Trefl Gdańsk na 3. miejscu w mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce

dak.
5 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk po zdobyciu brązowych medali w mistrzostwach Polski juniorów. Siatkarze Trefla Gdańsk po zdobyciu brązowych medali w mistrzostwach Polski juniorów.

Trefl Gdańsk zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. W ostatni meczu turnieju w Dębicy pokonał zespół AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (25:17, 11:25, 25:21, 25:18). Natomiast drogę do obrony tytułu podopiecznym Edwarda Pawluna zamknęła półfinałowa porażka po tie-breaku z Wolą Warszawa 2:3. Decydujący set przegrany został na przewagi.

mecz nr 1: Trefl Gdańsk - ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

TREFL:
Pawlun 6, Czerwiński 5, Lipiński 11, Bangrowski 3, Kraut 8, Urbanowicz 8, Weber (libero) oraz Bogucki 3, Trojański 1, Zaleszczyk 1, Tubiak 0, Szydlik 0, Weiner 0

mecz nr 2: Hemarpol Norwid Częstochowa - Trefl Gdańsk 2:3 (25:23, 25:16, 21:25, 9:25, 15:10)

TREFL:
Pawlun 2, Czerwiński 11, Zalezczyk 5, Bangrowski 3, Trojański 11, Urbanowicz 16, Pruszkowski (libero) oraz Lipiński 9, Bogucki 9, Kraut 3, Szydlik 0, Tubiak 0, Weber (libero)

mecz nr 3:Trefl Gdańsk - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:18, 25:27, 25:15, 25:15)

TREFL:
Pawlun 6, Czerwiński 18, Lipińsski 12, Bogucki 4, Kraut 17, Urbanowicz 14, Pruszkowski (libero) oraz Szydlik 1, Bogucki 0, Trojański 0, Weber (libero)

półfinał: Trefl Gdańsk - Wola Warszawa 2:3 (21:25, 25:17, 15:25, 25:23, 14:16)

TREFL:
Pawlun 2, Czerwiński 11, Zaleszczyk 5, Bangrowski 3, Trojański 11, Urbanowicz 16, Pruszkowski (libero) oraz Bogucki 9, Lipiński 9, Kraut 3, Tubiak 0, Weber (libero)

o 3. miejsce: Trefl Gdańsk - AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (25:17, 11:25, 25:21, 25:18)

TREFL:
Pawlun 4, Czerwiński 15, Lipiński 10, Bogucki 4, Kraut 5, Urbanowicz 6, Pruszkowski (libero) oraz Szydlik 12, Tubiak 1, Weiner 0, Zaleszczyk 0

Mistrzostwa Polski juniorów odbywały się w Dębicy przez pięć dni. W finałowym turnieju uczestniczyło osiem najlepszych drużyn. Siatkarze Trefla Gdańsk, którzy bronili tytułu, trafili do grupy A z: Hemarpol Norwid Częstochowa, AZS Stoelzle Częstochowa i AZS UWM Olsztyn.

Mistrzostwa Polski juniorów w siatkówce - wyniki

Żółto-czarni pierwszego dnia rywalizowali z AZS Stoelzle Częstochowa, czyli zespołem, z którym przed rokiem walczył w finale. W tym starciu, również lepsi byli gdańszczanie, którzy od początku rozpoczęli spotkanie z wielką motywacją. Dobra gra w bloku i zagrywce pozwoliła im kontrolować to starcie od początku do końca i zakończyć mecz w trzech setach.

Następnie gdańscy siatkarze mierzyli się z Hemarpol Norwid Częstochowa. Dwie pierwsze odsłony należały do rywali, jednak zbyt dobry układ meczu, musiał skutkować załamaniem gry. Żółto-czarni poprawili swoją dyspozycję i sięgnęli po dwie kolejne partie, tym samym przesądzając o drugim tego dnia tie-breaku. 9 punktów zdobytych w 4. secie obudziło zawodników z Częstochowy, która finalnie wygrała to spotkanie.

Porażka w czwartkowym spotkaniu sprawiła, że gdańszczanie o awans musieli powalczyć z drużyną z Olsztyna. Od początku więc obrońcy tytułu postawili rywalom trudne warunki i kontrolowali spotkanie. W drugim secie ulegli jednak zbytniemu rozproszeniu za co zapłacili dodatkowymi setami. W dwóch kolejnych zagrali już lepiej i przypieczętowali swój awans do półfinału.

- wicemistrzostwo Polski młodzików

W półfinale Trefl trafił na Wolę Warszawa. Po dwóch setach na tablicy wyników widniał remis. W trzeciej odsłonie warszawianie szybko zbudowali sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymali do samego końca tej odsłony. Czwarta partia toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie efektowny atak ze środka po stronie gdańszczan przesądził o tie-breaku. W nim oba zespoły walczyły do samego końca, ale finalistę wyłoniła dopiero gra na przewagi.

Siatkówka. Trefl Gdańsk mistrzem Polski U-19.

Gdańszczanie o brąz walczyli z AZS Stoelzle Częstochowa. Pierwszą odsłonę lepiej rozpoczęli częstochowianie, jednak świetne flotowe zagrywki Jakuba Krauta zniwelowały straty i doprowadziły do remisu. W drugim secie podrażnieni rywale wygrali do 11, ale to było wszystko tego dnia, na co było ich stać. Set trzeci znów padł łupem gdańszczan, którzy byli tylko o krok od wywalczenia medali w turnieju. Podobnie jak w meczu otwarcia, jak również w ubiegłorocznym finale, Trefl okazał się lepszy od drużyny z Częstochowy i ostatecznie zdobył brązowy medal.

- Cieszymy się, że kończymy młodzieżową siatkówkę z medalami i że wracamy z Dębicy w dobrych nastrojach. Oczywiście czujemy lekki niedosyt, ale jak na warunki w jakich przygotowywaliśmy się do tegorocznych mistrzostw końcowy wynik jest dla nas bardzo zadowalający - ocenił Jakub Czerwiński, przyjmujący Trefla.
- Jestem zdania, że zawsze z turnieju trzeba wracać z wygranym ostatnim meczem. To nam się udało i dzięki temu możemy przywieźć z mistrzostw brązowe medale. Tylko tego koloru brakowało nam w naszej kolekcji, więc teraz mamy już komplet. Jestem dumny, ze wszystkich drużyn, że mimo utrudnionych przygotowań zaprezentowali naprawdę wysoki poziom - podsumował trener juniorów żółto-czarnych Edward Pawlun.
Dwóch gdańskich siatkarzy zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi. Dawid Pawlun był najlepszy na pozycji rozgrywającego, natomiast Karol Urbanowicz został wybrany najlepszym środkowym.

Wyniki
Grupa A

Hemarpol Norwid Częstochowa - AZS UWM Olsztyn 3:2 (25:21, 18:25, 17:25, 25:15, 15:11)
Trefl Gdańsk - ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)
AZS UWM Olsztyn - ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 2:3 (18:25, 25:21, 25:19, 19:25, 9:15)
Hemarpol Norwid Częstochowa - Trefl Gdańsk 3:2 (25:23, 25:16, 21:25, 9:25, 15:10)
Trefl Gdańsk - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:18, 25:27, 25:15, 25:15)
ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa - Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans punktów, punkty
1. Trefl Gdańsk                          3 2 1 274:226 5
2. ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 3 2 1 236:232 5
3. Hemarpol Norwid Częstochowa 3 2 1 256:271 5
4. AZS UWM Olsztyn 3 0 0 268:305 0

Grupa B
Wola Warszawa - Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:19, 25:8)
AKS V LO Rzeszów - Jastrzębski Węgiel S.A 0:3 (20:25, 22:25, 20:25)
kra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel S.A 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)
Wola Warszawa - AKS V LO Rzeszów 3:1 (19:25, 25:18, 25:16, 25:15)
AKS V LO Rzeszów - kra Bełchatów 3:1 (25:23, 20:25, 25:19, 25:17)
Jastrzębski Węgiel S.A - Wola Warszawa

1. Jastrzębski Węgiel                    3 3 0 248:209 6
2. Wola Warszawa 3 2 1 254:222 5
3. AKS V LO Rzeszów 3 1 2 231:253 4
4. Skra Bełchatów 3 0 3 196:245 0

mecz o 7. miejsce: AZS UWM Olsztyn - EKS Skra Bełchatów 3:2 (25:11, 23:25, 25:21, 20:25, 15:9)
mecz o 5. miejsce: Hemarpol Norwid Częstochowa - AKS V LO Rzeszów 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 20:25)

półfinały
Trefl Gdańsk - Wola Warszawa 2:3 (21:25, 25:17, 15:25, 25:23, 14:16)
Jastrzębski Węgiel - AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (25:23, 23:35, 26:28, 25:16, 15:13)

mecz o 3. miejsce: Trefl Gdańsk - AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (25:17, 11:25, 25:21, 25:18)

finał: Wola Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:2 (23:25, 25:19, 24:26, 25:22, 15:13)

Nagrody indywidualne:
MVP: Bartosz Gomułka (Wola Warszawa)
Najlepszy rozgrywający: Dawid Pawlun (Trefl Gdańsk)
Najlepszy przyjmujący: Michał Gierżot (KS Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy atakujący: Przemysław Kupka (ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa)
Najlepszy blokujący: Karol Urbanowicz (Trefl Gdańsk)
Najlepszy libero: Dawid Bulira (Wola Warszawa)
dak.

Opinie (14) 2 zablokowane

• Jak na obrońców tytułu to wynik niezbyt dobry.

• 3 9

• Wspaniały wynik pracy pana trenera Mariusza Łobacza (3)

Wspaniały wynik. Szkoda że trener Mariusz Łobacz nie może być pierwszym trenerem. Jest wspaniałym szkoleniowcem, mentorem dla innych trenerów. Całą wiosnę realizował intensywne treningi z zawodnikami. Proszę o nim pamiętać! Czas by był trenerem seniorów.

• 1 16

• Rewelacja!

Jest moc

• 5 3

• Mam inne zdanie na ten temat . Najlepszym trenerem jest Pawlun i Ariel .