Arka wygrała trzeci raz z rzędu

4 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Janusz Surdykowski po raz kolejny strzelił gola dla Arki. Janusz Surdykowski po raz kolejny strzelił gola dla Arki.

Piłkarze Arki odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo w I lidze. Takiej serii nie mieli od maja ubiegłego roku. Gdynianie u siebie w sobotę pokonali GKS Tychy 2:1 (0:0). Dziesiątego gola w rozgrywkach zdobył Marcus, a w trzecim meczu z rzędu bramkę zaliczył Janusz Surdykowski, który większą część sezonu spędził w rezerwach.

Szromnik - Krajanowski, Sobieraj, Jarzębowski, Tomasik - Marcus, Pruchnik, Szwoch, Radzewicz - Kuklis - Surdykowski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Bednarek (Koszalin) oraz Jabłoński i Kotulski
Widzów: 3512
Misztal - Mańka, Kopczyk, Balul, Mączyński - Chomiuk, Babiarz, Kupczak, Rocki - Bukowiec - Bąk
  • 62' Szwoch Zmiany Rzuchowski
  • 78' Marcus Zmiany Brzuzy
  • 87' Surdykowski Zmiany Zwoliński
Zmiany Zmiany
  • 64' Rocki Zmiany Folc
  • 64' Chomiuk Zmiany Szczęsny
  • 90+1 Bukowiec Zmiany Zunic
  • 49' Marcus z karnego
  • 58' Surdykowski
Bramki Bramki
  • 76' Mańka
  • 76' Krajanowski
  • 89' Brzuzy
Kartki Kartki
  • 52' Kopczyk

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW:
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA (Arka): W końcu udało nam się pokazać, że można prowadzić grę, utrzymywać się przy piłce i także wygrywać. Cieszymy się ze zwycięstwa. Dzięki tym punktom w lepszym nastroju będziemy mogli pojechać na mecz do Legnicy, który odbędzie się już w środę.

Na pewno nie było moją intencją, gdy zmieniałem Szwocha na Rzuchowskiego, aby dać piłkarzom sygnał, że przestajemy atakować, a zaczynamy bronić wyniku. Na pewno przy 2:0 nie można się nadmiernie otworzyć, ale to w podświadomości piłkarzy jest, że próbuje się grać spokojnie, na "dowiezienie" wyniku.

W końcowych minutach na własne życzenie straciliśmy kontrolę nad grą, a w konsekwencji i gola. Trzeba to przeanalizować.

Za wcześnie mówić, że Surdykowski to napastnik, którego szukaliśmy. Trzeci gol w trzecim kolejnym meczu na pewno najlepiej służy Januszowi, bo pozwala mu uwierzyć w siebie. A całej drużynie jego gole dają zwycięstwa, co pozwala budować dobrą atmosferę.

Piotr Mandrysz Piotr Mandrysz
PIOTR MANDRYSZ (GKS Tychy): Cieszę się, że po pięciu latach mogłem zagrać znów w Gdyni, w dodatku na nowym, stadionie. Żałuję jednak, że wyjeżdżamy stąd bez punktów. Zabrakło nam czasu na wyrównanie.

Przestaliśmy pierwszą połowę, w naszych poczynaniach brakowało ikry. Nie mogliśmy konstruować akcji, gdyż zazwyczaj już pierwsze podanie było niecelne. Daliśmy się zdominować Arce. W dodatku dostaliśmy gola po karnym, którego według informacji, które otrzymałem, nie było.

Drużynę obudziły dopiero stracone bramki.Grę ożywiły też zmiany, których dokonałem. Przy 0:2 nie było już czego bronić. Ruszyliśmy do ataku. Wówczas gra GKS już mogła się podobać. Jednak z przebiegu całego spotkania trzeba przyznać, że Arka o tę jedną bramkę była lepsza.

