Udana inauguracja Spójni w hali GOSiR

Krzysztof Klinkosz
30 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarze ręczni Kar-Do Spójnia udanie zainaugurowali występy w hali GOSiR Gdynia w I lidze. Podopieczni Leszka Biernackiego i Rafała Kuptela rozgromili Grunwald Poznań 37:21 (17:9). Natomiast do niespodzianki doszło w derbach Gdańska. Faworyzowane Wybrzeże przegrało we własnej hali z SMS ZPRP 21:25 (11:10). Takie rozstrzygnięcie przewidziało zaledwie pięć procent uczestników naszego Typera.

WYBRZEŻE Gdańsk
SMS ZPRP Gdańsk

94% 291 typowań WYBRZEŻE Gdańsk
1% 4 typowania REMIS
5% 16 typowań SMS ZPRP Gdańsk

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Rogulski 5, Nilsson 4, Waszkiewicz 4, Rakowski 3, Abram 2, Jasowicz 1, Sulej 1, Markuszewski 1, Mogielnicki 0, Kondratiuk 0.

SMS: Morawski, Potoczny - Genda 5, Ciosek 3, Malczewski 3, Chełmiński 3, Krupa 2, Szopa 2, Prymlewicz 2, Gąsiorek 2, Misiejuk 1, Gębala 1, Bąk 1, Pedryć 0.

Pierwszą bramkę zdobyło Wybrzeże za sprawą Łukasza Rogulskiego ale kolejne 4 trafienia były udziałem uczniów SMS-u. Obydwie ekipy nie grzeszyły skutecznością. Po kwadransie gry siódemki miały na swoim koncie w sumie zaledwie 6 bramek (4:2 dla SMS).

Wybrzeże, które do meczu przystępowało w roli faworyta, seriami nie wykorzystywało dogodnych sytuacji bramkowych, z kolei gracze SMS-u skrzętnie wykorzystywali niemoc rzutową jednego z faworytów do awansu. Wprawdzie w 17. minucie był remis (4:4), ale później znów SMS wyszedł na minimalne prowadzenie.

Taki stan rzeczy trwał do 27. minuty. Wówczas Wybrzeże za sprawą Patryka Abrama wyrównało, a za chwilę bramkę dającą prowadzenie swojej ekipie dał Krzysztof Jasowicz i to w momencie, gdy Wybrzeże grało w osłabieniu.

Uczniowie wprawdzie wyrównali, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do podopiecznych Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka, druga bramka w końcówce pierwszej połowy Abrama dała "GKS-owi" - gdyż tak gromko dopingowane było Wybrzeże - prowadzenie 11:10.

Druga połowa toczyła się w większości według schematu bramka za bramkę. Mecz był wyrównany, ale drużyny nie ustrzegły się błędów. Obydwie "siódemki" seryjnie marnowały okazje do oderwania się od przeciwnika.

Po raz ostatni Wybrzeże prowadziło w 55 minucie. Wówczas po bramce Dawida Nilssona było 21:20. W końcówce spotkania skuteczniej zagrali licealiści. Wybrzeże miało kilka okazji do odrobienia strat, ale albo poszczególni gracze przestrzeliwali, albo świetnie w bramce spisywał się Adam Morawski.

Na 21:21 wyrównał Rafał Krupa, ten sam zawodnik za chwilę wyprowadził swój zespół na prowadzenie 23:21. Jeszcze w ostatnich sekundach meczu Wybrzeże mogło nieco zniwelować straty, ale w kontrze straciło piłkę i wynik ustalił Paweł Gąsiorek z rzutu karnego już po regulaminowym czasie gry.

- Cały mecz graliśmy słabo, popełniliśmy niesamowitą ilość błędów graliśmy bojaźliwie i SMS wygrał zasłużenie i tu należą im się gratulacje - podsumował grę swoich podopiecznych trener Wybrzeża Daniel Waszkiewicz.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa, na pewno niespodziewanego, bo Wybrzeże jest kandydatem do awansu. Potwierdzili chłopcy dobrą grę w obronie jaką prezentowali w meczu z AZS Warszawa. Cieszymy się, że większe fragmenty meczu gramy równą grę, nie ma chaosu - powiedział o meczu trener SMS Dariusz Tomaszewski.

