• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Torus Wybrzeże Gdańsk przedłużył karnety dla kibiców. Otwarte sparingi

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk automatycznie przedłużył karnety dla kibiców, którzy nabyli je w poprzednim sezonie.
Torus Wybrzeże Gdańsk automatycznie przedłużył karnety dla kibiców, którzy nabyli je w poprzednim sezonie. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk rozpoczął sprzedaż karnetów na sezon 2021/22. Cena wynosi 180 zł. Ci którzy nabyli abonament na poprzednie rozgrywki, mają go ważny na obecne. 13 sierpnia piłkarze ręczni rozegrają pierwszy sparing. O godz. 17 w hali AWFiS Gdańsk zmierzą się z czeskim Banikiem Karwina. Ten oraz kolejne domowe mecze kontrolne są otwarte dla kibiców. W ramach wstępu należy wykupić cegiełkę z uiszczeniem dowolnej wpłaty na rzecz rozwoju młodzieży.Torus Wybrzeże Gdańsk. Kup karnet na sezon 2021/22Do sprzedaży trafiły karnety na mecze Torus Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2021/22. Kibice mogą je kupować za pośrednictwem internetu w cenie 180 zł. Natomiast zakupione poprzednim utrzymują swoją ważność i zostają automatycznie przedłużone na nadchodzący 2021/2022. To z uwagi na ograniczenia, przez które fani nie mogli oglądać spotkań z trybun.

- Sezon 2020/2021 był ciężki dla całego sportu, w tym także dla naszego klubu. Tylko w dwóch spotkaniach mogliśmy liczyć na wsparcie kibiców. Rozgrywanie meczów bez fanatyków Wybrzeża było trudne, ale wierzę że nadchodzący sezon będzie już normalny. Staraliśmy się być z naszymi wiernymi sympatykami przez cały rok, dlatego też z okazji świąt otrzymywali od klubu prezenty, a za ich lojalność zdecydowaliśmy się przedłużyć ich karnety na kolejny rok. Wierzymy, że zmiany, jakie nasz klub przechodzi od zeszłego roku, sprawiły, że przybyło nam kibiców, których dziś zapraszam do bycia z nami w nadchodzącym sezonie. Karnet to nie tylko bilet na wszystkie mecze naszej drużyny w preferencyjnej cenie, ale także przywilej, którego nie otrzymuje inny kibic. W zeszłym sezonie karnetowicze byli przez nas doceniani, a także teraz mogą być bliżej drużyny podczas wielu akcji marketingowych, które planujemy organizować w najbliższym czasie. Wierzę, że nadchodzący sezon przyniesie wiele emocji i niezapomnianych wrażeń, które wspólnie będziemy mogli przeżywać w naszej hali - powiedział Krystian Plech, dyrektor ds. marketingu Torus Wybrzeża Gdańsk.

Dmytro Doroszczuk ma odmienić drużynę piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże Gdańsk. Przeczytaj wywiadWarto dodać, że pomimo trudnej sytuacji pandemicznej, poprzedni sezon pod względem sprzedaży karnetów gdański klub może uznać za niezwykle udany. W stosunku do poprzedniego roku udało się wygenerować 200-proc. wzrost sprzedażowy.

Przypomnijmy, że inauguracja rozgrywek nastąpi 4 września. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza zagrają na wyjeździe z Piotrkowianinem. Natomiast pierwszy mecz w hali AWFiS w Gdańsku odbędzie się 11 września z Orlen Wisłą Płock. Szczypiorniści rozegrają u siebie w sumie 13 pojedynków.

