Trójmiejska Liga Halowa

Tomasz Łunkiewicz
14 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
W meczu na szczycie Trójmiejskiej Ligi Halowej BT Olivia pokonało 4:1 SM Rozstaje. W pierwszej lidze doszło do trzesięnia ziemi. Przegrały trzy pierwsze drużyny, tracąc czołowe lokaty w tabeli.

Mecz SM Rozstaje z BT Olivia zainaugurował czwartą kolejkę spotkań Superligi. Do przerwy obrońcy tytułu mistrzowskiego prowadzili 1:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. Przy stanie 2:1 dla Olivii dwa kolejne trafienia Widzickiego i Szymury zapewniły jej trzy punkty. SM Rozstaje nie pomógł gościnny występ Grzegorza Króla. Również w pozostałych meczach gracze w drugiej połowie mieli lepiej nastwione celowniki. Z szesnastu goli zdobytych w czwartej kolejce, aż dwanaście padło po zmianie stron. MBM SA jako jedyna drużyna była równie skuteczna w obu odsłonach. Do przerwy strzeliła Fosforom trzy bramki, a w drugiej odsłonie - dwie. Tylko jeden gol padł w konfrontacji Łączpolu z JMP Telefon Program. Trzy punkty zapewniło Łączpolowi trafienie Ireneusza Tomy. Kroku Olivii dotrzymuje Amber, który musiał się jednak sporo napracować, by pokonać BIS.

SM Rozstaje - BT Olivia 1:4 (0:1), Cirkowski - Osmólski 2, Widzicki, Szymura; MBM SA - Fosfory Gdańsk 5:2 (3:0), Łukowski 2, Borkowski, Wasicki, Kałużny - Głogowski, Pawicki; Łączpol - JMP Telefon Polska 1:0 (0:0), Toma; Amber - BIS 2:1 (0:0), Chudnicki, Letniowski - Wierzchołowski.

8. JMP Telefon Program 4 3 11-11

Najskuteczniejsi strzelcy: 7 bramek - Mariusz Łukowski (MBM SA).

Czwarta kolejka była się fatalna dla czołowycy drużyn pierwszej ligi. Prowadzące w tabeli Hotel Abak, Restauracja Sjesta i Terma przegrały. Hotel Abak uległ 3:5 Super Teamowi, Restauracja Sjesta przegrała z Center Mot, a Terma nie sprostała Martini Sport, które zostało nowym liderem. Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobył ZTS Poczta Gdańsk remisując z Rodeksem.

Terma - Martini Sport 5:7 (1:4), Majewski 3, Oszczygieł, Kotuła - Łukasiak 2, Dziadek, Mazur, Szydłowski, Gorzkowski, Gwardys; Restauracja Sjesta - Center Mot 1:4 (1:3), Poźniak - Staruszkiewicz 2, Olszewski, Kowalczuk; Hotel Abak - Super Team 3:5 (2:3), Łazarski 2, Wielewiecki - Wabia 2, Musik, Sałata, Hajdamowicz; ZTS Poczta Gdańsk - Rodex 3:3 (1:1), Jaszewski, Rachwał, Nasierowski - Toda 2, Sokołowski.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (3)

• tabela I ligi

w nastepnym tygodnu czekamy na tabele I ligi. wbrew pozorom ona takze moze kogos interesowac.

• 0 0

• Smiechu warte

A Rozstaje graja cos słabo. Niech sie chlopaki wezma w garsc i zaczna cos grac a nie tylko biora gwiazdy.

• 0 0

• super team

Hej kibice bylem ostatnio na meczu super teamu.Nie najlepiej wyglada ich gra w obronie , a to co wyprawia tam Marcin H. to pełne kalectwo przeciez ten facet ma 150kg. czystej wagi,no i zero pojecia o piłce halowej.Najlepiej sie tam prezentuje nijaki Sałata PS. Zizu ten mi gra ma przeglad sytuacji i swietna szybkosc,tylko troche go rzuca na boki jak sie rozpedza ,ale to ta oponka wystajaca zza koszulki.Oby tak dalej Zizu powodzonka.Pozdrawiam.