U siebie grać nie potrafią

11 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Kolejna drużyna, od której można było odbić się w tabeli i zwiększyć szansę na play off, ograła AZS AWFiS Gdańsk przy ul. Wiejskiej. Akademiccy szczypiorniści w pierwszym meczu rundy rewanżowej na własnym parkiecie przegrali z beniaminkiem ekstraklasy, Wisłą Azoty Puławy 26:28 (14:14). Pod koniec najbliższego tygodnia podopiecznych Wojciecha Nowińskiego czeka dwumecz w Kielcach. W piątek zagrają z Vive w ramach 1/4 finału Pucharu Polski, a dzień później o ligowe punkty.

AZS AWFiS: Głębocki, Sibiga - Krygowski, Ćwikliński 1, Żółtak 4, Woynowski 6, Balmas, Pilch 3, Masiak 3, Jachlewski 7, Pepliński 1, Wysokiński, Waszkiewicz 1.

WISŁA: Kubiszewski - Kurowski 5, Płaczkowski, Rumniak 7, Sieczka, Nowakowski 6, Witkowski 3, Smyrgała, Mazur 7, Molenda, Misiewicz.

Sędziowali: J. i M. Szynklarzowie (Opole). Widzów: 450.

Beniaminek o możliwości wywiezienia z Gdańska punktów powinien zapomnieć juz do przerwy. Gospodarze po akcjach Michała Waszkiewicza, Szymona Woynowskiego i Mateusza Jachlewskiego rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Tę różnicę bramkową mieli jeszcze na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy (14:11). A powinno być znacznie więcej, gdyż gospodarze zmarnowali aż cztery rzuty karne!

Od drugiej połowy mecz rozpoczynał się jakby od nowa, gdyż od remisu. W tej odsłonie gdańszczanie ani razu nie osiągnęli przewagi. Po raz ostatni remisowali zaś na niespełna kwadrans przed końcem gry (21:21). Tego dnia nie potrafili znaleźć recepty na Marka Kubiszewskiego. Bramkarz Wisły swojego fachu uczył się m.in. w gdańskiej SMS.

- To porażka na własne życzenie. Bo nie tylko marnowaliśmy karne, ale także zawodziliśmy w sześciu sytuacjach sam na sam z bramkarzem. W końcówce jeszcze można było odwrócić wynik, ale dwa kardynalne błędy popełnili Daniel Żółtak i Michał Waszkiewicz - oceniał trener Nowiński.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: MBM Zagłębie Lubin - Vive Kielce 33:30 (13:16), Piotrkowianin-Kiper Piotrków - Traveland-Społem Olsztyn 23:26 (12:8), AS-BAU Konsalnet Śląsk Wrocław - Olimpia Piekary 30:26 (12:8), MMTS Kwidzyn - AMD Chrobry Głogów 29:26 (13:12), Miedź Legnica - Wisła Płock 27:40 (16:19).

• Do napewno

nie tylkomlodziez w Polsce mamy trudna:)

• 0 0

• ....

Hahaha WISŁA PUŁAWY RLS =]=]=] a mam pytanie będą zdjęcia z tego meczu ?

• 0 0

• szymon woynowski to ...

nie moglam sie napatrzyc na niego jak gra.kto zna jego numer telefonu???????????????on jest baja.od teraz jestem na kazdym meczu azsu w gdansku oczywiscie.