Sprawdź terminarz PGNiG SuperligaJednak nim to nastąpi piłkarze ręczni, którzy trenują od 19 lipca, przystąpią do 7 sparingów. 13 i 14 sierpnia zagrają w Gdańsku z czeskim Banik Karwina. 3 dni później czeka ich wyjazd do Kwidzyna. Następnie, 20 i 21 sierpnia, w ramach I Memoriału im. Leszka Biernackiego, w Gdańsku zagrają: Energa Kalisz, Sandra Spa Szczecin i MMTS Kwidzyn. Ostatnim sparingpartnerem będzie GKS Autoinwest Żukowo. Do tego spotkania pierwotnie miało dojść 6 sierpnia, ale zostało przesunięte na 25 sierpnia. Turniej w Bartoszycach został odwołany.

Terminarz sparingów Torus Wybrzeże Gdańsk


13 sierpnia, Gdańsk, godz. 17: Banik Karwina
14 sierpnia, Gdańsk, godz. 11: Banik Karwina
17 sierpnia, Kwidzyn, godz. 17: MMTS Kwidzyn
20 sierpnia, Gdańsk, godz. 18:30: Energa Kalisz
21 sierpnia, Gdańsk, godz. 11:30/13:30: Pogoń Sandra Spa Szczecin/MMTS Kwidzyn
25 sierpnia, Gdańsk, GKS Autoinwest Żukowo


Pojedynki w hali AWFiS będą otwarte dla kibiców. W ramach wstępu należy wykupić cegiełkę z uiszczeniem dowolnej wpłaty na cele statutowe klubu młodzieżowego SPR Wybrzeże.

- Wszyscy po wakacjach wrócili w miarę dobrej formie, gotowi do pracy. Jesteśmy na takim etapie okresu przygotowawczego, że nie ma mowy o krótkich treningach. Intensywność jest, jak najbardziej. Zmieniliśmy poszczególne ćwiczenia, organizację jednostek treningowych, odpowiednie dopasowanie zajęć na siłowni i na boisku. Wybieramy takie, po których będziemy się najlepiej czuli - mówi trener Jurkiewicz.

Piłkarze ręczni zostają na dwa lata. Licencja na PGNiG SuperligaSzczypiorniści trenują w komplecie, choć ze względu na kontuzje z poprzedniego sezonu, w pełnym obciążeniem ćwiczyć nie mogą jeszcze Jakub Powarzyński, który przedłużył z klubem kontrakt o kolejny rok oraz Jeremi StojekDamian Woźniak. Ich obecność podczas inauguracji stoi pod znakiem zapytania. Jednak można spodziewać się jeszcze ostatnich wzmocnień.

Ruchy kadrowe Torus Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021/22


Przyszli: Dmytro Doroszczuk (pozycja: obrotowy, poprzedni klub: Sporting Lizbona, kontrakt na 2 sezony, Miłosz Wałach (bramkarz, wypożyczenie z Łomża Vive Kielcena 2 sezony)

Przedłużyli kontrakty: Jakub Powarzyński (rozgrywający) Mateusz Kosmala (prawy skrzydłowy, koniec wypożyczenia z MMTS Kwidzyn, transfer definitywny, umowa do 31 maja 2023 roku) Piotr Papaj (lewoskrzydłowy, do 31 maja 2023), Jacek Sulej (rozgrywający, do 31 maja 2022), Krzysztof Gądek (rozgrywający, do 31 maja 2023), Santiago Mayo Mosquera (rozgrywający, narodowość: Kolumbia, do 31 maja 2023), Artur Chmieliński (bramkarz, do 31 maja 2022), Damian Woźniak (obrotowy, do 31 maja 2023), Kelian Janikowski (obrotowy, do 31 maja 2023), Mariusz Jurkiewicz (trener, do 31 maja 2024)

Ważne kontrakty: Mateusz Jachlewski (skrzydłowy/rozgrywający), Mateusz Wróbel (lewy rozgrywający), Jeremi Stojek (lewoskrzydłowy), Patryk Pieczonka (lewy rozgrywający), Leonardo Comerlatto (prawy rozgrywający, Brazylia), Daniel Leśniak (skrzydłowy)

Odeszli: Dawid Wodziński (bramkarz, nowy klub: MKS Grudziądz), Przemysław Witkowski (bramkarz, nowy klub: Falken HSG Bieberau/Modau, Niemcy), Kamil Adamczyk (rozgrywający), Franco Gavidia (rozgrywający), Maciej Filipowicz (obrotowy, wszyscy koniec kontraktów)

Torus Wybrzeże Gdańsk - aktualna kadra

Opinie (20)

 • Podjadę zobaczyć te nowe nabytki w akcji.

