Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 1:3. Siatkarze zagrali aż 3 sety na przewagi

dak.
17 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk przegrał w Ergo Arenie z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3 (27:29, 26:24, 26:28, 17:25) i zakończył passę trzech zwycięstw z rzędu. O ile w pierwszych setach oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, tak w czwartym, ostatnim gdańscy siatkarze popełnili zbyt wiele błędów i to goście wrócą do domu z trzema punktami na koncie. Z trybun pojedynek oglądało 4100 kibiców.

TREFL: Janusz 2, Schott 8, Crer 8, Filipiak 22, Halaba 10, Mordyl 13, Majcherski (libero) oraz Kozub, Jakubiszak 2, Urbanowicz, Grzyb, Sasak

INDYKPOL: Woicki, Żaliński 19, Poręba 6, Hadrava 25, Andringa 2, Seyed 14, Żurek (libero) oraz T. Kowalski, Pietraszko 7, Mika 7

Trefl Gdańsk - komplet relacji, wyników sezon 2019/20 i nie tylko

W ramach 5. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk podejmował Indykpol AZS Olsztyn w Ergo Arenie. Podopieczni Paolo Montagnaniego rozegrali do tej pory o jedno spotkanie więcej, stąd też większa liczba zwycięstw, gdyż oba zespoły przegrały dotąd po jednym pojedynku.

Warto wspomnieć, że Wojciech Grzyb, który rozgrywa swój 20. sezon w siatkarskiej ekstraklasie, przygodę zaczynał właśnie w Olsztynie, gdzie spędził pierwsze 9 lat kariery.

Obie ekipy znają się dobrze z okresu przygotowawczego. Trefl i Indykpol mierzyły się w nim aż 7 razy. Obie ekipy wygrały po 3 razy, a jedno spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany od samego początku, ale po pierwszej fali to gdańszczanie wyszli na prowadzenie 6:4. Zagrywkę popsuł Ruben Schott i do głosu doszli goście, którzy dzięki zagrywkom Jana Hadravy zaliczyli serię 4:0. To było ostatnie w tym secie dwupunktowe prowadzenie. Do końca pierwszej partii zespoły wymieniały się ciosami, a o losach tego seta musiała zadecydować gra na przewagi. Paweł Halaba pomylił się, zaatakował w aut, a goście wygrali 29:27.

Bartosz Filipiak: Każdy mecz jak święto

W drugiej odsłonie kibice zgromadzeni w Ergo Arenie również nie mogli narzekać na brak emocji. Drużyny ponownie toczyły wyrównaną rozgrywkę na "styku". Goście wielokrotnie doprowadzali do remisu, ale ani razu nie potrafili objąć prowadzenia, aż do piłki setowej, gdy Bartosz Filipiak został zablokowany. Nieco wcześniej gospodarze stracili 3-punktową zaliczkę.

Wtedy ciężar gry wziął na siebie Schott, który najpierw wyrównał, a następnie wyprowadził swój zespół na właściwe tory, by Trefl mógł ostatecznie zwyciężyć 26:24 i doprowadzić do remisu.

Trzecią partię lepiej zaczęli podopieczni Michała Winiarskiego, którzy prowadzili 6:3 po asie serwisowym Halaby. Dzięki akcjom Filipiaka gra znów toczyła się punkt za punkt, ale goście doprowadzili do remisu po zagrywce Pawła Pietraszki. Później ponownie musieli gonić rywali po kontrze Schotta.

W końcówce wyższy bieg włączyli Hadrava i Filipiak, którzy wyprowadzali na prowadzenie swoje drużyny. Ten drugi pomylił się jednak w decydującym momencie i nie trafił w boisko, dlatego to przyjezdni wygrali na przewagi.

Trefl Gdańsk - Asseco Resovia 3:0. Relacja live, galeria foto oraz możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowi

Akademicy nie zamierzali na tym poprzestać, czego efektem mogła być ich skuteczna postawa od początku czwartego seta. Gdańszczanie popełniali błędy przy zagrywkach i przegrywali 4:7. Od stawki nie odstawał również Wojciech Żaliński, po akcjach którego Indykpol wygrywał 13:9. Gospodarze w kolejnych akcjach mogli dogonić przeciwnika, ale zbyt często oddawali im punkty. Kropkę nad "i" postawił były gracz Trefla - Mateusz Mika, po akcji którego przyjezdni wygrali 25:17 i całe spotkanie 3:1.

