradycyjnie na własnym boisku z niżej notowanym rywalem Lechia osiągnęła dużą przewagę. I znów były kłopoty ze skutecznością. Przed przerwą jedyny gol padł po rzucie karnym. Ręką w polu karnym zagrał Piotr Mrozek. Po raz czwarty w tym sezonie z "jedenastki" nie pomylił się Brede. Druga bramka padła w podobnych okolicznościach jak zwycięskie trafienie przed tygodniem. Ponownie wszystko zaczęło się od wrzutki Macieja Kalkowskiego z rzutu rożnego. Strzał Krzysztofa Rusinka został jeszcze zablokowany, ale dobitka Cetnarowicza znalazła drogę do siatki. W ostatniej minucie przełamał się wreszcie Król. Wcześniej dwukrotnie przegrał on pojedynek sam na sam z najlepszym w drużynie przeciwnej, Maciejem Budką. Od 68. minuty Szczakowianka musiała bronić się w "10". Za faul na Piotrze Wiśniewskim z boiska został wyrzucony Adrian Prażmowski.

Po przegranej Robert Moskal, trener gości zapowiedział rezygnację ze stanowiska. Jego następcami będą Jacek Góralczyk i Ryszard Czerwiec. Ten ostatni, m.in. w przeszłości piłkarz Widzewa, jest także grającym... dyrektorem klubu. Warto podkreślić, że to już trzeci szkoleniowiec zwolniony przez Lechię w tej rundzie. Wiosną za porażki z biało-zielonymi posadami zapłacili już Krzysztof Tochel i Adam Nawałka, których zwalniano - odpowiednio - w Zagłębiu Sosnowiec i Jagiellonii Białystok.

Marcin Kaczmarek, szkoleniowiec zwycięzców przyznaje, że jego podopiecznym daje się we znaki gra systemem środa-sobota. Jednak nie ma czasu na odpoczynek. Już w środę Lechia ma kolejny II-ligowy mecz. W siedzibie klubu od godziny 8.00 do 16.00 prowadzona jest przedsprzedaż biletów na pojedynek w Nowym Dworze Mazowieckim. Grę wyjazdową gdańszczan ze Świtem będzie mogło zobaczyć 200 kibiców przyjezdnych.

Pozostałe wyniki 30. kolejki: Podbeskidzie Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec 1:0 (0:0). Bramka: Krzysztof Chrapek (83). Zagłębie Sosnowiec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (1:1). Hadis Zubanović (19, 67), Tadeusz Tyc (69) - Sergiusz Wiechowski (34). Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (3:0). Tomasz Moskal (15, 45), Arkadiusz Kubik (43, karny) - Benjamin Imeh (62). Ruch Chorzów - Radomiak 2:1 (0:1). Grażvydas Mikulenas (47, 77) - Daniel Barzyński (1). Heko Czermno - Polonia Bytom 0:3 (0:2). Tomasz Sosna (29), Artur Rozmus (31, 75). Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Piast Gliwice 0:0. Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 0:0. Widzew Łódź - Górnik Polkowice 0:0.

1. Widzew Łódź 30 16 7 7 46-24 55
2. ŁKS Łódź 30 12 13 5 37-20 49