  • 8 0

 • Ciekawe czy ci nowi będą warci tego szumu medialnego? No i czy faktycznie bedą to wzmocnienia? Ostatnie doświadczenia w tym temacie wskazują na co innego!

  • 6 0

 • Tralala

  Pożyjom,uwidiom ...

  • 4 0

 • Facet, który grał w Sportingu, nie może być gorszy niż Gavidia..., pytanie jak się wkomponuje w drużynę. Ułatwieniem na pewno będzie fakt, że porozumiewa się po polsku. Martwi trochę, ten uraz i zabieg. Jednak lista wzmocnień, jest bardzo krótka. Zdecydowanie potrzeba kogoś na prawe rozegranie i pytanie co ze środkiem rozegrania. Mała szpileczka 200% wzrost sprzedaży, przy minimalnych ilościach, które sprzedawano wcześniej, to ten wzrost nie jest żadnym sukcesem.

  • 6 0

 • (2)

  I Memoriał im.Leszka Biernackiego? Dobrze widzę? To już nie turniej pana Leona Walleranda ?
  Czy ktoś może mi wytłumaczyć jakie większe zasługi miał pan Leszek Biernacki niż twórca piłki ręcznej na Wybrzeżu? A może pan Leszek Biernacki ma większe w Wybrzeżu ? Co pamiętam Pan Leon Wallerand z Wybrzeżem medale Mistrzostw Polski , założyciel Spójni Gdańsk i też medale!
  Acha żyjemy w kraju gdzie historia jest pisana na nowo!

  • 6 6

  • Wallerand? (1)

   Memorial walleranda byl w styczniu. Maja robic dwa memorialy walleranda rocznie? A moze każdy turniej tak nazywac? Nie wiem jakie zaslui miał p. biernacki ale szczerze moga se nazywać te turnieje jak chca, mniejsza o to, wazne jak beda grać w lidze.

   • 5 1

   • Zgadzam się w 100%

    Może to zabrzmi nieco sarkastycznie ale jak dla mnie to może być nawet memoriał "misia uszatka". Ważne, że będzie grane! Ja nie jestem od tego aby rozwiązać nad czyimiś zasługami badz nie.

    • 2 1

 • Zgodnie z wytycznymi. (6)

  Nie ujmując nic Biernackiemu/a można/ nazwanie turnieju Wybrzeża im.Biernackiego godzi w pamięć zawodników Wybrzeża którzy mieli ogromne zasługi dla GKS Wybrzeże.Wymienię trzy nazwiska a resztą przepraszam.Spoczywajcie w pokoju.Pamiętam o was.A te nazwiska to śp.marian rozwadowski śp.andrzej jagodziński śp.marian dziura.biernacki dla Wybrzeża nie zrobił nic.Jeżeli był kontrakt nazwa turnieju za halę to jest brak słó.Rysiu i ty się zgodziłeś?

  • 5 3

  • Szanowny Kibicu , Kolego.
   W wymiarze sportu młodzieżowego , zasługi trenera Biernackiego i związane z tym sukcesy SPR Wybrzeże Gdańsk są oczywiste . Wybrzeże Gdańsk Handball S.A. organizator turnieju nawiązuje do tradycji gdańskiej piłki ręcznej. A Leszek Biernacki był oddanym trenerem gdańskich zespołów żeńskich i męskich a również młodzieżowych zespołów reprezentacyjnych . Do wymienionych nazwisk mogę dodać jeszcze co najmniej dziesięć zasługujących na pamięć i wyróżnienie . Chcesz ich uczcić , masz na to środki i chęć czynnego udziału w organizacji , w klubie przyjmą Cię z otwartymi rękoma.

