Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
20 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Do niespodzianki doszło w siódmej kolejce Trójmiejskiej Ligi Biznesu w piłce nożnej. Lider, Elektrociepłownie Wybrzeże uległ Gazecie Wyborczej/TLB. Kolejne mecze wygrały czołowe zespoły w lidze koszykówki.

Spotkanie Elektrociepłowni Wybrzeże z Gazetą Wyborczą/TLB było najciekawiej zapowiadającym się meczem siódmej serii spotkań. Elektorciepłownie nie straciły przd tą grą punktu i prowadziły w tabeli. Wysoko plasował się również ich przeciwnik. Gra była bardzo ciekawa i zacięta. Do przerwy jedną barmką prowadzili zawodnicy GW/TLB (3:2). W końcowych pięciu minutach, gdy ekipa lidera rzuciła się do ataku chcąc doprowadzić do wyrównania, rywale wbili jej cztery bramki, wygrywając ostatecznie 8:3. Prawdziwym pogromem zakończyło się spotkanie Elfeko z Wirtulaną Polską. "Wirtualni" przegrali 1:14, a pięć bramek strzelił im Maciej Schulz. W nagrodę Elfeko awansowało na drugie miejsce w tabeli. Pozycję wicelidera stracił Young Digital Poland, które w dwóch meczach zdobył zaledwie jeden punkt.

Stena Line - Young Digiital Poland 2:2 (0:1), Elfeko - Wirtualna Polska 14:1 (5:0), Sprint - Computerland 6:2 (1:1), Ideal Host - Intel Technology Poland 0:4 (0:2), Dziennik Bałtycki - Young Digital Poland 8:5 (2:3), Elektrociepłownie Wybrzeże - Gazeta Wyborcza/TLB 3:8 (2:3).

13. Ideal Host 6 0 15-46

Wydarzeniem spotkań koszykarskich było pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach drużyny Prokomu. Informatycy pokonali Gestię. Spotkanie było bardzo zacięte. Najlepiej świadzy o tym fakt, że przed ostatnią kwartą Prokom miał tylko punkt przewagi. Zwycięstwo gdynian jest niespodzianką, bo do tej pory nie grali zbyt dobrze. Jedyną ekipą, która nie wygrała jeszcze meczu jest Castorama. W ostatniej kolejce uległa ekipie Lido Technology i nadal plasuje się na końcu tabeli. Gracze Lido mieli powody do zadowolenia - w tej serii gier odnieśli dwa zwycięstwa. Wcześniej pokonali C-MAP w najbardziej zaciętym spotkaniu.

W tabeli prowadzi Ergo Hestia (14 punktów) przed PZU Życie i Powersystemem (po 13).

TP SA - ARSA Gdynia 64:55 (10:10, 21:14, 8:11, 25:20), Powersystem - Dziennik Bałtycki 65:48 (10:11, 19:5, 17:15, 19:17), PZU Życie - Atena 64:54 (17:9, 14:6, 13:18, 20:21), Lido Technology - C-MAP 64:62 (12:14, 11:6, 13:22, 12:10), Ergo Hestia - Balticon 79:51 (23:14, 17:10, 19:10, 20:17), Prokom Software - Gestia 44:40 (12:11, 10:9, 7:8, 15:12), Lido Technology - Castorama 66:50 (16:13, 10:11, 17:9, 23:17).`