Torus Wybrzeże Gdańsk - Energa Kalisz 20:27. 4. porażka z rzędu piłkarzy ręcznych

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z Energa MKS Kalisz 20:27 (9:14) w meczu 9. serii PGNiG Superligi. Spotkanie oglądało 720 widzów. Dla piłkarzy ręcznych trenera Thomasa Orneborga to czwarta przegrana z rzędu. Porażka z tym rywalem może mieć niestety duże znaczenie w kontekście walki o play-off.

WYBRZEŻE: Chmieliński 1 - Adamczyk, Bednarek, Gajek, Gądek 1, Janikowski 1, Komarzewski 4, Oliveira 3, Papaj 3, Pieczonka, Salacz 1, Wróbel 5

Energa MKS: Krekora, Liljestrand, Zakreta - Bożek, Drej, Galewski 1, Kamyszek 2, Klopsteg, Kniazeu 2, Krytski 2, M.Pilitowski 9, K.Pilitowski 3, Misiejuk 3, Szpera 5

Pierwsze ligowe spotkanie po dwóch tygodniach przerwy nie rozpoczęło się dobrze dla Torus Wybrzeża. Gdańscy szczypiorniści po 11 minutach przegrywali 2:4, choć w tym czasie to goście zarobili wykluczenie i dwie żółte kartki.

Po 6 minutach bez bramki na 3:4 trafił Kelian Janikowski, ale w odpowiedzi rzut karny wykorzystał Kiryl Kniazeu. Po kwadransie gry o czas poprosił trener Thomas Orneborg, a jego podopieczni przegrywali już 3:7.

Wybrzeże zmniejszyło stratę o połowę po bramce Krzysztofa Komarzewskiego (6:8) i przerwę zarządził szkoleniowiec gości Patrik Lijestrand. Gdy gola rzucił bramkarz Wybrzeża Artur Chmieliński, gdańszczanie zbliżyli się na zaledwie gola.

Ramon Oliveira: Koniec pecha do kontuzji

Gospodarze nie tylko nie potrafili jednak doprowadzić do wyrównania, a pozwolili kaliszanom odskoczyć jeszcze bardziej. W ataku szalał Maciej Pilitowski, a Energa MKS wypracowała przewagę 9 trafień. Tuż przed przerwą "żółtkiem" ukarany został trener Orneborg, a Wybrzeże zeszło do szatni przegrywając 9:14.

Po zmianie stron trafili kolejno: Mateusz Wróbel, Ramon OliveiraPiotr Papaj (12:15) i szybko reagować musiał trener Liljestrand. Nerwowo na kolejne wydarzenia reagował Thomas Orneborg i dostał 2 minuty kary, a gdańszczanie wciąż nie byli w stanie zakręcić się koło remisu.

Na 12 minut przed końcem gry przy stanie 15:21, duński szkoleniowiec wziął czas. To nie zdało się na wiele. Rywale zdobyli dwie kolejne bramki, a rzut karny zmarnował Wróbel. Na 5 minut przed końcem, po trafieniu Krzysztofa Gądka, Torus Wybrzeże nadal przegrywało 19:25. Losów tego spotkania nie dało się już odwrócić.