   • 2 5

  • (2)

   Szanowny Kibicu-Kolego.
   Zasługi Leszka Biernackiego dla gdańskiej piłki ręcznej są nie kwestionowane. Szczególnie sukcesy grup młodzieżowych SPR Wybrzeże, to w dużej mierze jego zasługa. Organizator turnieju L. Biernackiego -Wybrzeże Handball S.A. podkreśla że jest kontynuatorem gdańskiej piłki ręcznej, bo praktycznie tylko dzięki jego wysiłkom i władz miasta Gdańska , mamy to co mamy. Do wymienionych przez Ciebie nazwisk , bez wysiłku można dodać jeszcze co najmniej 10 godnych szacunku i pamięci. Jeżeli chce uczcić pamięć zasługujących na to , masz na to środki i chcesz czynnie w tym uczestniczyć , w klubie powitają Cię entuzjastycznie. Odwagi.

   • 2 5

   • Szanowny p.Ryszardzie. (1)

    Z pana uwag panie Ryszardzie wynika że to jest inny zespół.Nazwijcie się inaczej bo słusznie pan zauważył że jeszcze znalazłoby się z dziesięciu nieżyjących gwardzistów którzy mogliby zasługiwać na nazwanie ich nazwiskiem turnieju.A jeżeli uważacie się za kontynuatorów tamtego Wybrzeża to przykre.Czyli rozumiem że ktoś dał pieniądze aby turniej nazwać im.Biernackiego.Czyli nie zasługi a kasa.Najbardziej podły argument.

    • 5 2

    • Przypomnę tylko ,że znaczącymi postaciami w reaktywowaniu piłki ręcznej w Gdańsku byli też zawodnicy Spójni Gdańsk. To oni w najbardziej krytycznym momencie wsparli finansowo i merytorycznie rodzący się klub. I można przyjąć że obecny zespół Wybrzeże Handball S.A. jest kontynuatorem tradycji piłki ręcznej w Gdańsku, ponieważ powstał z inicjatywy i przy wsparciu wielu środowisk, też AZS i Stoczniowca. A tak na marginesie klub sportowy GKS Wybrzeże Gdańsk formalnie dalej istnieje i ma statutowe władze. W tej sytuacji "kontynuowanie tamtego Wybrzeża" skoro dalej istnieje , byłoby nieporozumieniem. Wspominając o środkach, chciałem wrócić uwagę pomysłodawcom na to ,że każdy pomysł nawet najbardziej szczytny rodzi koszty i ktoś je musi ponieść. I warto o tym pamiętać.

     • 2 1

  • (1)

   To i Pan Pilch się doczeka memoriału. Dobrze, że człowiek żyje, bo feta za jego sukcesy będzie na miarę finału EURO.

   • 3 1

   • Festiwal

    Temu Panu to memoriał nie wystarczy. Festiwal albo igrzyska, a z biletów Wybrzeże uzbiera budżet na przyszły sezon

    • 4 0

 • (2)

  Turniej Walleranda juz dawno był przeniesiony na styczeń wiec ten turniej sierpniowy byl bez nazwy... Jak dla mnie spoko.
  Zobaczmy jak spisza sie nowi

  • 3 3

  • (1)

   Memoriał Leona Walleranda od roku przeniesiono ze wzglądów logistycznych i szkoleniowych na styczeń , okres przerwy w rozgrywkach Superligi. I tak będzie w styczniu 2022 roku.

   • 1 1

   • No to aby do stycznia.... to już niedługo!

