Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
17 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Drugą serię spotkań rozegrały zespoły rywalizaujące w wiosennej edycji zmagań siatkarskich Trójmiejskiej Ligi Biznesu. Pierwsze mecze mają za sobą tenisiści stołowi.

Po dwóch kolejkach ligi siatkówki trzy ekipy mają identyczny dorobek. Europrojekt , Grupa Lotos i Nordea Polska wygrały po dwa mecze. Wszystkie trzy ekiy mają również idwentyczny bilans setów 6-0. Co ciekawe w każdym z dotychczas rozegranych spotkań zwycięzcy nie tracili seta. W drugiej kolejce Nordea zwyciężyłą Wirtualną Polskę. Internetowcom mimo ambitnej gry nie udało się w żadnej partii przekroczyć granicy 20 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był R. Kuszka z Nordei, który zdobył 24 punkty, 12 z zagrywką, 8 atakiem i 4 blokiem.

Równie pewne zwyciętwo odniosła Grupa Lotos. Nafciarze odprawili z kwitkiem Centrum Techniki Okrętowej. Pierwsza partia trwałą 14 minut, ale była bardzo zacięta. Lotos silnie atakował, a CTO dobrze zagrywało i ambitnie grało w obronie. Bez historii był drugi set wygrany przez nafciarzy do 7. W trzeciej partii CTO ponownie poderwało się do walki. Wprawdzie Lotos ze stanu 6:6 odskoczył na 14:6, ale nastęone dziesięć piłek 8:2 wygrali okrętowcy. W końcówce górą byli nafciarze. W zwycięskiej ekipie wyróżnił się M. Dopke zdobywca 18 punktów - 5 zagrywką, 12 atakiem i 1 blokiem.

W jedynym meczu, w którym spotkały się zespoły majace zwycięstwa w pierwszej kolejce zagrały Eurprojekt i Adlex. Nie najlepsze przyjęcie, błędy w ataku i dobry blok przeciwnika spowodowały, że Europrojekt potrzebował 20 minut aby rozstrzygnąć pierwszy set na swoją korzyść. Dużo łatwiejsze były kolejne partie. Europrojekt poprawił się we wszystkich elementach. W drugiej i trzeciej odsłonie Adlex nie zdołał przekroczyć granicy 15 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był M. Kisiel, który zgromadził 20 "oczek" - 4 zagrywką, 14 atakiem i 2 blokiem.

W konfrontacji dwóch ekip, które przegrały mecze na inaugurację Intel pewnie zwyciężył Young Digital Poland. Spotkanie z każdym setem stawało się coraz ciekawsze. YDP rozkręcało się i w kolejnych partiach stawiało coraz większy opór. W pierwszym secie Intel pozwolił rywalom na zdobycie 12 "oczek". W drugim YDP wywalczyło o pięć 5 więcej. W trzeciej partii było jeszcze lepiej i YDP przegrało do 21.

Young Digital Poland - Intel 0:3 (12:25, 17:25, 21:25), Nordea - Wirtualna Polska 3:0 (25:17, 25:14, 25:16), Grupa Lotos - Centrum Techniki Okrętowej 3:0 (25:19, 25:7, 25:21), Eurprojket - Adlex 3:0 (25:21, 25:13, 25:14).

8. CTO 2 0 0-6

Pierwsze mecze rozegrały zespoly rywalizujące w lidze tenisa stołowego. Najlepszy start zanotowała ekipa Grupy Lotos, która w konfrontacji z Elfeko nie dała rywalom ugrać nawet punktu. Niewiele gorsi byli reprezentanci Eletrciepłowni, którzy pokonali Novotel Marina 9:1. Najbardziej zacięta była konfrontacja Portu Gdańsk z Radiem Gdańsk. O dwie gry więcej wygrali portowcy. Kolejne spotkania już dziś.