Trzeba wyciągnąć wnioski

16 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS zagrały w tym sezonie po raz drugi na wyjeździe i po raz drugi na własne życzenie zafundowały sobie nerwy w końcówce spotkania. Trener Jerzy Ciepliński musi jak najszybciej wyciagnąć wnioski z niefrasobliwości podopiecznych w drugich połowach, bo silniejszy rywal może to wykorzystać. W Jezierzycach, gdzie akademiczki gościła Słupia Słupsk, gdańszczanki wygrały 26:23 (15:8).

SŁUPIA: Backiel - Głodek, Marciuch, Podolak, Stasiuk 4, Guzowska, Muchocka 7, Tałaj 1, Pniewska 4, Łazańska-Korewo 7.

DABLEX: Sadowska, Rostankowska - Kordunowska, Chudzik 4, Sawicka 1, Musiał 4, Serwa 1, Naumienko 6, Kulwińska 1, Wilamowska 3, Szwed 3, Wojtas 3, Mielczewska.

Na inaugurację, w Jeleniej Górze akademiczki w przerwie miały przewagę pięciu trafień, ale na trzy minuty przed końcem gry pozwoliły rywalkom zbliżyć się na dwa trafienia. U siebie z Zagłebiem Lubin Dablex wygrał pierwszą połowę 15:13, ale cały mecz przegrały różnicą jednej bramki. W Jezierzycach znów 60 minut dobrej gry było dla gdańszczanek zbyt dużym wyzwaniem. Tylko po części tłumaczyć to można ogrywaniem dublerek. Beniaminek odrobił cztery gole z siedmiobramkowej straty, którą miał do przerwy.

Opinie (6)

• rzeczywiście grają kaszankę a w środe derby...

• 0 0

• Kordunowska w bramce? Chyba byłem na innym meczu.

• 0 0

• Mogą być 2 porażki pod rząd !!!

A po meczu ze Startem mogą być dwie przegrane - lanie w Lublinie i porażka z Piotrcovią. Wygląda na to, że Gdańsk może być w tym sezonie poza czwórką.