Trzecia wygrana z rzędu

10 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Hokeiści Stoczniowca Gdańsk nie zawiedli w Sanoku. Podopieczni Miroslava Dolezalika pewnie wygrali z outsiderem tabeli ekstraklasy 8:2 (2:0, 4:2, 2:0). Co ciekawe worek z bramkami rozpruł się, gdy miejscowy KH grał w przewadze. To trzecia wygrana "Stoczni" z rzędu, która umocniła nasz zespół na trzecim miejscu.

Bramki: 0:1 Wojciech Jankowski (11), 0:2 Maciej Urbanowicz (14), 0:3 Jarosław Rzeszutko (23), 0:4 Łukasz Zachariasz (29), 0:5 Marcin Słodczyk (32), 0:6 Wojciech Jankowski (34), 1:6 Maciej Radwański (36), 2:6 Bartłomiej Talaga (38), 2:7 Marcin Słodczyk (56), 2:8 Michał Smeja (58).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Leśniak - Benasiewicz, Smeja - Skrzypokowski, Rompkowski - Kostecki, Słodczyk, Jankowski - Drzewiecki, Zachariasz, Jurasek - Labudda, Rzeszutko, Urbanowicz oraz Soliński, Bukowski.

Wygrać w Sanoku, to tylko na pozór bardzo łatwe zadanie. Na tamtym lodowisku poslizgnął się już mistrz Polski (GKS Tychy tylko zremisował), a lider - Cracovia - zwycięstwo zdobył zaledwie 12 sekund przed końcową syreną.

Dlatego Stoczniowca nalezy pochwalić, że od pierwszej minuty zagrał ofensywnie i zdecydowanie. Już w inauguracyjnej tercji na bramkę sanoczan spadło ponad 20 strzałów! Prowadzenie padło w najmniej spodziewanym momencie. W okresie gry w przewadze miejscowi obrońcy zgubili krążek we własnej tercji, a ten "prezent" na gola zamienił Jankowski. Wynik pierwszej tercji ustalił na raty, bo musiał dobijać po własnym strzale, Urbanowicz.

Goście forsowali ostre tempo nieco ponad połowę meczu. Zadowoliło ich dopiero prowadzenie 6:0. Potem w ciągu niespełna dwóch minut stracili dwa gole. W trzeciej tercji Stoczniowiec spróbował się pokusić o drugą dwucyfrówkę (w Gdańsku pokonał KH 11:1), ale udało się dorzucić już tylko dwie bramki.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Cracovia Comarch Kraków - Zagłębie ZSME Sosnowiec 7:4 (1:2, 1:1, 5:1), Dwory Unia Oświęcim - TKH Thyssen Krupp Energostal Toruń 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0) po dogrywce, Wojas-Podhale SSA Nowy Targ - GKS Tychy 3:2 (1:1, 1:0, 1:1).