To się nadaje do telewizji

25 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarki ręczne AZS AWFiS nie zwalniają tempa w rozgrywkach ekstraklasy. W sobotę w hali przy ul. Wiejskiej gdańszczanki pokonały Vive Kielce 33:28 (18:12). Szkoda, że tego meczu nie zobaczyliśmy w telewizji. Akademicki klub po raz drugi z rzędu ustalił tak godzinę rozpoczęcia gry, aby "złapać" się do ramówki ogólnopolskiej sieci TVP 3, ale kamery ponownie skierowano na koszykówkę. Kolejny mecz ligowy czeka zespół Jerzego Cieplińskiego już w najbliższą środę. O 17.00 zagrają w Rudzie Śląskiej ze Zgodą.

AZS AWFiS: Sadowska, Skwirowska - Bałazy, Szymańska, Tyda 2, Sabajtis, Stachowska 10, Serwa 5, Bołtromiuk 5, Knitter, Chudzik 3, Wilamowska 5, Strzałkowska 3.

VIVE: Bator, Umańska - Skrzyniarz 1, Echolc 3, Czerwińska 1, Sęktas 1, Artsiomenka 4, Rubcowa 4, Grudka, Kopertowska 3, Duda 11.

Sędziowali: Sikora i Zubek (Katowice).

Vive to beniaminek ekstraklasy. Jednak w przeciwieństwie do nowicjuszy z ostatnich lat w piłce ręcznej - ma ambicje, które zostały poparte odpowiednim wzmocnieniem składu. Dlatego w Gdańsku spodziewano się, że dwa punkty nie przyjdą bez walki. Akademiczki w swoim stylu "ustawiły" sobie grę w pierwszej połowie. Co prawda Vive nie pozwolił się od razu tak "rozstrzelać", jak poprzednie rywalki gdańszczanek, ale na przerwę kielczanki zeszły z bagażem sześciu bramek.

Po zmianie stron przyjezdne ruszyły do odrabiania strat. Cel osiągnęłyby już po dziesięciu minutach, ale przy wyniku 20:19 Małgorzata Sadowska obroniła rzut karny. Niefortunną egzekutorką okazała się Izabela Duda, która mimo wszystko tego dnia najbardziej uprzykrzała życie miejscowym. Akademiczki zdołały oderwać się na 23:20. Jednak czternaście minut przed końcem gry wszystko rozpoczynało się jakby od nowa. Na tablicy pojawił się bowiem rezultat 23:23. Wynik był sprawą otwartą aż do 27:26. Wówczas gospodynie ruszyły do decydującego ataku. Zdobyły sześć bramek z rzędu, a Sadowska obroniła kolejnego karnego!

Pozostałe wyniki 19. kolejki: AZS AWF Katowice - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 17:26 (8:13); SPR ICom Lublin - EB Start Elbląg 36:29 (20:15); Politechnika Koszalin - Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin 30:26 (18:12); Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 33:25 (14:13); Sośnica Gliwice - Piotrcovia 30:34 (15:15).

• 0 0

• Brawo Dziewczyny, oby tak dalej szczególnie że ciężkie mecze czekają.
    Jeszcze prośba, mogłby ktoś podac terminy meczy play offu??

• 0 0

• Jeśli informacje na stronie Jelfy Jelenia Góra są prawidłowe, to mecze ćwierćfinałowe będą rozgrywane 25/26.03 i 1/2.04, półfinały - 22.04 i 28/29.04, a finały - 3.05, 6/7.05 i 13/14.05. Mecze o 5-8 miejsce odbędą się 22/23.04, 29/30.04 i 6/7.05.

• 0 0

• to się NIE nadaje do telewizji ...

Gratululacje dla dziewczyn za kolejne zwycięstwo. Szczególnie za pierwsze 7 - 12 minut ... później było, jak w starym porzekadle ... "tak się gra, jak przeciwnik pozwala". Gdyby Gdańszczanki zagrały na swoim normalnym poziomie - wygrałyby różnica kilkunastu bramek. Szkoda, ze nie chciały ... z drugiej strony w imie czego miałyby się tak bardzo poswięcać ... przecież nie dla tej garstki kibiców. Mecz był nudny i bezbarwny ... niestety. Dlatego NIE nadawał sie do TV. Nawet wtedy, gdy Vive zblizało się, a nawet w penym momencie doprowadziło do remisu ... wszyscy wiedzieliśmy, że AZS i tak nie pozwoli sobie odebrać zwycięstwa. Wprawdzie za czas jakiś nikt nie bedzie pamiętał, w jakim stylu Gdańszczanki wygrały - bedzie pamietane, ze wygrały. Mimo wszystko - zaluje, ze nie graly, jak potrafia najlepiej ...
    P.S. jakos ynowu nie dalo sie zauwazyc pana red. na meczu .... na szczescie - relacja jest - :)

• 0 0

• Hana!!

HANA! w tym meczu toche cienko Ci poszło ale mam nadzieje ze w środe pokażesz na co Cię MŁODA stać:))))))Pozdrowionka

• 0 0

• Dzięki Grieg, akurat na stronie Jelfy to nie przyszło mi do głowy szukać :)))

• 0 0

• Zwyciestwo w rudzie slaskiej24:19,brawo dziewczyny, jestescie najlepsze!!!!!!!

• 0 0

• Za to SPR poległ w Piotrkowie, więc 2. miejsce przed play-offami jest już niemal pewne, bo nie sądzę, aby akademiczki przy 3 punktach przewagi przegrały oba ostatnie mecze (z Zagłębiem u siebie i z Jelenią Górą na wyjeździe). Jak dotąd wszystko wskazuje na to, że do rewanżu za ubiegłoroczny finał dojdzie już w półfinale, z tym że teraz to AZS będzie w uprzywilejowanej pozycji.

• 0 0

• Tymbardziej szkoda pogubionych punktów, szczegolnie u siebie ze zgodą, w sobote gralibyśmy o pierwsze miejsce. Z lublinem bedzie ciezko, chociaz z taka forma mysle ze damy rade