Trójmiejska Liga Halowa

Tomasz Łunkiewicz
4 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Pierwsza seria spotkań Superligi TLH w nowym roku przyniosła zmianę na fotelu lidera. W meczu na szczycie Olivia pokonała Ambera. W pierwszej lidze nieoczekiwanej porażki z ostatnim w tabeli ZTS Poczta Polska doznał dotychczasowy lider, Martini Sport.

Wydarzeniem szóstej kolejki spotkań Superligi była konfrontacja lidera, Ambera, z obrońcą tytułu mistrzowskiego, BT Olivia. Do przerwy górą był Amber - prowadził 2:1. Po 30-minutach było 4:2 dla BT Olivia. Amber zdołał strzelić bramkę kontaktową, ale w samej końcówce stracił dwie.

Szóstka była szczęśliwą liczbą w trzech z czterech spotkań. Tyle goli gwarantowało trzy punkty. Oprócz BT Olivia takim dorobkiem mogły pochwalić się BIS i JMP Telefon Program. BIS pokonał MBM SA. Gracze BIS rozstrzelali się w ostatnich dziesięciu minutach, zdobywając w tym okresie pięć bramek. MBM SA odpowiedziało tylko dwoma. JMP Telefon Program odprawił z kwitkiem SM Rozstaje. Zespół z Zaspy przegrał trzeci mecz z rzędu i spadł na ostatnią pozycję w tabeli. W ekipie SM Rozstaje nie wystąpił awizowany Sebastian Mila. Po dwa gole dla zwycięzców strzelili Marcin Krygier, Wojciech Pawelec i Łukasz Nadolski.

Jedynym spotkaniem, które zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym, była konfrontacja Łączpolu z Fosforami. Łączpol prowadził już 3:0, ale wystarczyło 180 sekund, by Fosfory doprowadziły do remisu.

MBM SA - BIS 3:6 (1:1), Melaniuk, Borkowski, Łukowski - Behmke 2, Wierzchołowski, Jakubiak, Rosiński, Kazubowski; SM Rozstaje - JMP Telefon Program 1:6 (0:2), Tomasik - Krygier 2, Pawelec 2, Nadolski 2; Amber - BT Olivia 3:6 (2:1), Marszeniuk 2, Machaliński - Thomas 2, Osmólski, Klimowicz, Głos, Szymura; Łączpol - Fosfory Gdańsk 3:3 (2:0), Kłos, Sikorski, Broner - Miotk, Głogowski, Pawicki.

Najskuteczniejsi:
8 bramek - Mariusz Łukowski (MBM SA), Mariusz Marszeniuk (Amber).

Do niespodzianki doszło w I lidze. Prowadzące po pięciu kolejkach Martini Sport gładko przegrało z ostatnim w tabeli ZTS Poczta Polska. Pocztowcy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale nie poprawili swojej pozycji. Nowym liderem został Center Mot, który po zaciętym spotkaniu pokonał Hotel Abak. Obie drużyny miał szansę na objęcie przodownictwa w tabeli. O wyniku zadecydowała bramka zdobyta w 39 min przez Artura Antończuka. Restauracja Sjesta podzieliła się punktami z Rodeksem, a mecz Termy z Super Teamem został przełożony.

Restauracja Sjesta - Rodex 2:2 (2:1), Olewiński, Grzelak - Jurczyk, Sokołowski; ZTS Poczta Polska - Martini Sport 5:1 (2:1), Sałanowski 2, Lewandowski, Rachwał, Ambik - Łukasiak; Hotel Abak - Center Mot 2:3 (2:1), Hendryk, Bartoszewicz - Bartoszczuk, Jagodziński, Antończuk.

• Co za bzdura!!

W meczu Fosfory-Łączpol nie bylo tak jak napisali. Było 2:0 do przerwy, a po przerwie trzy bramki zdobyła drużyna Fosforów, i to Łączpol musiał odrabiać straty. Brawo Fosfory!!!!! Oby tak dalej, a napewno sprawicie jeszcze nie jedna niespodzianke.

• 0 0

• piszcie te artukuly uważniej

bo strzelcem 2 bramek dla JMP strzelil Mariusz Krygier a nie Marcin - to nie pierwsza taka wpadka - ludzie kto to pisze !!!! na kolanie to piszecie czy jak - co tydzien jakis blad w tych relacjach p - moze ten co to pisze przestanie pic na meczach tylko zacznie je ogladac i dobrze podawac dane z meczy.