11% 57 typowań GKS Tychy

wzmożone siły policyjne pod stadionem, niestety doszło już to zamieszek, grupa zamaskowanych przyjezdnych zrobiła "wjazd" pod gdyńskie kasy, po interwencji sił porządkowych salwowała się ucieczką do pobliskich lasów
goście przysłali listę 900 kibiców, z tego 600 zapłaciło za bilety, sektor przyjezdny na gdyńskim stadionie wypełniony w połowie
Facebook.pl/kolorujemy - tej treści transparent na środku murawy, to zapowiedź akcji, która ma przynieść środki na remonty Domów Dziecka
Arka na żółto-niebiesko, GKS w czerwonych trykotach
1'
od środka rozpoczynają goście
1'
spiker apeluje o kulturalny doping, bo na razie z obu stron było sporo wulgaryzmów
1'
"Arka do boju marsz, zwycięstwo czeka nas" - śpiewa sektor "Górka"
3'
dośrodkowanie Radzewicza (ARKA) w pole karne, ale piłka zbyt wysoka dla Surdykowskiego (ARKA)
3'
spiker wita na meczu prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka
4'
nieporozumienie w szeregach GKS, bo strzał Chomiuka zablokował... Bąk
6'
wulgarny okrzyk z sektora GKS zagłuszony gdyńskimi gwizdami, kolejny apel spikera o kulturalny doping
7'
Misztal (GKS) na róg piąstkuje po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA)
7'
dośrodkowanie Tomasika (ARKA) w pole karne, ale nikt z gdynian nie opanował piłki
10'
Misztal (GKS) wypuścił piłkę z rąk po strzale Kuklisa (ARKA) sprzed pola karnego, próbował obijać Radzewicz (ARKA), ale odgwizdano pozycję spaloną
12'
kolejne apele do kibiców o kulturalny doping, ale to nie pomaga
15'
GKS wysoko ustawiony, nie oddaje pola Arce, trwa walka o opanowanie środka boiska
16'
Misztal (GKS) dobrze broni strzał Marcusa (ARKA)
17'
dostajemy informacje, że w sektorze gości jest ostatecznie około 350 kibiców
18'
trzej piłkarze, którzy grają w "11" tyszan byli na testach w Gdyni. Arka nie chciała: Chomiuka (GKS), Bąka i Misztala (GKS)
19'
dobre dośrodkowanie w pole bramkowe Marcusa (ARKA), ale jeszcze lepsza interwencja Balula (GKS)
19'
Szromnik (ARKA) interweniuje poza karnym, gdyż do długiej piłki próbował dojść Bąk
20'
sektor "Tory" dobrym dopingiem zagłusza te wulgarne okrzyki gości
21'
teraz wulgarnie także z "Górki" i znów apele spikera o kulturalny doping
22'
Misztal (GKS) poza pole karnym wybija piłkę, do której próbował dobiec Radzewicz (ARKA)
23'
kolejne dośrodkowanie, tym razem Krajanowskiego (ARKA) nie doszło do Surdykowskiego (ARKA) w "16" gości
24'
tylko w jednym kibice obu klubów są zgodni, to samo śpiewają na temat policji
25'
słaby strzał z dystansu Szwocha (ARKA), piłka ledwo doturlała się do rąk Misztala (GKS)
26'
zbyt mocne podanie Rockiego (GKS) do Bąka, od bramki rozpocznie Arka
26'
Tomasik (ARKA) nie opanował piłki na lewym skrzydle po zagraniu Szwocha (ARKA)
27'
na razie dobry, szybki mecz z obu stron, brakuje jednym i drugim dokładności, ale starają się grać piłką, budować akcje podaniami
27'
Kuklis (ARKA) bliski gola, po dograniu Marcusa (ARKA) Piotr obrócił się z "obrońcami na plecach" i z 10. metra uderzył tuż przy słupku
28'
dośrodkowanie Marcusa (ARKA), ale prosto w ręce Misztala (GKS)
28'
Jarzębowski (ARKA) przejął podanie Bukowca i tym samym kontra gości nie mogła się rozwinąć
29'
Marcus (ARKA) technicznym strzałem próbował przelobować Misztala (GKS), piłka spadła na górną siatkę bramki GKS
30'
wydawało się, że ręką zagrał w polu karnym zagrał Kopczyk (GKS), ale sędzia nakazał grać dalej
31'
Misztal (GKS) broni strzał Szwocha (ARKA), piłka mocna uderzona po ziemi, ale bramkarz GKS był dobrze ustawiony