Drużyna Kar-Do Spójnia Gdynia sezon rozpoczęła od dwóch meczów poza halą GOSiR, w której ma rozgrywać I-ligowe spotkania. W niedzielę podopieczni Leszka Biernackiego i Rafała Kuptela zaprezentowali się przy ul. Olimpijskiej. Powitanie z nowym obiektem wypadło okazale, gdyż gospodarze pokonali Grunwald Poznań 37:21 (17:9)

KAR-DO SPÓJNIA: Trojański, Zimakowski - Wiśniewski 7, Radecki 5, Wesołek 5, Bonisławski 4, M.Gębala 4, Kupiec 4, Miedziński 2, Dorsz 1, Andrzejewski 1, Nowaliński 1, S.Gębala 0, Pacholarz 0.

GRUNWALD: Gebler, Pietrowski, Kulczyński - Draszkiewicz 7, Tomiak 3, Adamczak 2, Fogler 2, Koch 2, Koligat 2, Przybylski 2, Kaczmarek 1, Żak 0, Wachowiak 0.

Pozostałe wyniki spotkań 1 ligi piłki ręcznej Grupy A:
Arot Astromal Leszno - Wolsztyniak Wolsztyn 25:28 (8:13), AZS UW Warszawa - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:24 (13:9), Polski Cukier-Pomezania Malbork - KPR Legionowo 27:27 (15:11), Warmia Olsztyn - GSPR Gorzów Wlkp. 25:22 (11:8).

Tabela 1.ligi piłkarzy ręcznych, Grupa A:
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, pkt)

Opinie (34)

• z taką grą to można zapomnieć o ekstraklasie (5)

Pozbierali asów z ekstraligi i dostają bęcki aż miło z taką grą to panie Waszkiewicz wynocha do 2 ligi wynocha a o spusciznie po prawdziwym Wybzerzu to została tylko nazwa która z grą nie ma nic wspólnego wstyd i obciach!!!!!!!!!!. Na mecz juz nie pójde bo to żenada.

• 16 16

• i tyle

to nie wracaj kibicu sukcesu. Chodzę tylko na Lechie ale przykro kiedy słucha się takich wypocin

• 7 7

• Piknikarz... (1)

kogo obchodzi, że na mecz nie pójdziesz?
      1. Mecz był naprawdę przyjemny dla oka, tylko za dużo obijali bramkarza.
      2. z drużną się jest na dobre i na złe.
      l

• 5 3

• Wtedy gdy ja chodziłem na wielkie Wybrzeże....

to ty kolego biegałes w sandałkach i pokolanówkach to były mecze np: z Śląskiem czy Anilaną chodziło się na mecze z przyjemnościa a wtedy grali obecni trenerzy i wielu dobrych jak Panas czy Plechoć to była drużyna!!!!!

• 5 2

• Ty wiesz co to jest sport lemingu?

• 1 4

• naucz się pisać ...

• 2 2

• Trojmiasto.pl Szybsze od SPORTOWYCHFAKTÓW ;] (1)

chwali się chwali, że wydarzenie z regionu jest szybko udostępnione.

Co do Wybrzeża, sezon jest długi, ale balonik za bardzo napompowany i zawodnicy mogli nie wytrzymać ;)

• 16 0

• Tylko porażki szybko udostępniają

Żadnych informacji normalnie nie napiszą, częściej są relacje z 5 ligi piłki nożnej. Żenada.

• 7 1

• ha ha spojnia by wygrala

• 4 7

• WSTYD

Jeśli myśli się o awansie do ekstraligi to takie mecze się trzeba wygrywać!
    Podopieczni duetu W-W momentami nie wiedzieli jak rozgrywać atak :(
    Wiadomo, ze to początek rozgrywek, ale chyba nie tak to miało wyglądać.
    Oby za tydzień w Kościerzynie udało się wygrać.

• 13 0

• Panowie.............. to jest siara. Do roboty!!!!!!!!!

• 15 0

• Oh jak dobrze, że Waszkiewicz i Zdechły nie prowadzą kadry

• 13 1

• Kurz opadł, wię pora na kilka słów zwykłego człowieka!

