Trójmiejska Liga Halowa

Tomasz Łunkiewicz
21 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)

Piąta seria spotkań Superligi TLH przyniosła zmianę lidera. Na czoło tabeli wysunął się Amber. Emocji nie brakowało w pierwszej lidze.

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach odnieśli gracze Ambera. W konfrontacji z ostatnim w tabeli JMP Telefon Program pierwszy kwadrans należał do Mariusz Marszeniuka, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Telefon Program zdołał dojść rywali na 2:3, ale ostatnie słowo należało do Ambera.

Kolejne punkty straciło BT OLivia. Obrońcy tytułu mistrzowskiego od trzeciej minuty, po trafieniu Piotra Grudnia prowadzili z MBM SA. W 28 min wyrównał Robert Morka.

Trzeciej porażki doznała SM Rozstaje, tym razem ulegając Fosforom. Już do przerwy zespół z Zaspy przegrywał 0:3. W drugiej połowie Rozstaje miały zdecydowaną przewagę. Przy stanie 3:4 do ataku ruszył nawet ich golkiper. Wykorzystali to gracze Fosforów zdobywając piatą bramkę.

W styczniu w barwach SM Rozstaje ma grać Sebastian Mila.

Amber - JMP Telefon Program 4:2 (3:1), Marszeniuk 3, Rzepecki - Anusik, Nadolski; Łączpol - BIS 1:4 (0:2), Toma - Kolenda 2, Wierzchołowski, Jakubiak; SM Rzostaje - Fosfory Gdańsk 3:5 (0:3), Andrychowski, Rusinek, Cirkowski - Głogowski 2, Płonecki 2, Miotk; MBM SA - BT Olivia 1:1 (0:1), Morka - Grudzień.

8. JMP Telefon Projekt 5 3 13-15

Najskuteczniejszy: 7 bramek - Mariusz Łukowski (MBM SA).

Emocjonująca była piąta kolejka pierwszej ligi. W trzech spotkaniach zwycięzcy byli lepsi od pokonanych tylko o jedną bramkę. Było tak w spotkaniach Hotel Abak - Rodex Gdańsk (3:2), Terma - Center Mot (2:3) i ZTS Poczta - Super Team (4:5). Jedynie prowadzące w tabeli Martini Sport pewnie wygrało 6:3 z Restauracją Sjesta.

Restauracja Sjesta - Martini Sport 3:6 (1:4), Kwiecień 3, Miklis - Merchut 2, Łukasiak, Cieśliński, Matyjasik, Łepkowski; Hotel Abak - Rodex Gdańsk 3:2 (1:1), Łazarski 2, Kniter - Toda, Wasilczuk; Terma - Center Mot 2:3 (1:2), Majewski 2 - Jagodziński, Justka, Olszewski; ZTS Poczta Gdańsk - Super Team 4:5 (1:3), Lewandowski 2, Jaszewski, Rachwał - Wasilewski 2, Musik 2, Wabia.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (4)

• Gratulacje

No Mariusz niezly meczyk. Gratulacje :D

• 0 0

• kibic

A ja słyszalem ze w łączpolu ma zagrać Z.Boniek:):):)

• 0 0

• dlaczego nie podajecie wynikow i tabeli 2ligi?pomimo ze slaba chetnie bym poczytal co tam sie dzieje!!!zreszta nie tylko ja!!to chyba nie taki duzy problem!!panowie organizatorzy!!!