Trójmiejska Liga Biznesu

21 października 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Trzy kolejki spotkań maja za sobą drużyny rywalizujące Trójmiejskiej Lidze Biznesu Basket. Bez porażki pozostają Marion Kosmetyki (3 wygrane) i Prokom Software (2 zwycięstwa). Trzy ekipy nie zaznały jeszcze smaku wygranej.

Na zawodników czekała niespodzianka. Przy okazji rozgrywek TLB odbywał się tam egzamin dla sędziów, którzy liczą na awans w sędziowskiej hierarchii. Każdy mecz sędziowało po czterech sędziów, po dwóch na każdą połowę.

W pierwszym meczu spotkały się The Lock i Gab-Rat. Gab-Rat nie jest jeszcze zgrany, od początku lekko odstawał od przeciwnika. Koszykarze The Lock wykorzystywali przewagę fizyczną (9 zbiórek W. Pileckiego) i od początku prowadzili. W końcu większość zawodników The Lock występowała w zeszłym sezonie w Atenie, wicemistrzu TLB.

Bardzo zacięta była konfrontacja Prokomu Software z Powersystem. W ostatniej sekundzie meczu Powersystem prowadził dwoma punktami. Ale do piłki doszedł Bartek Jóźwiakowski z Prokomu, który równo z ostatnią sekundą został sfaulowany. Poszkodowanemu ręka nie zadrżała i rzutami osobistymi doprowadził do dogrywki. W dodatkowym czasie gry przewaga Prokomu nie podlegała już dyskusji.

Niechlubny rekord ustanowili gracze Telekomunikacji Polskiej, którzy w meczu z Gestią uzyskali tylko 16 punktów, w drugiej ćwiartce nie zdobywając żadnego "oczka"!

Dramatyczna była końcówka spotkania PZU Życie - C-MAP. Ostatnie minuty meczu to prawdziwy horror. Przy stanie 46-45 dla PZU na linii rzutów wolnych stanął Marek Ośka (PZU Życie). Dwukrotnie spudłował, ale akcja C-MAPu nie przyniosła mu powodzenia.

Gab-Rat - The Lock 50:68 (17:21, 5:14, 9:18, 19,15), Marion Kosmetyki - Heavy Duty 53:37 (13:13, 9:4, 19:6, 12:14), Balticon - Arsa 58 - 68 (10:19, 19:12, 10:14, 19:23), Dziennik Bałtycki - Ergo Hestia 40:44 (6:8, 9:16, 19:7, 6:13), TP - Gestia 16:56 (7:8, 0:13, 4:13, 5:22), Powersystem - Prokom Software 56:64 (5:7, 13:10, 15:12, 12:16, 11:19), PZU Życie - C-MAP 46:45 (11:13, 16:13, 11:10, 8:9).

1. Marion Kosmetyki 3 6 152-115
2. PZU Życie 3 5 180-112
3. Gestia 3 5 154-92
4. Powersystem 3 5 188-160
5. C-MAP Team 3 5 160-133
6. ARSA Gdynia 3 5 173-160
7. Ergo Hestia 3 5 157-150
8. Prokom Software 2 4 122-111