Tego jeszcze nie było

14 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
W ósmej kolejce beniaminek ekstraklasy po raz pierwszy osiągnął remis. Łączpol Gdynia w meczu z Piotrcovią uzyskał w Rumi wynik 30:30 (14:19). To pierwszy punkt zdobyty przez podopieczne Grzegorza Gościńskiego u siebie w pojedynku z drużyną wyżej notowaną w tabeli.

ŁĄCZPOL: Szywierska - Sulżycka 5, Andrzejewska 7, Szejerka 1, Stachowska 3, Piewcewicz, Wasak 8, Całużyńska 6, Waldowska, Szott.

PIOTRCOVIA: Alberciak, Skura, Kowalczyk - Mijas 4, Gajęcka 1, Dominiak 2, Kicińska-Kokotek 6, Krzysztoszek 3, Polenz 6, Repelewska 8, Szczecina, Dąbrowska.

Inauguracyjną bramkę zdobyła Monika Andrzejewska. Do 25. minuty trwała wyrównana walka. Niestety, od wyniku 14:14 rywalki zdobyły pięć bramek bez własnych strat. W 41. minucie było jeszcze gorzej. Przewaga Piotrcovii urosła do 25:19.

Łączpol przegrywał już w Rumi z Zagłębiem (27:30) i SPR (31:32). Dziś pokazał, że szybko się uczy. Trzeci medalista poprzedniego sezonu nie opuścil hali z kompletem punktów. Na niespełna dwie minuty przed końcem gry gdynianki po akcji Karoliny Sulżyckiej wyrównały na 30:30. Potem obie drużyny miały jeszcze okazje, aby zdobyć zwycięskie bramki, ale lepsze od rzucających były golkiperki: Sołomija Szywierska i Beata Kowalczyk.

- Jestem zadowolony z remisu. Pamiętajmy, że Piotrcovia to aktualny wicemistrz kraju, który ma wiele doświadczonych zawodniczek - ocenił Grzegorz Gościński, trener gospodyń. - Podział punktów jest raczej sprawiedliwy. Mieliśmy kasety z wcześniejszych meczów gospodyń i wiedzieliśmy, że czeka nas tutaj ciężka przeprawa. Szkoda, że mają przewagę sześciu bramek, moje zawodniczki zaczęły grać na "dowiezienie" wyniku. Nie mogłem wiele zmieniać, gdyż mam praktycznie tylko 7-8 zawodniczek w polu. Dzisiaj na przykład nie grał Hanna Strzałkowska, bo ma problemy z barkiem - mówił Roman Jezierski, szkoleniowiec przyjezdnych.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Dablex AZS AWFiS Gdańsk - AZS Politechnika Koszalińska 30:28 (15:15), Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 21:26 (10:10), SPR Safo Lublin - Łącznościowiec Szczecin 37:15 (20:6), Finepharm-Carlos Jelenia Góra - Start Elbląg 39:28 (21:16), Słupia Słupsk - Interferie Zagłębie Lubin 17:32 (5:15).

Tutaj znajdziesz aktualną tabelę Łączpol Gdynia

Opinie (5)

• Brawo!Brawo!Brawo!

Dziewczyny z Łączpolu pokazały CHARAKTER i walczyły do końca!Nareszcie mamy piłkę ręczną na super poziomie.Brawo Gdynia!!!Oby tak dalej...

• 0 0

• Brawo Laczpolanki,naprawde jestem pod wrazeniem koncowki meczu.

• 0 0

• adrenalin

/;]

• 0 0

• Brawo Łączpol - skoro Piotrcovia zdobyła Gdańsk, to świetnie, że w zamian pogubiła punkty w innych meczach :).