Trefl Gdańsk - Stal Nysa 3:0. Mateusz Mika przeszedł operację kolana

dak.
15 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Mateusz Mika jest po operacji rekonstrukcji więzadła przedniego w prawym kolanie. Siatkarza Trefla Gdańsk czeka półroczna przerwa. Mateusz Mika jest po operacji rekonstrukcji więzadła przedniego w prawym kolanie. Siatkarza Trefla Gdańsk czeka półroczna przerwa.

Trefl Gdańsk pokonał u siebie zespół Stal Nysa 3:0 (25:19, 26:24, 25:16) w zaległym meczu 9. kolejki PlusLigi. Wyrównany przebieg miał właściwie tylko drugi set. W pierwszym i trzecim gdańscy siatkarze poradzili sobie bez problemów. Jeszcze przed spotkaniem Mateusz Mika przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadła w prawym kolanie.

TREFL: Janusz 2 punkty, Reichert 5, Crer 7, Sasak 13, B. Lipiński 12, Urbanowicz 7, Olenderek (libero) oraz Wlazły, Kozub

STAL: Komenda 4, Bućko 6, Lemański 9, Ben Tara 8, Łapszyński 5, Schamlewski 4, Ruciak (libero) oraz Długosz 1, Szczurek, Filip

Jeszcze przed spotkaniem zabieg rekonstrukcji więzadła w prawym kolanie w klinice Rehasport przeszedł Mateusz Mika. Przyjmującego Trefla Gdańsk czeka półroczna praca z fizjoterapeutą i rehabilitacja.

Mateusz Mika nie zagra już w tym sezonie

- Zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przebiegł sprawnie, bez żadnych komplikacji. Mateusz od przyszłego tygodnia będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Rokowania dla niego są bardzo dobre, ale niestety po takiej kontuzji przerwa od sportu jest długa i potrwa około pół roku - powiedział po zabiegu dr Maciej Pawlak, który już w ubiegłych latach także operował Mateusza Mikę przy wcześniejszych problemach z kolanami.
Libero na wtorkowy mecz wyszli w specjalnych strojach. Libero na wtorkowy mecz wyszli w specjalnych strojach.
Na spotkanie ze Stalą Nysa w specjalnych, zielonych strojach wyszli libero: Maciej Olenderek oraz Fabian Majcherski. Ma to związek z premierą 6. sezonu serialu animowanego Rodzina Treflików, który ukaże się 26 grudnia.

W wyjściowej "6" zobaczyliśmy jednak tego pierwszego. Do składu powrócił także Marcin Janusz. Ponadto pojedynek na parkiecie zaczęli: Karol Urbanowicz czy Kewin Sasak, którzy cały mecz z MKS Będzin (3:0) przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Zmiennicy przed szansą w Treflu Gdańsk

Wtorkowe starcie rozpoczęło się od delikatnego falstartu, bo na pierwsze prowadzenie żółto-czarnych musieliśmy czekać do 6. punktu (6:5). Jednak później już było łatwiej. Przyjezdni trzymali kontakt, ale z rytmu wytrąciła ich przerwa na wideoweryfikację. w połowie seta. Sędzia dopatrzył się dotknięcia piłki przy bloku i przyznał punkt gospodarzom. Ci odskoczyli na 5 "oczek" (18:13) i bez problemu poradzili sobie w tej partii.

W drugiej nie było już tak kolorowo. Może początek mógł na to wskazywać, bo gdańszczanie zaczęli od prowadzenia 3:0, ale dalszy przebieg był niezwykle wyrównany. Oba zespoły wymieniały się ciosami, ale żaden z nich nie potrafił odbić do przewagi więcej niż 2 punkty.

Jako pierwsi do piłki setowej doprowadzili siatkarze z Nysy. Do drugiej również, ale sędzia znów odebrał im punkt po wideoweryfikacji, gdyż zawodnik dotknął siatki. Arbiter jeszcze dwukrotnie chodził oglądać powtórki, a ta partia ostatecznie rozstrzygnęła się na korzyść żółto-czarnych (26:24).

Trefl Gdańsk - MKS Będzin 3:0. Relacja, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowi

Trzeci set przez kilka minut zapowiadał, że jego przebieg będzie podobny do poprzedniego. Tak jednak było tylko do momentu, gdy oba zespoły dobiły do "dwucyfrówek". Wtedy kontrolę przejęli podopieczni Michała Winiarskiego, którzy wygrywali 14:10. Nie pozwolili roztrwonić przewagi i przy stanie 19:13 zaczęła się totalna dominacja, zakończona wynikiem 25:16.

