Piłkarki Checzy i Sztormu zakończyły jesień

4 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Checz nie sprostała na wyjeździe liderowi rozgrywek, natomiast Sztorm po dramatycznej końcówce pokonał niżej notowany zespół z Łodzi. Obie trójmiejskie ekipy do wiosny mogą jednak przygotowywać się z myślą o walce o awans. Checz nie sprostała na wyjeździe liderowi rozgrywek, natomiast Sztorm po dramatycznej końcówce pokonał niżej notowany zespół z Łodzi. Obie trójmiejskie ekipy do wiosny mogą jednak przygotowywać się z myślą o walce o awans.

Checz Gdynia przegrała w Szczecinie z Olimpią 0:3 (0:0), a Sztorm AWFiS Gdańsk wygrał na własnym boisku z SMS Łódź 1:0 (0:0) w ostatniej jesiennej kolejce piłkarskiej I ligi kobiet. Oba trójmiejskie przezimują przerwę w rozgrywkach w górnej połówce tabeli.

Olimpia Szczecin - Checz Gdynia 3:0 (0:0)
CHECZ: Ciesielska - Żagiel, Czerwiak, Bańkowska, Bruska - Mnich, Sass, Joskowska (68. Siemińska), Zańko, Sikora - Lińska

Checz liczyła na to, że w Szczecinie uszczknie punkty liderowi, niepokonanej Olimpii i pokusi się o zniwelowanie różnic w pierwszej trójce ligi. Sztuka ta nie udała się jednak gdyniankom. Podopieczne trenera Karola Złonkiewicza wprawdzie już od pierwszych minut rzuciły się do ataków, a ich pressing zmusił gospodynie do rozgrywania piłki w obronie. Stopniowo gra przenosiła się w środek boiska, jednak do przerwy sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron z każdą kolejną minutą drugiej połowy rosła przewaga Olimpii. Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola gospodynie miały w 60 minucie, jednak po dośrodkowaniu Natalii Niewolny piłka po strzale Joanny Tokarskiej uderzyła w słupek. Kilka minut później mogło być 1:0 dla Checzy, lecz piłkę z linii bramkowej po strzale Iwony Mnich wybiła obrończyni Olimpii.

Od około 60 minuty dominacja gospodyń była już wyraźna. W 64 minucie błąd obrony Checzy wykorzystała Tokarska, która kilka minut później w zamieszaniu w polu karnym gdynianek podwyższyła na 2:0. Na kwadrans przed końcem gry szczecinianki cieszyły się już z prowadzenia różnicą 3 goli. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od obrończyni Checzy i wpadła do bramki.

Checz po rundzie jesiennej plasuje się na wysokim trzecim miejscu i może spokojnie pracować w okresie zimowym. W tym roku piłkarki Checzy Gdynia wystąpią jeszcze 15 grudnia w charytatywnym turnieju piłkarskim w Kościanie.

Sztorm AWFiS Gdańsk - SMS Łódź 1:0 (0:0)

Bramka: Angelika Bużan 90+2
SZTORM: Szulc - Bużan, Ramotowska, Marczak, Wierzbicka - Stasiulewicz, Świętoniowska, Rucińska, Lublewska - Pielowska, Rogacka.

Zwycięstwem po trzymającym w napięciu do ostatniej minuty widowisku rundę zakończył Sztorm AWFiS. Gdańszczanki zmierzyły się z niżej notowanym SMS Łódź, który postawił jednak gospodyniom bardzo trudne warunki. SMS był dobrze zorganizowany w obronie i nie pozwolił na stworzenie wielu sytuacji.

Do 80 minuty gra była bardzo wyrównana, a przełomowy moment nastąpił gdy Anna Rogacka oraz bramkarka gości otrzymały czerwone kartki za przepychankę w polu karnym. "Sztormówki" grając 10 na 10 wykonywały serię rzutów rożnych, po których stwarzały zagrożenie pod bramką gości. Najpierw niecelnie uderzała Marta Stasiulewicz, następnie obroniony wolej Katarzyny Marczak.

Gdańszczankom do siatki udało się trafić dopiero w doliczonym czasie gry. Dośrodkowanie Rucińskiej wykorzystała Angelika Bużan, która uderzając głową pod poprzeczkę, nie dała najmniejszych szans bramkarce z Łodzi. Bardzo ładna bramka i wielka radość w drużynie gospodyń.

- Pomimo kłopotów kadrowych udało się zdobyć komplet punktów, który pozwoli nam zostać w grze o awans. Dogodny terminarz na wiosnę, wzmocnienie składu poprzez młode zawodniczki napawają optymizmem. Podsumowując rundę jesienną widać, że słabych zespołów nie ma i każdy może wygrać z każdym. Dlatego też walka o 2 miejsce premiowane awansem będzie ciekawa do ostatniej kolejki - twierdzi trener Sztormu AWFiS Robert Chałaszczyk.

Jego podopieczne zanim wznowią rozgrywki w kwietniu, zimą rywalizowały będą w hali walcząc o mistrzostwo Polski w futsalu.

Szkółka Piłkarska Checz

Checz Gdynia prowadzi nabór dziewczynek do drużyn piłkarskich już od 5 roku życia

Jak się zapisać?

Krok I - skontaktuj się telefonicznie z nami – telefon 660-819-182
Krok II - przyjdź na dwa pierwsze treningi bez żadnych zobowiązań
Krok III - zapisz się i trenuj razem z nami

Chcemy odczarować piłkę nożną jako sport wyłącznie dla chłopców ➡ w futbolu jest miejsce dla każdego! Nasze zawodniczki udowadniają, że sport nie ma płci i może być pasją dla każdego. Chętnie tworzymy przestrzeń, aby i one mogły się rozwijać oraz walczyć o swoje marzenia.