Wyniki 5 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (27:29, 26:24, 26:28, 17:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów- Visła Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:18, 25:22)
  • Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)
  • Aluron Virtu CMC Zawiercie - Projekt Warszawa 2:3 (20:25, 25:19, 20:25, 25:15, 10:15)
  • PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:23)
  • GKS Katowice - Cuprum Lubin 2:3 (25:20, 22:25, 12:25, 25:23, 10:15)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 25:27, 22:25)
  • awansem z 12. kolejki
  • Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 24:26, 29:31)
  • awansem z 13. kolejki:
  • TREFL GDAŃSK - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)
  • Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 21:25)
  • Visła Bydgoszcz - Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23, 22:25, 19:25, 22:25)
  • MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)
dak.

Opinie (12) 2 zablokowane

• (1)

Równie dobrze mogli wygrać 3:0 gdyby w końcówkach zachowali zimną krew. Swoją drogą zadaję sobie pytanie, co robi w tej drużynie kolejny sezon Kewin Sasak ? Można chyba pokusić się o lepszego zamiennika na pozycji atakującego za te same pieniądze ?

• 8 8

• A kto jest Kewina menadżerem ??? Ma grać i koniec

• 0 0

• Grali na przewagi ,a to znaczy ,że są równorzędną drużyną.
    Olsztyn to doskonała drużyna

• 21 1

• Gdynianin

Oglądałem mecz na hali. Powiem krótko, fajny zespół,fajny trener,jest dużo pracy przed nimi,ale Halaba i Filipiak sami nie pociągną ataku,a jak dalej tak będą grali to duża przyszłość przed nimi.

• 18 2

• Ptak (2)

Najfajniejszy był tańczący Ptak a dokładniej człowiek w tym przebraniu. Cały mecz super tańczył, wygłupiał się i przytulał dzieci

• 8 6

• Tak to był fajny ptak

Naprawdę super ptak

• 4 1

• Wypadało by ciut więcej wiedzieć o siatkówce niż tylko piórzaste przebrannie klowna.....

• 3 1

• Olsztyn wygrał doświadczeniem.Gramy dalej.Do boju Trefl!

• 19 0

• (1)

Taki Olsztyn ma dobrego sponsora a klub akademicki a tu Gdańsku Pan prezes od kilku lat nie może nic znaleźć. Wystarczy popatrzeć na nazwiska, które grają w AZS no i ławka dłuższa.

• 8 8

• Gawiedź i tak się cieszy..... Nic od lat się nie zmienia

• 1 2

• 3 pierwsze sety powinny być dla Trefla

Byłoby 3:0 i po sprawie.
    Mieliśmy we wszystkich tych setach inicjatywę, ale końcówki były słabe.
    W ogóle to był słaby mecz.
    Nie ma ani jednego zawodnika którego możnaby wyróżnić, a mimo to w sumie niewiele brakowało do zwycięstwa.
    Janusz- często złe dogrania, wrzucał kolegów w siatkę, innym razem zasypiał w obronie,pomijał środek w rozegraniu,kiedy aż się prosiło, w porównaniu do gaduły Woickiego wypadł blado. widac ile musi się jeszcze uczyć.
    Halaba - słaby mecz. serwis nie siedział, dużo kiwania, zdjęty na koniec nie bez powodu
    Filipiak - ten nie kiwał ale w ataku również nienajlepiej, serwis do pominięcia
    Majcherski - fatalne przyjęcie...cięzko po takim przyjęciu zgrać coś sensownego. w najlepszym wypadku piłka 15 m. nad siebie
    Mordyl - niewidoczny, grał bo grał
    Crer - podobnie
    Schott - w miarę poprawnie, bez błysku

• 8 7

• warszawa w trzy miesiące znalazła możnego sponsora - Verva- a pan prezes G przez cztery lata zmiotki z pańskiego stołu. No to musimy się cieszyć przegranym meczem na przewagi !!!!!!!!