Udany debiut trenera Elbickiego

25 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Szczypiorniści Kar-Do Spójni Gdynia pokonali Arot Astromal Leszno 31:28 (11:13), a Leszek Elbicki udanie zadebiutował w roli trenera I-ligowca prowadzonego dotychczas przez Leszka Biernackiego i Rafała Kuptela. Gdynianie zdołali odrobić pięć bramek, które tracili do rywali na niespełna kwadrans przed końcem gry.

KAR-DO SPÓJNIA: Trojański, Zimakowski - Nowaliński 8, Wróbel 4, Karpiński 4, S.Gębala 3, Dorsz 3, Wesołek 3, Miedziński 3, M.Gębala 2, Radecki 1 oraz Wiśniewski, Pacholarz, Kupiec

AROT ASTROMAL: Musiał, Maziarz - Giernas 10, Wierucki 5, Meissner 4, Nowak 3, Misiaczyk 3, Przekwas 2, Szkudelski 1 oraz Maleszka, Kajzer, Wierucki.

Spotkanie miało dosyć dramatyczny przebieg. Po zaciętych pierwszych minutach gospodarze opanowali sytuację zyskując prowadzenie 9:7 po dwóch bramkach Grzegorza Dorsza. Po rzucie karnym wykorzystanym przez Szymona Nowalińskiego było już 11:8, ale wówczas mobilizacja w szeregach gości przyniosła im pięć trafień z rzędu.

Przewaga dwóch bramek, którą zespół z Leszna wywalczył do przerwy, stopniała zaraz po rozpoczęciu drugiej części spotkania, a gdynianie ponownie objęli prowadzenie (16:13). Oba zespoły grały jednak falami, a kolejna należała dla przyjezdnych, którzy w 44 minucie byli lepsi o trzy trafienia (21:18). Spora w tym zasługa Marcina Giernasa, który skutecznie "straszył" bramkarzy Spójni.

Po ósmej i dziewiątej bramce rozgrywającego przewaga gości była już bardzo zdecydowana (25:20), ale w 47 minucie wiatr w żagle złapali gospodarze, którzy trafili do bramki sześć razy z rzędu, obejmując prowadzenie 26:25 po rzucie Marcina Miedzińskiego.

Do wyrównania doprowadził jednak Krzysztof Misiaczek, przerywając serię podopiecznych trenera Elbickiego na pięć minut przed końcem spotkania. Po chwili dwie szybkie riposty zgotowali gościom Damian Karpiński i Grzegorz Dorsz.

Rywale nie byli w stanie podnieść się po tych ciosach, mimo iż kontaktową bramkę zdobył jeszcze Misiaczek. Kolejne trafienia dołożyli Karpiński i Nowaliński zapewniając trzybramkową przewagę na niespełna minutę przed końcem gry. O odpowiedź pokusił się jeszcze najlepszy strzelec przyjezdnych, Giernas, ale ostatnie słowo należało do Stanisława Gębali, który ustalił wynik spotkania.

Dla gdynian niedzielne zwycięstwo jest piątym w tym sezonie. Spójnia, która jako jeden z trzech zespołów jeszcze nie pauzowała (czeka ją to po następnej kolejce), zajmuje aktualnie szóstą pozycję w lidze. Na siódmej sklasyfikowany jest gdański SMS, a na drugiej znajduje się walczący w tym sezonie o awans zespół Wybrzeża Gdańsk. Obie te drużyny swoje spotkania rozgrywały w sobotę kończąc je zwycięstwami, o których przeczytasz tutaj.

Wyniki 10 kolejki

• SMS GDAŃSK - WYBRZEŻE GDAŃSK 20:35 (8:18)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - MKS Poznań 24:27 (11:14)
  • KU AZS UKW Bydgoszcz - MKS Nielba Wągrowiec 18:32 (9:14)
  • MKS Real-Astromal Leszno - Warmia Traveland Olsztyn 28:30 (13:13)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Wolsztyniak Wolsztyn 27:24 (15:13)
  • WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 (14:8)
  • KS Meble Wójcik Elbląg - AZS UW Warszawa 29:24 (15:11)

Opinie (3)

• Ładną halę ma ta Spójnia. Jaki jest jej adres bo chciałbym zobaczyć? (1)

• 4 0

• Przecież to zdjęcie jest na hali AWFiS w Gdańsku podczas meczu wyjazdowego z Wybrzeżem...