Cała partia trwała dokładnie godzinę i 17 minut. 52 proc. ataków Trefla zakończyło się powodzeniem. Ponadto żółto-czarni 5-krotnie blokowali rywali, a także zaliczyli 7 asów serwisowych.

14 MKS Będzin 16 2 14 14:45 6
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2020-12-17

Wyniki 17 kolejki

• TREFL GDAŃSK - MKS Będzin 3:0 ((25:21, 25:15, 25:16)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Stal Nysa 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:23)
  • GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (28:26, 25:15, 20:25, 26:24)
  • PGE Skra Bełchatów - Verva Warszawa Orlen Paliwa, przełożony
  • Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:27, 25:23, 22:25)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia 3:1 (25:12, 25:21, 21:25, 25:23)
  • Mecze zaległy z 9. kolejki:
  • TREFL - Stal 3:0 (25:19, 26:24, 25:16)
  • Aluron - Cuprum 3:0 (25:23, 25:14, 25:19)
  • Mecz zaległe z 8. kolejki:
  • Skra - Indykpol 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)
  • Mecz zaległy z 16. kojeki:
  • Jastrzębski - Będzin 3:1 (25:17, 23:25, 25:23, 25:14)
dak.

Opinie (15)

• Brawo Panowie, jesteście the best

Szybkie 3:0 i po meczu. Jeszcze raz brawo

• 33 0

• Trefl Gdańsk (1)

Powiedzieć super to jakby nic nie powidzieć, ręce same składają się do oklasków!

• 30 0

• Może bez fajerwerkow,

ale konsekwentnie. I to cieszy. Jedynie w drugim Stal dała większy opór. Brawo !!!

• 9 0

• Nic dodać,

nic ująć. Kolejne 3 pkt. Brawo!!!! A dla Mateusza szybkiego powrotu do zdrowia i do Trefla.

• 31 0

• Bravo!!! (1)

Szacunek Panowie!!!

• 19 0

• Gratulacje

8 zwycięstwo z rzędu.... Nie mam pytań. Wielkie brawa!!! Matusz, dużo zdrowia!

• 14 0

• Kiedy inne trójmiejskie drużyny przegrywają to Trefl jako jedyny trzyma szyk i elegancję jakości gry oraz lokalna dumę

• 21 0

• Prezesie ! (2)

Koniecznie zatrzymać trenera + wszystkich chłopaków!

• 14 0

• Popieram

Popieram prośbę!!!!

• 3 0

• Po co środkowego? Jest Urbanowicz i jak widać radzi sobie coraz lepiej. Lepiej go rozwijać i nie szukać niepewnych.

• 0 0

• Sponsorzy (2)

Brawo Panowie Siatkarze!

Mam nadzieje ze sponsorzy dostrzega potencjal w siatkowce, w koncu roczny budzet klubu kosztuje mniej niz jeden pilkarz :).

Moze dzieki temu w przyszlym roku znow klub "zmajstruje" ciekawy sklad, bo juz sa glosy o klubach kuszacych Janusza czy Lipinskiego.

Mateusz - zdrowka i determinacji

• 12 0

• O czym mowa kolego?? (1)

W Gdyni własnie UM przyjmuje zgłoszenia od klubów na dofinansowanie-wiesz kolego ile przeznaczyli na siatkówkę? 71tys. zł na wszystkie Kluby, Szkoły itp. A wiesz ile na piłkę nożną-zgadnij?
      I tyle w temacie. Niestety piłka nożna "drenuje" cały rynek sponsorski itp. w tym kraju. I ok-ja rozumiem że jest bardziej popularna, więcej dzieci ja uprawia itp. tylko że średnia oglądalność meczy w Polsce to-uwaga ok.4 tys.kibiców-a o poziomie gry, w porównaniu do siatkarzy, to nawet nie ma co mówić. Niestety to wszystko jest chore!!! Pzd,
      Ps-Brawo Trefl-tak trzymać Panowie!!

• 1 0

• Odp

Pomijajac koncerny Panstwowe, business prywatny kieruje sie zdrowym rozsadkiem (lub inaczej chlodna kalkulacja). W Europie coraz wiecej sponsorow ale i klubow dostrzega fakt ze siatkowka moze byc swietnym nosnikiem reklamy. Klub z Londynu, ale tez Berlina (i inne) rok do roku zwiekszaja budzety.

Po prostu mam nadzieje ze polska siatkowka a zwlaszcza Trefl, zacheci duze prywatne firmy.

Tyle!

Wesolych Swiat

• 0 0

Szybkiego powrotu do formy Mikuś, ja wróciłam po rekonstrukcji do gry po 9 m-ch wliczając przerwę letnią.