• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Torus Wybrzeże Gdańsk. Kolumbijczyk Santiago Mosquera Mayo na testach

Rafał Sumowski
9 lutego 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Torus Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Torus Wybrzeże Gdańsk Torus Wybrzeże Gdańsk z pierwszym transferem. Wkrótce kolejne

Santiago Mosquera Mayo trenuje z Torus Wybrzeże Gdańsk

Santiago Mosquera Mayo stawił się na testach w Torus Wybrzeże Gdańsk. Piłkarz ręczny urodzony w kolumbijskim Medellin, próbuje przekonać do siebie trenera Krzysztofa Kisiela. Wcześniej rozgrywający występował m.in w lidze portugalskiej. - Mam za sobą kilka sezonów w Europie, jednak ogólna sytuacja na świecie spowodowana koronawirusem zahamowała moją karierę - mówi 23-latek, który przyleciał na własny koszt, gdyż ze względu na problemy wizowe, trzeba było odwołać dwa wcześniejsze loty zarezerwowane przez klub.Przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi do drużyny Torus Wybrzeża dołączył Kolumbijczyk Santiago Mosquera Mayo. 23-letni lewy rozgrywający przed ewentualnym podpisaniem kontraktu przejdzie niezbędne testy medyczne i sprawnościowe, a także odbędzie kilka sesji treningowych.

- Traktuję przyjazd do Gdańska jako okazję do pokazania się w zupełnie nowym otoczeniu. Chcę przekonać do siebie sztab szkoleniowy i pomóc drużynie w rywalizacji w polskiej lidze, jeśli będę miał taką okazję. Mam za sobą kilka sezonów w Europie, głównie na Półwyspie Iberyjskim, jednak ogólna sytuacja na świecie spowodowana koronawirusem zahamowała moją karierę i mój ponowny przyjazd na Stary Kontynent, gdzie miałem podpisać kontrakt. Dlatego tym bardziej się cieszę, że pojawiła się propozycja z Polski, gdzie piłka ręczna ma ogromne tradycje, i gdzie grają szczypiorniści na najwyższym poziomie - powiedział Santiago po przybyciu do Gdańska.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Koniec sparingów piłkarzy ręcznych. Comerlatto tylko na karneKolumbijczyk urodził się w Medellin, ma 23 lata, mierzy 193 cm i waży 94 kg. Ma w swoim sportowym CV występy w lidze portugalskiej, m.in. w ADA Maia/ISMAI czy Sportingu da Horta. Jest również reprezentantem swojego kraju, dla którego zagrał 12 razy.

- Zawodnik wykazał się wielką determinacją i chęcią pokazania się w naszym klubie. Był gotowy przyjechać na testy i wykazał wielką inicjatywę, co nas bardzo cieszy, bo to pokazuje, że jesteśmy klubem, w którym chcą grać zawodnicy. Pomimo ciężkiej i długiej podróży od razu chciał pokazać się w treningu przed sztabem szkoleniowym. Sytuacja z koronawirusem dla kilku graczy okazała się wielką przeszkodą w kontynuowaniu karier, dlatego na rynku wolnych graczy zostało trochę nazwisk. Decyzja dotycząca przyszłości Santiago jest po stronie sztabu szkoleniowego. Jeżeli uznają, że przyda się drużynie, podpiszemy kontrakt - mówi menedżer klubu Damian Wleklak.
Santiago Mosquera Mayo w Gdańsku miał zameldować się już w styczniu, ale ze względu na problemy wizowe, przyleciał dopiero teraz i na własny koszt. Kolumbijczyk ma kilka treningów, aby udowodnić swoją przydatność. Santiago Mosquera Mayo w Gdańsku miał zameldować się już w styczniu, ale ze względu na problemy wizowe, przyleciał dopiero teraz i na własny koszt. Kolumbijczyk ma kilka treningów, aby udowodnić swoją przydatność.
Możliwość obejrzenia zawodnika mieli już szkoleniowcy Wybrzeża. Po testach zapadnie decyzja, czy szczypiornista podpisze kontrakt z Torus Wybrzeżem i jak długo będzie on obowiązywał. Santiago może dołączyć do zespołu na zasadzie wolnego transferu.

- Santiago odbył już jedną jednostkę treningową, kolejne przed nami. Nie mamy za dużo czasu, żeby go zgłosić, ale wspólnie z Mariuszem Jurkiewiczem pokażemy kilka ćwiczeń i zagrywek, zobaczymy jak zawodnik sobie w nich radzi i zadecydujemy. Po pierwszym treningu jest kilka elementów, w których wygląda naprawdę korzystnie - powiedział trener Krzysztof Kisiel.

Trener Torus Wybrzeża Gdańsk ocenił dotychczasowe wyniki - wywiadKolumbijczyk miał pojawić się w Gdańsku już w styczniu jednak sytuacja związana z pandemią i zmieniające się restrykcje, uniemożliwiły szybsze uzyskanie pozwolenia na przyjazd do Polski. Klub musiał odwołać dwa zarezerwowane wcześniej loty i wobec uciekającego czasu, rozważał rezygnację ze ściągnięcia Santiago. Zawodnik był jednak tak zdeterminowany, że w końcu przybył na własny koszt.

- Bardzo dziękuję klubowi za zaangażowanie w mój przyjazd i organizację wszystkich dokumentów. Teraz piłka jest tylko po mojej stronie i chcę wykorzystać tą szansę, że tutaj jestem - dodał Mosquera Mayo.

Typowanie wyników

13 lutego 2021, godz. 13:30
3 pkt.
Grupa Azoty Tarnów
24:24 (k. 6:5) (bez publiczności)
TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

48% 100 typowań Grupa Azoty Tarnów
1% 3 typowania REMIS
51% 107 typowań TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Wojtek Kwaśniewski 28 57 71.4%
2. Piotr Matysiak 28 56 71.4%
3. Karol Madajczyk 28 53 64.3%
4. Mariusz Karbowski 27 52 74.1%
5. GKS Wybrzeże 27 52 70.4%

Tabela końcowa

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
M Z Rz Rp P Bramki Pkt
1 Barlinek Industria Kielce
2 Orlen Wisła Płock
3 Górnik Zabrze
4 Chrobry Głogów
5 TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Azoty-Puławy
7 Grupa Azoty Unia Tarnów
8 MMTS Kwidzyn
9 ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
10 Gwardia Opole
11 Piotrkowianin
12 Energa Kalisz
13 Zagłębie Lubin
14 Sandra Spa Pogoń
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Końcowa tabela zostanie ustalona po 26 kolejkach. Nie będzie fazy play-off.
Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
  • awans do PGNiG Superligi: KPR Legionowo
  • spadek do Ligi Centralnej: Sandra Spa Pogoń Szczecin

Ostatnie wyniki Wybrzeża

99% TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
1% Energa Kalisz
Sandra Spa Pogoń Szczecin
7 maja 2023, godz. 15:00
6% Sandra Spa Pogoń Szczecin
1% REMIS
93% TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane