Von Heesen: Trafiłem ze zmianami

26 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Po meczu z Termaliką Nieciecza piłkarzy Lechii mogą cieszyć tylko zdobyte punkty. Po meczu z Termaliką Nieciecza piłkarzy Lechii mogą cieszyć tylko zdobyte punkty.

Piłkarze Lechii jako pierwsi w tym sezonie wygrali w Mielcu, gdzie mecze ekstraklasy rozgrywa Termalica Nieciecza. Jednak nawet Thomas von Heesen przyznał, że wynik jest lepszy niż gra zaprezentowana przez jego podopiecznych. Szkoleniowiec podkreślał, że o takim rozstrzygnięciu zadecydowały m.in. zmiany, których dokonał w trakcie gry. Natomiast ze strony pokonanych płynęły zgodne głosy, że to oni byli w tym spotkaniu lepsi.

TERMALICA - LECHIA 0:1. WYSTAW NOTY PIŁKARZOM

- Cieszy mnie jedynie wywalczenie trzech punktów. To nie było wielkie spotkanie w naszym wykonaniu, w wielu momentach graliśmy grubo poniżej własnych możliwości, nie realizowaliśmy tego, co sobie założyliśmy. Szczególnie do przerwy byliśmy na boisku ospali - tak oceniał występ Lechii jej trener Thomas von Heesen.
DUŻE ZMIANY W KADRZE LECHII. SPRAWDŹ, KTO NIE POJECHAŁ NA MECZ Z TERMALICĄ

W drugiej połowie biało-zielonym udało się zmienić niekorzystne statystyki, w tym tę najważniejszą - liczbę strzelonych goli. O tym, że gospodarze nie bez racji twierdzili, iż to oni byli lepsi, świadczyła tylko liczba podań (550:474) i dośrodkowań (20:16) na korzyść Termaliki.

ZOBACZ PEŁNY RAPORT Z MECZU TERMALICA - LECHIA (.PDF)

- Z przebiegu spotkania Lechia mogła myśleć jedynie o remisie. Stworzyliśmy sobie wiele okazji i byliśmy bliżsi zwycięstwa - podkreślał Piotr Mandrysz, szkoleniowiec piłkarzy z Niecieczy.
STATYSTYKI DOWODZĄ, LECHIA W TYM SEZONIE NIE WYGRYWA, GDY W "11" NIE MA GRZEGORZA KUŚWIKA

Na wyniku zaważył rzut karny. Jedenastkę wywalczył Sławomir Peszko, a na gola zamienił ją Grzegorz Kuświk. Napastnik strzelił 4 gola w Lechii. Skrzydłowy po raz pierwszy pomógł biało-zielonym sięgnąć po maksymalną pulę punktów.

- W szatni powiedziałem parę słów zawodnikom i trochę lepiej wyglądało to wszystko w drugiej połowie, gdy na boisko weszli piłkarze rezerwowi. Niezłą zmianę dał Aleksandar Kovacević, kluczowym dla losów meczu podaniem popisał się Sebastian Mila, także Sławomir Peszko pokazał się z niezłej strony. Mogę więc powiedzieć, że trafiłem ze zmianami - dodał trener von Heesen.
VON HEESEN: MAKUSZEWSKI TO BRYLANT, MOJA PRAWA RĘKA

Trener Piotr Mandrysz i kapitan Termaliki Jakub Biskup są przekonani, że to ich drużyna była lepsza w niedzielnym meczu, a skoro Lechia otrzymała karnego, to i im należała się jedenastka. Trener Piotr Mandrysz i kapitan Termaliki Jakub Biskup są przekonani, że to ich drużyna była lepsza w niedzielnym meczu, a skoro Lechia otrzymała karnego, to i im należała się jedenastka.
Podyktowanie jedenastki dla Lechii w końcówce spotkania wzbudziło wiele kontrowersji.

- Dla mnie faul był ewidentny. Co prawda nie trafiłem w piłkę, ale bylem stop przed zawodnikiem i on mnie kopnął. Nie zgadzam się również z tym, że to Termalica była lepsza. Uważa, że po przerwie to my byliśmy groźniejsi. Najważniejszy jest oczywiście wynik, gdyż to on idzie w świat - ocenił Peszko, którego - zdaniem arbitra - faulował w 90. minucie Dalibor Pleva.
SŁAWOMIR PESZKO STRZELAŁ BRAMKI LECHII, W LECHII WCIĄŻ CZEKA NA DEBIUTANCKIEGO GOLA

Oczywiście Termalica nie zgadzała się z taką interpretacją.

- Jakub Biskup był sam na sam z bramkarzem, gdy został odepchnięty. Jeżeli sędzia podyktował "11" w 90. minucie, to za faul na Kubie powinny być dwa rzuty karne - denerwował się trener Mandrysz.
Wspomniany Biskup w przeszłości był piłkarzem Lechii. W biało-zielonych barwach grał 2004-06 i zaliczył awans z III ligi na zaplecze ekstraklasy. Teraz jest kapitanem Termaliki.

- To nie podlega dyskusji, że byliśmy zespołem lepszym od Lechii. Szkoda, że nie strzeliliśmy gola przed przerwą, bo wówczas byśmy wygrali. Nie chcę wypowiadać się o pracy arbitra, ale ogólne pan Kwiatkowski to bardzo słaby sędzia. Wiadomo, że Peszko lubi się przewracać. Jeśli dla Lechii podyktowana karnego, to i dla nas też powinien być, bo i ja byłem trącony w polu karnym - oceniał Biskup przed kamerami Canal Plus.

16 Górnik Zabrze 13 1 6 6 14:22 8

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-10-26

Wyniki 13 kolejki

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:4 (1:1)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1 (0:0)
  • Piast Gliwice - Korona Kielce 0:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 0:0
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)

Opinie (76) 7 zablokowanych

• miałeś fuksa hessen (1)

zdemontowali PGE ze stadionu, teraz zdemontować trzeba stadion,
    bo tu ciagle nam nie idzie i spłacić długi

• 2 5

• Chłopie nie ćpaj tego świnstwa bo to na głowe szkodzi.

• 1 0

• Prawdę poznamy w sobotę. (3)

Wszystkie te opinie zweryfikuje mecz z Legią w sobotę. Trener ma już pełne rozeznanie o możliwościach piłkarzy i dobierze ich sobie sam bo jak wiem nie chce ulegać piekarzom w beretach, sam też ustali taktykę a piłkarze zobaczą sami jak ich gra wygląda przy rywalach dużo więcej wymagających jak ci z Niecieczy.
    Wreszcie będziemy widzieli na własne oczy jaka jest prawda .

• 10 0

• Jak trener powie prawdę i przyzna się do błędu to jest trener który szanuje kibiców.Byli tacy którzy bali się prawdy i mówili po nieudanych meczach,że ...zbrakło nam tego boiskowego cwaniactwa..., pamiętacie?

• 1 0

• Po tym meczu będę wreszcie wiedział co warci są nasi piłkarze i czy z niektórymi z nich nie warto pożegnać się co dotyczy w szczególności : Janickiego,Łukasika,Mili o Nazario nie mówiąc bo to już wiem,że tak.

• 2 1

• Wykrywacz kłamstwa.

Dla wielu piłkarzy Lechii ten mecz to jak poddanie się badaniu na wykrywaczu kłamstwa. Już nikogo nie przekonają gdybania i okrągłe słówka.

• 2 0

• Ven Heesen wie co robi trzeba troche cierpliwosci a będą wyniki malkontentów nie brakuje, ja powiem tak: kto Lechii nie szanuje niech ją w d... pocałuje.

• 3 0

• Borysiuk i Makuszewski myślami już są w nowych klubach (1)

• 8 2

• Nazario też już jest myślami w nowym klubie.

G55Wright, Delon19920426

Tak wyglądają nazwiska i 'pochodzenie' kanadyjskich Raptors! jak widać nikt się nie przejmuje, że nie ma tam ani jednego Kanadyjczyka. najważniejsze to umieć zestawić zespół. panie Heesen, to pana działka. niech wywala na zbita twarz. nie słuchają, nie graja. ma pan ogromną władze, z której pan nie korzysta. musi pan dla dobra zespołu i Lechii prowadzić politykę silnej ręki i dobrej gratyfikacji za dobrą grę i pracę. czekamy na 'dobrą zmianę' w Lechii. w panu ogromna nadzieja gdańszczan i podziw śledziowych łbów

• 2 2

• Opinie (7)

Wkurzają mnie opinie wiecznie nie zadowolonych, jestem sympatykiem Lechii kilkadziesiąt lat, jeździłem na wyjazdy między wagonami itp. Plątaliśmy się między II a III ligą. Łudziliśmy się awansem, a tu piach na wyjeździe przegrana u siebie na betonach, potem ławkach też nie lepiej miejsca 4-8. W końcu katastrofa VI liga. A teraz mamy piękny stadion kilka lat ekstraklasę, niezły zespół w budowie i co wieczny płacz i narzekanie o tożsamości itp. W Chelsea Londyn były mecze, że w składzie nie było żadnego Anglika. Trochę optymizmu kto chce ten chodzi na stadion lub w kapciach ogląda mecz nie ma przymusu. A niech nie zniechęca do oglądania zespołu swoimi komentarzami.

• 39 9

• (2)

to po co czytasz te brednie idz na arene

• 4 10

• A byles kiedys sledziu na meczu czy tylko koledzy na przerwie opowiadali???

• 2 0

• ty w koncu idz zanim zaczniesz gadac :)

• 2 0

• Ale porównanie. Jeszcze dodaj może, że Messi też ma czasami słabszy dzień, a Ronaldo to jak Nazario właściwie, bo na o się kończy i też żelu sobie nie żałuje. Co tam Chelsea. My tu mamy Barcelonę. Ty nie wkurzasz ludzi, Ty śmieszysz.

• 0 5

• B-52

Podpisuję się pod tą wypowiedzią. Tak jest ! Trochę optymizmu i cierpliwości. Piłkarze, to nie roboty, które się programuje.

• 13 0

• Wkurzają Cię takie opinie, to Twój problem. Ja znam na pamięć sklad Lechii od 1969 roku. Też nasiedziałem się na betonie. Może dlatego pamiętam grę w III lidze, którą chciało sie oglądać. A tej "ekstraklasowej" szmiry nie sposób strawić, to jest g...o, a nie gra w pilę. I Twoje wkurzanie nie rusza mnie. Bo taka jest prawda o tych na żelowanych piłkarzykach.

• 7 11

• Tym sie rozni

Prawdziwy kibic z krwi i kosci, od netowych gimbusow !
      Dzieki za Twoje spostrzezenia.
      Pozdrawiam

• 13 3

• Tomek: trafiaj z taktyką to nie będziesz musiał trafiać ze zmianami

Nie mam nic przeciwko dokręcaniu śruby zawodnikom, ale co niepokoi - po przerwie reprezentacyjnej Lechia gra gorzej niż przed. Co więcej: jeżeli w meczu z Termaliką najlepsze wrażenie zrobili Wawrzyniak, Peszko i Mila, czyli zawodnicy którzy z zespołem przez te 2 tygodnie nie trenowali, to wiedz, że coś się dzieje. Mam nadzieję, że po tych dwóch słabszych meczach przyjdzie forma. Paradoksalnie Lechia zupełnie dobrze punktuje i co więcej: mimo średnio satysfakcjonującej dyspozycji i zdrowia obrońców ma stosunkowo niewiele straconych bramek...

• 1 0

• Uważam trenera za dobrego i inteligentnego

Ale ta wypowiedzią sie zbłaźnił , albo bardzo mądrzy dziennikarze z Trojmiasta zle przetłumaczyli słowa trenera

• 7 1

• Z Legią może być klęska (1)

Pomimo tego , że w ostatnich latach Lechia częściej wygrywała niż przegrywała z Legią , jestem pesymistycznie nastawiony przed zbliżającym się sobotnim meczem . Tym razem fart Lechii może się gwałtownie skończyć . Niestety nasza drużyna obecnie gra tak beznadziejnie , że nie zdziwię się, jeżeli powtórzy się ten sam wynik , jaki kilka tygodni temu był w meczu pucharowym tych zespołów rozegranym w Warszawie . Przypomnę , że po fatalnej grze przegraliśmy w Warszawie aż 4:1 . Teraz również każdy inny wynik , niż zwycięstwo Legii , będzie uznany za sensację .