Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Puchar Polski - rywal PGE Skra Bełchatów

4 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
aktualizacja: godz. 17:00 (5 lutego 2021)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk wziął na Indykpolu rewanż za niedzielną porażkę w Olsztynie. MVP spotkania został Łukasz Kozub. Trefl Gdańsk wziął na Indykpolu rewanż za niedzielną porażkę w Olsztynie. MVP spotkania został Łukasz Kozub.

Trefl Gdańsk pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:21) w zaległym meczu 10. kolejki PlusLigi. MVP został Łukasz Kozub. Udany powrót po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją zaliczył Mariusz Wlazły. Atakujący będzie miał kolejną okazję, aby zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi - PGE Skrze Bełchatów. To na tego rywala Trefl trafił w piątkowym losowaniu ćwierćfinałów Pucharu Polski. Wyjazdowy mecz odbędzie się 16 lub 17 lutego.

Aktualizacja 5 lutego, godz. 17

Siatkarze Trefla Gdańsk poznali rywala w 1/4 finału Pucharu Polski. W rozgrywkach znalazło się sześć najlepszych drużyn po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi oraz dwie najlepsze drużyny z jej zaplecza.

Żółto-czarni zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów 16 lub 17 lutego. Dokładna data spotkania będzie wyznaczona w poniedziałek. O awansie zadecyduje jeden mecz, którego gospodarzem będzie zespół z Bełchatowa, który był wyżej notowany po pierwszej rundzie fazy zasadniczej Plus Ligi.

- Na pewno będzie to bardzo ciężki mecz, w dodatku w hali rywala. Jeszcze przed sezonem mówiliśmy, że Puchar Polski to dla nas bonus i nagroda za dobrą grę w rundzie zasadniczej PlusLigi. Do Bełchatowa pojedziemy z bojowym nastawieniem, ale przede wszystkim cieszyć się siatkówką - mówi trener Michał Winiarski.

Zwycięzcy ćwierćfinałów awansują do turnieju finałowego, który w dniach 13-14 marca odbędzie się w Krakowie.

Pary 1/4 finału Pucharu Polski
PGE Skra Bełchatów - TREFL GDAŃSK
Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia
Visła Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel
BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie

TREFL: Janusz, Reichert 10 pkt, Crer, Wlazły 24, B.Lipiński 12, Urbanowicz 6, Olenderek (libero) oraz Kozub 3, Pietruczuk, Janikowski, Zaleszczyk

Indykpol: Stępień 1, Schott 6, Poręba 13, Schulz 16, Andringa 20, Teriomenko 10, Ciunajtis (libero) oraz Woch, Gruszczyński, Żaliński 3, Kapica 1

- To będzie zupełnie inny mecz niż w Olsztynie - zapowiadał Mariusz Wlazły, którego ze względu na kontuzję, zabrakło w przegranym przez Trefl 0:3 meczu wyjazdowym.
Na czwartkowy mecz w Ergo Arenie atakujący wrócił do składu i chociaż olsztynianie wygrali pierwszego seta, później inicjatywę przejęli żółto-czarni. Drugą partię rozpoczęli od 0:3 po bloku na Moritzu Reichercie a trener Michał Winiarski brał czas przy stanie 6:10 i 7:13.

Mariusz Wlazły wraca i chce rewanżu

Gdy już wydawało się, że Indykpol znów może wygrać mecz bez straconego seta, asy serwisowe Pablo Crera i Wlazłego oraz błędy gości pozwoliły się gdańszczanom podnieść w mgnieniu oka.

Trefl prezentował się zdecydowanie lepiej na zagrywce, które była jego bolączką w Olsztynie, ale to dwa świetne ataki Wlazłego w tym przy piłce setowej, pozwoliły wreszcie przełamać się na dobre. Wygrana partia uskrzydliła "gdańskie lwy". Po ataku Crera prowadzili w trzecim secie 7:3 i choć goście trzykrotnie zbliżali się później na punkt, gdańszczanie nie oddali prowadzenia.

Na początku czwartej partii goście mieli jeszcze nadzieje, że doprowadza do tie-breaka, ale seria błędów gości pozwoliła treflowi odskoczyć na 8 pkt przewagi. Przy piłce meczowej zagrywkę zepsuł jednak Karol Urbanowicz a później w ataku pomylił się Reichert i zrobiło się trochę nerwowo. Na 24:21 zaatakował ze środka Mateusz Poręba i trener Winiarski wziął czas. W następnej akcji atakiem ze skrzydła popisał się Reichert i zapewnił gdańszczanom wygraną za pełną pulę.

MVP spotkania został rezerwowy rozgrywający Łukasz Kozub, który w drugim secie dał znakomitą zmianę za Janusza. To jego pojawienie się na parkiecie poprzedziło moment, w którym Trefl przejął inicjatywę nad spotkaniem.

14 MKS Będzin 22 2 20 18:63 7
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-05

Wyniki 23 kolejki

• Indykpol AZS Olsztyn - TREFL GDAŃSK 3:0 (25:21, 25:21, 25:17)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:2 (25:23, 23:25, 21:25, 25:14, 17:15)
  • GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 2:3 (23:25, 25:23, 20:25, 28:26, 9:15)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (22:25, 25:22, 20:25, 17:25)
  • Cuprum Lubin - Stal Nysa 3:2 (25:20, 23.25, 25:23, 14:25, 15:10)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 18:25, 21:25)
  • Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów (przełożony na 10.02)
  • Mecze zaległe z 10. kolejki:
  • TREFL - Indykpol 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:21)
  • Skra - Ślepsk 3:0 (25:17, 26:24, 25:15)
  • ZAKSA - Resovia 2:3 (19:25, 21:25, 25:17, 25:19, 14:16)
  • Mecz zaległy z 7. kolejki:
  • Jastrzębski Węgiel - Stal 3:0 (27:25, 25:19, 25:20)

Opinie (6)

• Brawo Łukasz!!!!

Po pierwszym secie stan przedzawałowy ;). Potem coraz lepiej!!
    Brawo Łukasz i cała reszta!!!!!

• 28 0

• Najlepsi !!! Prawdziwi Wojownicy ! solidni i sumienni ! Mega mega szacunek !

• 27 0

• Bravo

Wiara Siła Męstwo to nasze zwycięstwo!!!!!
    Od połowy 2 seta chłopaki wrócili na dobre tory i to im dało 3 punkty. Gratulacje!

• 28 0

• Po pierwszym secie zwątpiłem.......Na szczęście zawodnicy nie.....I znowu było pięknie !!!