Trzech nowych piłkarzy strzeliło gole

Krzysztof Klinkosz
20 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku fatalnie rozpoczęli inauguracyjny mecz wiosny w II lidze, tracąc szybko dwa gole, ale nie załamali się i potrafili zremisować z Górnikiem Polkowice 3:3 (2:2). Co ciekawe wszystkie gole dla gospodarze na Stadionie Narodowym Rugby zdobyli piłkarze, którzy zostali pozyskani zimą. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania.

0:1 Salamoński (3 - wolny)
0:2 Piotrowski (26)
1:2 Król (34)
2:2 Michałek (44)
2:3 Grzybowski (60 - karny)
3:3 Trochim (87 - karny)

BAŁTYK: Grubba - Granosik, Wasielewski, Martyniuk, P.Król - Drzymała, Trochim, Michałek (84. Pietrzyk), Adamus - Kudyba (70. Riebandt), Nadolny.

GÓRNIK:Szymański - Opalacz, Pokorny, Smoliński, D.Wacławczyk - Ostalczyk (46 Chyła), Salamoński, K.Wacławczyk, Piotrowski (76. Sierpina) - K.Król, Grzybowski.

Żółte Kartki: Trochim (Bałtyk), Smoliński, Grzybowski, K.Król, Chyła, Pokorny (Górnik). Czerwona Kartka: Soliński 89 min. za drugą żółtą.

Sędzia: Łukasz Bednarek.

1' Spotkanie na Narodowym Stadionie Rugby ogląda około 700 widzów, mimo dość wysokiej jak na ostatnie tygodnie temperatury pogoda nie jest zbyt łaskawa dla piłkarzy i widzów. Mecz toczy się przy stale padającym deszczu.

3' Śliska piłka dała o sobie znać już w 3 minucie gry. Rzut wolny z około 30 metrów wykonywał Tomasz Salamoński. Futbolówka ześlizgnęła się z rąk Dariusza Grubby i wpadła w okienko bramki Bałtyku. Polkowiczanie dość szczęśliwie objęli prowadzenie 1:0.

7' Bałtyk jest stroną przeważającą, kilka razy zakotłowało się w polu karnym Górnika, goście kilka razy ratowali się wybiciem piłki na oślep.

10' Dariusz Kudyba pogubił się nieco w dryblingu i akcję Bałtyku przerwali goście.

17' Chyba najlepsza okazja gospodarzy na wyrównanie. Najpierw z kilkunastu metrów zstrzelał Kudyba ale prosto w bramkarza, piłka trafiła do Michała Drzymały ale ten mając golkipera daleko od bramki zbyt długo czekał z oddaniem strzału i w efekcie uderzenie zostało zablokowane przez obrońców Górnika.

19' Strzał Michała Michałka z ledwością na rzut rożny wybija bramkarz gości.

20'Niestety nikt nie zamknął dośrodkowania z kornera.

26' Górnik po raz pierwszy od wielu minut znalazł się przed polem karnym Bałtyku i od razu strzelił gola. Gdyńscy obrońcy pozwolili najpierw przyjąć piłkę a później rozpędzić się Damianowi Piotrowskiemu, który z narożnika pola karnego strzelił w długi róg na 2:0 dla gości.

28'Drzymała z rzutu wolnego przeniósł piłkę tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką.

32' Wojciech Trochim z 11 metrów uderza silnie ale nieskutecznie.

34' Gdynianie wreszcie strzelają bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu roznego Paweł Król strzelił bramkę kontaktową.

35' Już po 60 sekundach mógł być remis, jednak gdynianie pogubili się w polu bramkowym gości.

44' Gdynianie w końcu zaczęli grać skutecznie. Juz 10 minut po bramce kontaktowej Michał Michałek wyrównał na 2:2.

45' Niezwykłe szczęście mieli teraz gospodarze, nie upilnowali Grzybowskiego a ten strzelił w długi róg bramki. Tocząca się w kierunku siatki piłka uderzyła jednak w słupek i wyszła w pole.

45' Sędzia doliczył 3 minuty

45+3 Koniec pierwszej połowy. Bałtyk - Górnik P. 2:2

46' Rozpoczynamy drugą połowę. Bałtyk bez zmian w ekipie Górnika zamiast Ostalczyka zagra Daniel Chyła

49' Zółta kartka dla Smolińskiego z Górnika.

50' Po pierwszych niemrawych minutach ostrzej zaatakował Bałtyk. Piłka po rzucie wolnym Michałka z około 25 metrów uderzyła w słupek.

53' Michałek znów huknął z wonego z około 25 metrów, piłka wypadła z rąk Szymańskiego ale nie zdążył do niej dobiec Kudyba.

55'Górnik jednak również groźnie kontruje po strzale Opałacza z ostrego kąta, pilka odbiła się od zewnętrznej części poprzeczki.

56' Kolejny raz Szymański wypuszcza piłkę z rąk gdynianie musza to wykorzystać.

57' Zółta Kartka dla Trochima z Bałtyku.

60' Sędzia dyktuje rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił Grzybowski i goście znów prowadzą w Gdyni.

65' Zółta kartka dla Grzybowskiego z Górnika.

67' Tempo gry wyraźnie "siadło" na trybunach zamilkli nawet kibice.

70' Zmiana w ekipie Bałtyku za Kudybę wchodzi Riebandt.

72' bałtyk ponownie zaatakowała, znów zrobiło się gorąco pod bramką Polkowic. Obrońcy wybili piłkę na róg jednak sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.

76' Zmiana w Górniku. Za Piotrowskiego wszedł Łukasz Sierpina

80' Michałek mógł strzelać jednak zdecydował się tuż przed polem karnym odegrać na lewe skrzydło i podanie to przecięli gracze Górnika.

82' Z rogu dośrodkowywał Nadolny ale obrońcy Górnika lepsi w pojedynku główkowym.

84' Zmiana w Bałtyku Michałka zmienia Pietrzyk.

85' Żółta kartka dla Kamila Króla z Górnika.

87' Wojciech Trochim staranowany przez Chyłę pada w pole karne i sędzia wskazał "wapno" . Karnego na gola zamienił sam poszkodowany i Bałtyk wyrównał na 3:3

87' Żółta kartka dla Chyły z Górnika

89' Goście bronią się na wszystkie sposoby, również nieprzepisowo, w 89 minucie z boiska za druga żółta kartkę wyleciał Smoliński.

90' Sędzia doliczył 4 minuty.

90+2' Żółta kartka dla Pokornego z Górnika.

90+4' Dośrodkowanie z kornera wybija golkiper gości.

90+4' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w meczu. Bałtyk - Górnik Polkowice 3:3. W następnej kolejce, której wynik już można obstawiać w naszym typerze, biało-niebiescy zagrają w Sosnowcu.

Pozostałe wyniki kolejki nr 22
Ruch Radzionków - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (2:0), GKS Tychy - Raków Częstochowa 1:0 (1:0), Lechia Zielona Góra - Olimpia Grudziądz 2:3 (2:1), Unia Janikowo - Jarota Jarocin 2:0 (0:0), Miedź Legnica - Nielba Wągrowiec 2:1 (2:0), Ślęza Wrocław - Elana Toruń 0:1 (0:1), Tur Turek - Zawisza Bydgoszcz 0:0, Czarni Żagań - Polonia Słubice 1:1 (1:1).
Z 21 kolejki: Zagłębie - Miedź 3:0 (2:0).