Tuzin punktów, dziesięć goli, bez własnych strat! Lechia trzy punkty od lidera!

17 kwietnia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)

Piłkarze Lechii Gdańsk zrealizowali plan maksimum. Nie tylko wygrali cztery kolejne mecze na własnym boisku w III lidze, ale uczynili to bez straty gola, a sami wbili rywalom aż 10 bramek. W sobotę podopieczni Marcina Kaczmarka pokonali Wartę Poznań 2:0 (0:0). Na listę strzelców wpisali się: Maciej Kalkowski w 54. i Roland Kazubowski w 76. minucie.

LECHIA: Bąk - Fechner, Sierpiński, Brede, Żuk - Radoń (69 Bławat), Szczepiński, Wojciechowski, Biskup - Kalkowski (79 Melaniuk), Kazubowski (90 Pietrowski).
WARTA: Tyrajski - Niedźwiedź (79 Kotarski), Owczarek, Cudny - Ngamayama, Lewandowski, Magdziarz, Małecki (60 Rybarczyk), Otuszewski (60 Bzdęga) - Piosik (70 Napierała), Piątek.
Żółte kartki: Kalkowski (Lechia) oraz Małecki, Rybarczyk (Warta). Widzów: ok. 4000.

Przy ul. Traugutta spotkały się najlepsze drużyny wiosny. Warta już na początku pokazała, że nie przyjechała się do Gdańska bronić. W pierwszym kwadransie Mateusz Bąk został zatrudniony dwukrotnie.

Przed przerwą Lechia największe zamieszanie na przedpolu rywali stwarzała po rzutach rożnych. Sławomir Wojciechowi w swoim stylu bił kornery w ten sposób, że piłka zmierzała w kierunku bramki. Na skrzydłach próbowali szarpać Kalkowski i Jakub Biskup, ale bez rezultatu.

Czym było bliżej końca pierwszej połowy, a gole nie padały, publiczność zaczęła domagać się wejścia na boisko Jakuba Bławata, który w środę dwukrotnie pogrążył Unię Tczew. Ale trener Marcin Kaczmarek nie uległ presji trybun. "Diabeł" znalazł się na murawie, gdy gospodarze prowadzili już 1:0.

Poznańską bramkę odczarował niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry Kalkowski, który tym samym w każdym wiosennym meczu w Gdańsku ma na koncie gola! Wynik ustalił Kazubowski, gdy do końca gry pozostawał niecały kwadrans.

Na trybunach zaprezentowano pokaźnych rozmiarów koszulkę z numerem 12. To namacalny dowód na to, że kibice zrobią wszystko, aby wspomóc piłkarzy w walce o awans do II ligi. A szanse są coraz większe, gdyż TKP Toruń przegrał drugi kolejny mecz!

Pozostałe wyniki: Tur - Obra 1:1, Mieszko - Flota 1:0, Unia T. - Pogoń II 2:2, Chemik - Arka II 2:0, Kotwica - Odra 3:0, TKP - Unia J. 0:1, Lech II - Kaszubia 2:2.

• BRAWO, BRAWO,BRAWO!

No i nie bez znaczenia jest fakt, iż KP Toruń umoczył u siebie z Unią Janikowo.Tylko 3 punkty straty do lidera.
    DROGA JESZCZE DALEKA, ALE TE DROBNE KROCZKI POZWALAJĄ MIEĆ NADZIEJĘ I DOBRY HUMOR!
    Dużo ciężkiej pracy jeszcze przed naszymi piłkarzami.
    pozdro dla kibiców,

• 0 0

• CHYBA KAZDY O TYM WIE TYLKO LECHIA LICZY SIE

W PRZYSZLYM ROKU DERBY Z ARKA FAJNIE.SOPOT Z LECHIA

• 0 0

• JEST DOBRZE!BĘDZIE LEPIEJ!

Zgadzam się z "pajulem" humory są dobre ale droga jeszcze daleka, a Janikowo lubi przekręcać!12pkt w 4 meczach ,10 strzelonych goli i 0 straconych to świetny wynik! TAK TRZYMAĆ ! FORZA LECHIA!!

• 0 0

• Widzów 5000 tysięcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• 5 tys. !!!!!!!!!!!

Na pewno nie na ARCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Ludzie czy wy nie macie większych zmartwień niż to ile było ludzi. Przecież i tak nikt nie udowodni że to on ma rację bo tak naprawdę nikt tego nie policzył Każdemu się wydaje...
    Lepiej piszmy jak gra Lechia, co musi zrobić aby być w II lidze, bo Toruń jest to łyknięcia

• 0 0

• Załóżmy, że faktycznie było 5 tys. na trybunach...

...i co z tego, skoro większość z nich to zwierzęta, naziści i inne pomyłki przyrody

• 0 0

• Panowie dziennikarze, nie z****jcie się przypadkiem

Wystarczy spojrzeć na tytuły tekstów na tej stronie, żeby się przekonać, skąd pochodzą ich autorzy... Mało s****zki nie dostają, że Lechijka kupiła kolejny mecz.