Uciekający play off

19 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Kolejny rywal, który się wydawał być przeciwnikiem do walki w play off, ucieka coraz bardziej akademikom. Piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk przegrali na wyjeździe z Olimpią Piekary Śląskie 24:29 (13:17). Nie pomógł powrót po kontuzji Marcina Pilcha. Tym samym do siódmej pozycji nasi szczypiorniści tracą już pięć punktów. A w sobotę o punkty praktycznie będą poza zasięgiem. Przy ul. Wiejskiej stawi się Wisła Płock. Początek gry o godzinie 16.00.

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki - Krygowski 1, Ćwikliński 1, Woynowski 5, Pilch 1, Stromski, Masiak 7, Sulej, Jachlewski 6, Żółtak 1, Pepliński 1, Wysokiński, Waszkiewicz 1.

Wojciech Nowiński był zadowolony z ambitnej walki, którą podjęła jego drużyna. Jednak na parkiecie, aby liczyć sukcesy trzeba wykazac się także umiejetnościami. A akademicy są przede wszystkim ze skutecznością na bakier. Wiadomo, że mając kłopoty z rzutami z drugiej linii, tym bardziej powinni szanować proste srodki do zdobycia bramek. Tymczasem gdańszczanie w Piekarach Śląskich zawodzili nie tylko przy kontratakach, ale nawet nie wykorzystali trzech rzutów karnych.

Olimpia wygrała z akademikami konsekwencją. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 5:2 i konsekwentnie utrzymywali ją przez długie minuty. Po przerwie gra była bardziej wyrównana, a gdańszczanie zdobyli w niej tylko jedną bramkę mniej niż rywale.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Wisła Płock - Zagłębie Lubin 35:32 (16:17), Vive Kielce - Wisła Azoty Puławy 27:25 (12:14), Konsalnet Śląsk Wrocław - Traveland Społem Olsztyn 25:24 (11:12),
Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn 24:27 (12:13), Chrobry Głogów - Piotrkowianin Kiper 35:27 (17:16).

1. Vive Kielce 16 15 0 1 543:426 30
2. Wisła Płock 16 14 0 2 527:428 28
3. AMD Chrobry Głogów 16 13 0 3 458:407 26
4. Zagłębie Lubin 16 9 1 6 476:432 19
5. Śląsk Wrocław 16 7 2 7 452:451 16
6. MMTS Kwidzyn 16 7 1 8 424:418 15
7. Olimpia Piekary Śl. 16 7 0 9 412:408 14
8. Traveland Społem Olsztyn 16 5 1 10 420:465 11