Tymińska, Rogowska i Leszczyńska w złocie

27 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Cztery sztafety na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Srebro na 4x400 m kobiet
Anna Rogowska Anna Rogowska

Cztery medale z halowych mistrzostw Polski przywieźli trójmiejscy lekkoatleci. Złote medale wywalczyły Anna Rogowska, Karolina Tymińska (obie SKLA Sopot) i Zuzanna Leszczyńska, a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Domagała (oboje AZS AWFiS Gdańsk)

.

Dla Tymińskiej mistrzostwa w Spale były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które 9 marca rozpoczną się w Stambule. Karolina na krajowej arenie nie zaprezentowała się w swojej koronnej specjalności - pięcioboju, ale wystartowała w trzech wybranych konkurencjach.

Złoto zdobyła w skoku w dal, który stał się trójmiejską specjalnością, gdyż w pieerwszej piątce były aż trzy zawodniczki z naszego terenu. Tymińska wygrała wynikiem 6.44. Czwarte miejsce, z rekordem życiowym 6.12 zdobyła Patrycja Marciniak (AZS AWFiS), a piąta była Hanna Lange (Lechia Gdańsk) z rezultatem 5.85.

Ponadto Karolina uplasowała się na 10. pozycji w skoku wzwyż (170 cm), a w biegu na 60 metrów przez płotki została zdyskwalifikowana po falstarcie. W tej konkurencji najlepsza była Zuzanna Leszczyńszcza. Gdańska akademiczka po złoto pobiegła w czasie nowego rekordu życiowego 8.45.

Start halowe w tym sezonie na mistrzostwach Polski zakończyła Anna Rogowska. W Spale tyczkarka SKLA poprawiła o centymetr najlepsze swoje tegoroczne osiągnięcie z mityngu w Doniecku. Tytuł podopieczna Jacka Torlińskiego przypieczętowała udanym skokiem na wysokości 4.71. Potem atakowała jeszcze 4.80, ale trzykrotnie strąciła. W marcu zamiast na Stambuł Rogowska bierze kurs na RPA, gdzie będzie przygotowywać się już na otwartych stadionach do sezonu letniego.

Niewiele brakowało, aby na podium stanęła druga z sopocianek. Agnieszka Kolasa wyrównała rekord życiowy, skacząc 4.30. Ten wynik dał jej czwartą pozycję, choć tyle samo uzyskała również brązowa medalistka, Monika Pyrek.

Natomiast na podium stanął Łukasz Domagała. 400-metrowiec AZS AWFiS ustanowił rekord życiowy (47.59), który wystarczył do zdobycia trzeciej lokaty.