1. Gdzie jest skuteczność skrzydeł ? Rakowski 3/9, Abram 2/6, w kontrach obaj poniżej krytyki!
    2. Gdzie jest kolektyw? Nie ma, za to SMS- grał kolektywnie, rozważnie i do tego szybko.
    3. Nie da się wygrać meczu samym fizolstwem i na stojąco do 45 minuty, po tym czasie zaczęło się szybsze granie ale Nilsson był już zajechany graniem bez zmiennika.
    4. Dlaczego w 2 połowie, przy dobrej grze obronnej i kilku okazjach do kontry w 2 tempo, Mogielnicki pędzi jak szalony do ławki, przez co Nilsson musi grać przez kozioł do prawego skrzydła gdzie grał Markuszewski - praworęczny i nie podejmował ryzyka na akcje rzutową z ostrego kąta. ławka trenerska tego nie widziała?
    5. Gdzie był w tym meczu rzut z 2 linii?

Chłopakom z SMS-u należą się słowa uznania za mądrą i rozważną grę do końca, wiedzieli co grać i grali to do końca, bez podpalania się. Gratulacje.

Zawodnikom Wybrzeża należy się bura za grę w meczu w postawę po meczu wobec kibiców. Rozumiem nerwy po przegranej ale tak ciężko podejść do kibiców i przybić "5" w podziękowaniu za doping? Można przegrać ale po walce, można przegrać ale trzeba mieć po tym wszystkim szacunek do kibiców!

Specjalny Szacun dla kibiców GKS Wybrzeże Gdańsk za oprawy i doping o jakim kluby 1 ligi i nie tylko mogą sobie pomarzyć. Dzięki Panie i Panowie.

Oby nie było tak wrednie, to na koniec kilka pozytywnych słów. Cieszy to, postawa Rogulskiego - facet ma warunki, serce i jaja do gry. Dziś młody Kondratiuk nakrywał czapką rozegranie jakie proponował nam Sulej! Dawid Nilsson trzyma ten zespół, pytanie tylko czy nie na pewno prawa połówka?! Cieszy też, że po roku przerwy wróci Piwowarczyk.

• 18 0

• O pracy sędziów, w kilku przyadkach to lepiej nie pisać. Niby nie było ich widać ale co parę razy gwizdnęli to jakieś jaja. No cóż czasu się nie cofnie. Dziś jestem wściekły za ten mecz ale jutro juz pewnie będę czekał na kolejny mecz. Taka dola kibica!

• 7 3

• Dawid trzymał grę w obronie, kilka bramek rzucił. jak wiele osób mówi - ja też. obecna 1 liga jest mocniejsza niż ta przed rokiem o Superlidze nie wspomnę. sam Dawid widzi jak jest ciężko i musi trochę zweryfikować poglądy wygłaszane mu przez pewnych doradców co do poziomu polskiej ligi. trzeba walczyć i to ciężko całe 60 minut, a Wybrzeże wolno i na stojąco, na zbytniego pewnika i tak się skończyło. mnóstwo przestrzelonych rzutów sam na sam, marnowane kontry, obijanie poprzeczki. za to w SMS-ie grało naprawdę kilku ciekawych zawodników: bramkarz, Genda, Malczewski, maja chłopaki papiery na granie. w Wybrzeżu za pochwały zasłużył młody obrotowy Rogulski - ma papiery na granie, przypomina trochę młodego Bartka Jureckiego za czasów Głogowa. na meczu super doping, bęben, ciekawa oprawa i machajki w ukochanych barwach.młyn na oko w sile jakichś 25 - 30 osób, więc jak na 1 ligę i 1 mecz u siebie to nieźle. już sobie wyobrażam co by się działo na meczach Superligi z Wisłą, Kielcami, no i Szczecinem ... ale to melodia przyszłości i to kto wie jak długa. liga jest wyrównana i jeszcze wiele może się zdarzyć.
    osobny temat to sędziowanie, nie będę się w szczegółach rozpisywał bo dużo tego. decyzji kontrowersyjnych było bardzo wiele, może i nie miały wpływu na wynik ale na przebieg meczu na pewno tak. sędziowie gwizdali strasznie na miękko, zawodnicy tylko rozkładali ręce.no i potem my się dziwimy, że na poziomie pucharowym czy reprezentacji nasi zawodnicy wiele sytuacji puszczają czekając na gwizdek etc!

• 7 0

• Za SF - Mieliśmy dostać lanie, a stało się inaczej. Mecz był bardzo wyrównany. W końcówce gdańszczanie dostali wykluczenie i im odskoczyliśmy. Atmosfera była gorąca, bo kibice GKS-u bardzo dobrze dopingowali. Ludzi też było sporo, pierwszy raz grałem przy tak dużej publiczności - dodał Paweł Genda, który zdobył dla swojej drużyny pięć bramek