    • 1 0

 • Odpowiedż. (1)

  Szanowny panie sam pan sobie odpowiada.Skoro istnieje klub sportowy GKS Wybrzeże Gdańsk to nie można podpierać się najbardziej znanym z nazwy klubu wyrazem Wybrzeże.Z tego co wiem to do fuzji Spójni i Wybrzeża nie doszło.Z tego co pan pisze to już znalazło się wielu twórców tego klubu.Tak na marginesie to jednym z inicjatorów reaktywowania Wybrzeża był śp.Marian Dziura.Nie ma sensu przebijać się na zasługi i na pieniądze bo z pana wypowiedzi wynika że sponsor będąc na przykład próżnym człowiekiem nazwie turniej swoim nazwiskiem.Na koniec stadion żużlowy nazwano im.Podleckiego i tak to powinno działać w każdej dyscyplinie.

  • 0 2

  • Nazwa Wybrzeże nie była prawnie zastrzeżona więc można ją było użyć i tak uczyniono. W pierwotnej wersji klub przyjął nazwę Handball Club Wybrzeże Gdańsk . Ostatecznie zarejestrował się jako Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Wybrzeże Gdańsk. Wybrzeże Gdańsk Handball S.A. jest nowym tworem powołanym przez SPR Wybrzeże Gdańsk na potrzeby uczestniczenia w rozgrywkach Superligi. Taki był warunek przystąpienia do rozgrywek na poziomie Superligi. SPR osiada 100% akcji w tej spółce , ale jest ona samoistnym bytem z własnym budżetem i własnym Zarządem. Czyli w piłce ręcznej w Gdańsku ,funkcjonują dwa niezależne administracyjnie , bardzo blisko współpracujące z sobą kluby SPR Wybrzeże (młodzież) i Wybrzeże Handball S.A. ( seniorzy).

   • 1 1

 • Coś nie tak.

  Nazwa Wybrzeże jest dalej klubem którego prezesem jest pan H.M.Nic się nie zmieniło.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Emil P. 27 41 59.3%
2. Wojciech Koczyński 27 40 59.3%
3. Piotr Fritza 27 40 59.3%
4. Katarzyna Ziembicka 27 39 66.7%
5. Janusz Ciopciński 26 39 65.4%

Tabela

Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt
1 Łomża Vive Kielce 25 25 0 0 0 912:629 75
2 Orlen Wisła Płock 25 24 0 0 1 830:581 72
3 Azoty-Puławy 26 18 2 0 6 789:670 58
4 MMTS Kwidzyn 26 13 2 1 10 682:684 44
5 Górnik Zabrze 26 13 1 3 9 688:687 44
6 Energa Kalisz 26 11 3 1 11 731:713 40
7 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 26 12 0 1 13 708:771 37
8 Chrobry Głogów 26 9 2 2 13 739:807 33
9 Gwardia Opole 26 8 4 0 14 642:711 32
10 Zagłębie Lubin 26 8 1 1 16 699:756 27
11 TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 26 6 1 2 17 657:754 22
12 Grupa Azoty Unia Tarnów 26 6 1 2 17 643:731 22
13 Sandra Spa Pogoń Szczecin 26 6 0 3 17 664:768 21
14 Handball Stal Mielec 26 5 0 1 20 679:801 16
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Najlepsza drużyna sezonu zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do Ligi Centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim zespołem Ligi Centralnej.

Wyniki 26 kolejki

 • Zagłębie Lubin - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 33:32 (16:16)
 • Piotrkowianin Piotrków Tryb. - MMTS Kwidzyn 24:31 (13:16)
 • Azoty Puławy - Górnik Zabrze 29:29 (16:17), karne 4:3
 • Gwardia Opole - Energa MKS Kalisz 23:31 (11:15)
 • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 30:24 (18:13)
 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Handball Stal Mielec 24:20 (10:8)
 • wtorek, 24.05, godz. 19:15
 • Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce

Ostatnie wyniki Wybrzeża

60% Zagłębie Lubin
3% REMIS
37% TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
Grupa Azoty Unia Tarnów
89% TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
2% REMIS
9% Grupa Azoty Unia Tarnów

Relacje LIVE