Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
24 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Kolejne spotkania rozegrali tenisiści stołowi, siatkarze i koszykarze rywalizujący w Trójmiejskiej Lidze Biznesu.

W drugiej kolejce spotkań w lidze tenisa stołowego o Puchar Andrzeja Grubby drugie zwycięstwa odniosły Grupa Lotos i Elektrociepłownie.

Nafciarze podobnie jak w pierwszej kolejce, wygrali mecz bez straty seta. Tym razem ofiarami Grupy Lotos padli zawodnicy Radia Gdańsk, którzy w czterech partiach zdołali zdobyć po dziewięć punktów. W pozostałych setach zdecydowanie zwyciężali nafciarze. Dwa zwycięstwa na koncie mają gracze Elektrociepłowni, ale starcili jednego seta. W drugiej kolejce pokonali Port Gdański. Portowcy, podobnie jak radiowcy nie zdołali ugrać nawet seta, tylko w jednym uzyskując dziewięć "oczek". Jedynym meczem, który nie zakończył się wynikiem 10:0 była konfrontacja Novotelu Marina z IRS. Hotelowcy odkuli się za porażkę z pierwszej rundy i wygrali w takim samym stosunku 9:1. Honorowy punkt dla IRS wywalczył Bartomiej Spankowski pokonując 3:0 Tadeusza Szelągowskiego.

Grupa Lotos - Radio Gdańsk 10:0, Novotel Marina - IRS 9:1, Por6t Gdański - Elektrociepłownie 0:10.

1. Grupa Lotos 2 4 20-0
2. Elektrociepłownie 2 4 19-1
3. Novotel Marina 2 2 10-10
4. Port Gdański 2 2 6-14
5. Radio Gdańsk 2 0 4-16
6. IRS 2 0 1-19

Po trzech seriach spotkań siatkarzy jedynym zespołem z kompletem punktów jest Eurprojekt. Pierwszego seta straciła Nordea.

Europrojekt na inaugrurację trzeciej kolejki zmierzył się z Wirtualną Polską. WP tylko w pierwszej partii stawiała opór ulegając do 19. W pozostałych Wirtualna zdobyła łącznie 20 "oczek". Bardzo emocjonujące było spotkanie Nordei z Grupą Lotos, ekip mających po dwóch kolejkach komplet punktów. W pierwszym, bardzo dramatycznym secie w grze na przewagi górą byli nafciarze. W kolejnych lepiej radzili sobie gracze Nordei i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Pierwsze spotkanie wygrało Centrum Techniki Okrętowej pokonując Intel Technology Poland 2:1. Podobnie jak w poprzednim meczu, zwycięzcy pierwszego seta schodzili z parkietu pokonani w dwóch kolejnych. Pierwsza partia, wyraźnie przegrana przez CTO, nie zapowiadała zwycięstwa tej drużyny. W ostatnim meczu trzeciej serii Adlex ograł Young Digital Poland. YDP najwięcej punktów zdołało ugrać w drugiej partii, przegranej do 14. Gracze Adleksu wygrali mecz zagrywką, która sprawiała rywalom olbrzymie problemy w każdej partii.

Europrojekt - Wirtualna Polska 3:0 (25:19, 25:11, 25:9), Intel Technology Poland - Centrum Techniki Okrętowej 1:2 (25:14, 16:25, 21:25), Nordea - Grupa Lotos 2:1 (25:27, 25:17, 25:19), Adlex - Young Digital Poland 3:0 (25:7, 25:14, 25:12).

8. Wirtualna Polska 3 0 0-9

Kolejne mecze rozegrali koszykarze. Jako pierwsi wyszli na parkiet garcze Balticonu i Lido Technology. Przez trzy kwarty minimalnie lepsi byli zawodnicy Balticonu. Przed ostatnią ćwiartką mieli trzy punkty przewagi. Czwarta kwarta to zdecydowana dominacja Lido, które tę część gry wygrało dwudziestoma "oczkami". W ekipie Balticonu najskuteczniejszy był Bartek Pielecki, zdobywca 17 punktów. Wśród zwycięzców największą zdobycz miał Krzysztof Poniatowski, któremu zapisano 26 "oczek". Skuteczna gra w środkowej części meczu pozwoliła Powersystemowi na pokonanie Flextronics. Drugą i trzecią kwartę wygrał w identycznym stosunku 17:7. Sześciopunktowe zwycięstwa Flextroniksu w pierwszej i ostatniej ćwiartce pozowliły na zmniejszenie rozmiarów porażki. Najkuteczniejszym zawodnikiem był Bartek Jóźwiakowski z Powersystemu, zdobywca 22 punktów.

Trzy punkty przewagi do przerwy okazały się zbyt małą przewagą, aby Castorama mogła odnieść drugie zwycięstwo w rozgrywkach. W drugiej połowie Gestia szybko odrobiła straty. W ostatnim meczu Telekomunikacja Polska wysoko pokonała Prokom Software, w trzech kwartach nie pozwalając rywalom na przekroczenie bariery dziesięciu "oczek". Pozostałe spotkania tej kolejki rozegrano wczoraj wieczorem.

Balticon - Lido Technology 61:78 (21:18, 14:15, 19:18, 7:27), Telekomunkacja Polska - Prokom Software 54:32 (10:6, 17:9, 10:10, 17:7), Flextronics - Powersystem 63:70 (16:10, 7:17, 7:17, 33:26), Gestia - Castorama 54:47 (15:!4, 8:12, 10:4, 21:17).