32'
od kilku minut coraz wyraźniejsza przewaga Arki
33'
kibice Arki skandują kolejno nazwy klubów, z którymi są w przyjaźni
34'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
36'
dobry wślizg Pruchnika (ARKA) przerwał atak Bukowca
36'
37'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) Marcus (ARKA) przewrócony przez Mączyńskiego (GKS), ale poza karnym, będzie wolny
38'
Radzewicz (ARKA) dośrodkował z wolnego, ale Surdykowski (ARKA) nie doszedł do "główki"
39'
indywidualny rajd Radzewicz (ARKA) zakończony celnym strzałem, Marcin przebiegł z piłką około 20 metrów i najwyraźniej zabrakło sił na precyzyjne uderzenie, gdyż skierował piłkę prawie w środek bramki
40'
Sobieraj (ARKA) nie trafił w piłkę wrzucaną przez Rockiego (GKS), ale na szczęście dla Arki za plecami stopera nie było żadnego z rywali, piłka wyszła poza bramkę
41'
"Arkowcy gol" - śpiewy z sektora "Górka"
42'
po stracie Pruchnika (ARKA) Sobieraj (ARKA) przerwał kontrę Bąka
43'
Radzewicz (ARKA) i Marcus (ARKA) zmienili się stronami boiska, teraz Brazylijczyk operować będzie na lewym skrzydle
44'
zablokowany strzał Radzewicza (ARKA), a dobitka Tomasika (ARKA) wysoko nad bramką
45'
koniec pierwszej połowy
45'
ARKA REMISUJE Z GKS 0:0
spiker zaprasza kibiców na "Spotkanie Pokoleń" na ul. Ejsmonda. Impreza rozpocznie się 11 maja o godzinie 15:00
w przerwie konkurs strzelania karnych dla kibiców, wśród trójki uczestników jest 12-letnia Karolina
to właśnie Karolina okazała się najlepsza, oddała cztery celne strzały, po zwycięstwie przyznała się, że gra w kadrze Pomorza do lat 13 dziewcząt
jeszcze nie mamy liczby widzów, którzy są obecni na meczu
brawa witają wracających z przerwy piłkarzy Arki, a gwizdy zawodników GKS
aplauz na trybunach wzbudziła informacja podana przez spikera, że Lech wygrał z Wisłą i objął pozycję lidera ekstraklasy
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w przerwie w obu drużynach nie zaszły zmiany w składach
47'
Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice, goście odpowiadają skandowaniem: "GKS mistrz"
48'
karny dla Arki! Zagranie ręką Mańki, który próbował zatrzymać piłkę, która zmierzała do Radzewicza po dośrodkowaniu Marcusa
49'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus z karnego. Bramkarz się położył w lewą stronę bramki, a Brazylijczyk technicznym uderzeniem posłał piłkę w prawo
49'
to 10 gol Marcusa (ARKA) w tym sezonie
50'
złe wybicie Szromnika (ARKA), Sobieraj (ARKA) musiał ratując sytuację wybijając piłkę w aut
52'
Żółtą kartką został ukarany Kopczyk (GKS) po faulu na Surdykowskim
53'
strzał z wolnego Pruchnika (ARKA), piłka tuż obok słupka minęła bramkę GKS
55'
do dograniu Marcusa (ARKA) Kuklis (ARKA) nie opanował piłki w polu karnym rywali
56'
Jarzębowski (ARKA) przerwał kontrę gości 3 na 4
58'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski. Strzał Kuklisa zablokowany, ale dobitka Janusza lewą nogą najwyższej jakości, piłka w siatce tuż przy słupku
58'
to trzeci gol Surdykowskiego (ARKA), w trzecim kolejnym meczu!
59'
w ostatnim meczu przed własną publicznością Surdykowski (ARKA) pokazał gest Kozakiewicza za co został wyrzucony z boiska, tym razem Janusz po zdobyciu gola poprzestał na przyłożeniu rąk do uszu
61'
skandowanie "GKS Tychy", ale szybko zagłuszone przez śpiewy miejscowych "Gdyńska Arka"
62'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski. Roszada dowodzi, że trener Sikora chce zabezpieczyć "tyły", gdyż defensywny pomocnik zmienił ofensywnego
