Trzy punkty i trzy pozycje

21 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Siatkarki Energi Gedania odniosły trzecie zwycięstwo w Lidze Siatkówki Kobiet. Gdańszczanki po raz drugi triumfowały na wyjeŸdzie. Podopieczne Leszka Milewskiego wygrały za trzy punkty w Poznaniu. Dzięki sukcesowi 3:1 (25:22, 18:25, 25:23, 25:21) nad IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF gedanistki awansowały z dziesištego na ósme miejsce w tabeli, które dzielš ze Stalš Mielec.

ENERGA GEDANIA: Œlusarz (zdobyła 10 punktów), Kuczyńska (12), Tomsia (8), Niemczyk (18), Szczygielska, Nuszel (6), Siwka (libero)oraz Sołodkowicz (12), Kruk (1), Gorszyniecka.

Gedanistki pojechały do Poznania jako ostatnia drużyna tabeli, a były goszczone przez przedostatni zespół. Takie mecze zwykło się okreœlać grami o szeœć punktów. Lepiej tę próbę newrów zniosły gedanistki. Może dlatego, że wreszcie mocno wsparł je Klub Kibica. - Proszę podziękować gdańskim kibicom. Ich doping w Poznaniu był głoœny i bardzo nam pomógł - podkreœlał trener Milewski, pytany o przczyny sukcesu. Kolejnym pozytywem była gra Anny Sołodkowicz. Przyjmujšca jeszcze w pierwszym secie zastšpiła Martę Szczygielskš i na parkiecie pozostała do końca pojedynku. Znów podstawowš egzekutorkš drużyny, tak jak w pamiętnym meczu z Winiarami, była Małgorzata Niemcyk. Dobrze próbę nerwów zwišzanš z grš przeciwko byłemu swojemu klubowi zniosła rozgrywajšca Ewa Œlusarz.

Mecz przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Gra z obu stron była nerwowa. Na szczęœcie gedanistkom udało się utrzymać prowadzenie do końca. Najczęœciej prowadziły różnicš 2-3 punktów. W secie drugim wzrosła liczba własnych. Gdańszczanki miały problemy ze skończeniem ataków ze skrzydeł i same narażały się na kontry. Ten element o mało nie zniweczył ich wysiłku w trzeciej partii. Mimo wysokiego prowadzenia Energi Gedania 9:2, a potem 16:11, poznaniankom udało się na chwilę uzyskać jednopunktowš przewagę i już do końca grać jak równy z równym. Seta czwartego dla naszej drużyny uratowała Œlusarz i blok. Ewa zaczęła zagrywać przy wyniku 12:18, a pod siatkš œcianę nie do przebycia ustawiła Dominika Kuczyńska wspierana przez Niemczyk i Sołodkowicz.

- Przed tym meczem najbardziej obawiałem się tego, że przemotywuję drużynę. Każdy z nas zdawał sobie, jak ważne jest to spotkanie. Wygraliœmy, gdyż zrealizowaliœmy trzy podstawowe założenia. Po pierwsze zatrzymaliœmy poznańskie œrodkowe. Czym bliżej końca gry tym do większej liczby błędów zmuszaliœmy Karolinę Wiœniewskš, która na poczštku dała nam się we znaki. Po drugie sami potrafiliœmy zagrać szybko do skrzydeł i kombinacyjnie. Wreszcie ważnš rolę odegrała Œlusarz. Co prawda nie ustrzegła się błędów, ale zgodnie z założeniami nie bała się kiwać, dużo grała drugim tempem - ocenił Leszek Milewski.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Stal Mielec - Muszynianka Muszyna 0:3 (22:25, 18:25, 23:25), AZS Białystok - Nafta Piła 1:3 (25:20, 22:25, 22:25, 18:25), Dialog Gwardia Wrocław - Winiary Kalisz 1:3 (14:25, 25:22, 19:25, 16:25), Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:19, 25:20, 25:18).

10. IDMSA Swarzędzmeble AWF Poznań 8 11:22 5

• Mecz nie stał na najwyższym poziomie, to fakt. W trzecim secie prowadziliśmy już siedmioma punktami lecz AZS nas dogonił. Szacunek dla zawodniczek Gedanii że się nie podłamały i wygrały tę partię. W czwartym secie to Poznanianki wypracowały sobie przewagę ale nasze dziewczyny wrzuciły piąty bieg i poszły jak burza już do końca.
    Pozdrowienia dla tej wesołej grupki kibiców która zajmowała krzesła w środkowej części trybun :)))

• 0 0

• Super

Z tego co widziałem na czacie (podziękowania dla Qraca i Makarona) to w połowie 4 seta dziewczyny zdobyły 7 punktów z rzędu!! Brawa dla kibiców, którzy byli w Poznaniu.

• 0 0

• Bardzo mnie to zwycięstwo cieszy tylko dlaczego dziewczyny jeszcze częściej potrafią 7 punktów z rzędu tracić!