To tylko sparing

18 sierpnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Stoczniowca zostali rozgromieni w Toruniu przez 2:8 (0:1, 1:1, 1:6). Całe szczęście, że był to tylko sparing. Gole dla gdańszczan strzelili Piotr Poziomkowski i Jarosław Rzeszutko. Gra podopiecznych Henryka Zabrockiego załamała się w trzeciej tercji, w której gospodarze zdobyli aż sześć goli! Na pocieszenie biało-niebiescy wygrali w rzutach karnych 2:1.

Bramki: Mravec (asysta Dołęga) 13. minuta, Vercik (Buril) 37, Bomastek (Mravec) 41, Dalke (Dzięgiel) 43, Hurtaj (Vercik) 44, Chrzanowski (Vercik) 47, Dąbkowski (Vercik) 48, Bomastek (Dołęga) 52 - Poziomkowski 32, Rzeszutko (Ziółkowski) 44.

STOCZNIOWIEC: Soliński, (43 Odrobny) - Wróbel, Bigos; Skutchan, Jurasek, Furo - Skrzypkowski, Rompkowski; Rzeszutko, Urbanowicz, Poziomkowski - Smeja, Leśniak; Kostecki, Prokop, Sowiński - Benasiewicz, Młynarczyk, Strużyk, Ziółkowski.

We wtorek w Gdańsku Stoczniowiec przegrał z TKH 2:3. Na wyrównaną walkę zapowiadało się również przez dwie tercje w Toruniu. Na początku drugiej odsłony Poziomowski, który w tym meczu wszedł do drugiego ataku za Wojciecha Jankowskiego wyrównał na 1:1. Biało-niebiescy zadawali się być jeszcze zdolni do walki w ostatniej częsci gry. Przy 1:4 trener Zabrocki zmienił bramkarza, a niespełna minutę po tym Rzeszutko zmniejszył straty do 2:4. Niestety, w końcowym kwadransie rywale podwoili swój dorobek bramkowy, a nasz drużyna już nic nie strzeliła. Gdańszczanom dał się we znaki zwłaszcza Rudolf Vercik. 31-letni Słowak, któremu jako jedynemu z cudzoziemców z poprzedniego sezonu przedłużono w TKH kontrakt, zdobył drugą bramkę dla miejscowych oraz asystował przy trzech kolejnych trafieniach od sstanu 2:4. To on podawał m.in. do Petera Hurtaja, gdy eksstoczniowiec podwyższył wynik na 5:2.

Po zakończeniu sparingu, podobnie jak w Gdańsku, rozegrano konkurs rzutów karnych. Znów lepsi był Stoczniowiec. Tym razem nasza drużyna triumfowała 2:1 po golach Tomasza Ziółkowskiego (wykorzystał jedynego karnego z 14 strzelanych we wtorek) i Rzeszutki. Spośród torunian udało się strzelić tylko Michalowi Mravcowi.

Był to czwarty, niestety czwarty przegrany, sparing gdańszczan w okresie przygotowawczym. Kolejne są zaplanowane już w Słowacji, gdzie na zgrupowanie Stoczniowiec wyrusza 25 sierpnia.