63'
trener Mandrysz przygotowuje dwóch piłkarzy do zmiany
64'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rocki, w jego miejsce wchodzi Folc.
64'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chomiuk, w jego miejsce wchodzi Szczęsny.
64'
"Jeszcze jeden" - skandują kibice Arki
65'
oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu 3512 kibiców
68'
wszyscy spodziewali się dośrodkowania z wolnego z około 40 metrów Bąka, tymczasem piłkarz GKS posłał piłkę nad Szromnikiem (ARKA), ale na szczęście dla Arki i nad poprzeczką, piłka spadła na górną siatkę
69'
ładny rajd Marcusa (ARKA), próba dogrania do Kuklisa (ARKA), który byłby sam na sam z bramkarzem, ale podanie przeciął Kopczyk (GKS)
70'
po raz kolejny dobrze ustawiony w tym meczu Jarzębowski (ARKA) przeciął kontrę gości, wybijając piłkę po podaniu Bąka w aut
71'
po dośrodkowaniu z wolnego Mączyńskiego (GKS) piłka po głowie Mańki (GKS) wyszła poza boisko
73'
niepotrzebnie Surdykowski (ARKA) chciał sam strzelać, bo lepiej ustawieni byli Marcus (ARKA) i Kuklis (ARKA), napastnik Arki stracił piłkę w polu karnym
76'
Żółtą kartką został ukarany Krajanowski (ARKA) i wolny dla rywali tuż przed linią boczną pola karnego
76'
[2:1] GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mańka, który zmienił kierunek lotu piłki w polu bramkowym po uderzeniu z rzutu wolnego Babiarza, piłka wpadła tuż przy słupku, Szromnik nie zdążył z interwencją, a obrońca GKS wyskoczył zza pleców Tomasika.
78'
ARKA przeprowadza zmianę na prawym skrzydle. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Brzuzy.
79'
Arka gol" - z trybun
83'
róg dla Arki, Kuklis (ARKA) nieco zbyt mocno podawał do Surdykowskiego (ARKA) i obrońcy GKS zdążyli wybić piłkę na róg
84'
bez zagrożenia dla bramki GKS po kornerze
85'
Misztal (GKS) z trudem odbija piłkę po strzale Radzewicza (ARKA) i rykoszecie
86'
obrońcy Arki nie potrafili wybić piłki, po strzale Kopczyka (GKS) Szromnik (ARKA) wybił piłkę na róg
86'
po rogu GKS piłkę z "16" wybija Krajanowski (ARKA)
87'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
89'
Żółtą kartką został ukarany Brzuzy (ARKA).
89'
Szromnik (ARKA) dobrze piąstkuje piłkę do dośrodkowaniu z wolnego
90'
sędzia doliczył 3 minuty, Arka broni się na własnej połowie
90+1
Folc (GKS) sfaulował Szromnika (ARKA), który wyskakiwał do dośrodkowania
90+1
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bukowiec, w jego miejsce wchodzi Zunic.

• ARKA GDYNIA - GKS Tychy 2:1 (0:0)
  • Bogdanka Łęczna - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)
  • ŁKS Łódź - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (walkower, ŁKS wycofał się z rozgrywek)
  • Stomil Olsztyn - Polonia Bytom 0:0
  • Okocimski Brzesko - Miedź Legnica 2:2 (1:1)
  • GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 0:0
  • Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2 (0:1)
  • Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:1)
  • Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 0:1 (0:1)
  • Mecze zaległe
  • Miedź Legnica - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (0:0)
  • Okocimski Brzesko - Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:4)
  • Kolejarz Stróże - GKS Katowice 2:2 (1:0)

Opinie (225) ponad 100 zablokowanych

• (1)

Ale kibicowaliśmy Arce i znów zwycięstwo, brawo

• 57 17

• No....nas cale 3 tysionce. Byla mega atmosfera. Jak na ekstraklasie.