Spójnia na remis, porażka SMS

19 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Wybrzeże Gdańsk jest niepokonane na I-ligowych parkietach od sześciu spotkań. Wybrzeże Gdańsk jest niepokonane na I-ligowych parkietach od sześciu spotkań.

Piłkarze ręczni gdańskiego Wybrzeża urządzili sobie prawdziwą kanonadę pokonując GSPR Gorzów Wlkp. 46:26 (27:12). Znacznie cięższe przeprawy czekały pozostałe trójmiejskie zespoły. Kar-Do Spójnia Gdynia zremisowała w Elblągu, zaś SMS Gdańsk pomimo ambitnej postawy przegrał w Legionowie z niepokonanym do tej pory KPR.

Wybrzeże Gdańsk - GSPR Gorzów Wlkp. 46:26 (27:12)
WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Abram 9, Rakowski 7, Mogielnicki 7, Nilsson 4, Jasowicz 3, Rogulski 3, Waszkiewicz 3, Kondratiuk 3, Suchocki 2, Helman 2, Piwowarczyk 2, Sulej 1 oraz Strzebiecki.

Cudu w Gdańsku nie było. Outsider rozgrywek wyrównaną grę z gospodarzami prowadził tylko do stanu 4:3 kiedy to po raz ostatni był na prowadzeniu. W dalszej części spotkania różnica przekładająca się na odległe od siebie pozycje zespołów w tabeli była aż nadto widoczna.

Wybrzeże tylko do przerwy rzuciło aż 27 bramek, a w całym meczu sztuka ta nie udała się jedynie Kamilowi Strzebieckiemu. Prawdziwy "odjazd" gospodarze urządzili pomiędzy 16 a 40 minutą meczu kiedy to zanotowali serię 20:7.

Prawdziwym królem "polowania" wśród graczy Damiana WleklakaDaniela Waszkiewicza okazał się skrzydłowy Patryk Abram, który aż dziewięciokrotnie pokonywał bramkarza gości. Dla gdańszczan była to już szósta wygrana z rzędu i wszystko wskazuje na to, że po falstarcie na początku sezonu są na najlepszej drodze do włączenia się w walkę o awans.

Wójcik Meble Elbląg - Kar-Do Spójnia Gdynia 23:23 (15:12)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Trojański - Nowaliński 5, Miedziński 3, Kupiec 3, Radecki 3, M.Gębala 2, Karpiński 2, Wróbel 2 oraz Bronk, Dorsz, Andrzejewski.

Po porażce z Pomezanią Malbork beniaminek z Gdyni był bliski przegranej w Elblągu. Prowadzenie 2:0 objęli na początku meczu gospodarze, którzy wkrótce prowadzili już 6:2. Choć podopieczni trenera Leszka Biernackiego zdołali na chwilę zmniejszyć straty do dwóch bramek, w 18. minucie przegrywali już 6:11.

Po udanej serii Spójnia odrobiła część strat (10:12) w 24 minucie, ale do przerwy elblążanie byli o trzy bramki lepsi. Po czterech minutach drugiej połowy goście zbliżyli się na jedno trafienie, a w 45. minucie spotkania było już 18:18.

Na wymianie ciosów korzystali gdynianie, którzy między innymi dzięki dwóm obronionym przez Tymona Trojańskiego rzutom karnym zdołali nawet objąć prowadzenie 22:20, ale w ostatnich minutach gospodarze uniknęli porażki i zatrzymali jeden punkt w Elblągu.

- Wynik jest sprawiedliwy, niemniej szkoda tego remisu skoro już udało nam się odrobić takie straty. Na pewno wracamy z pewnym niedosytem - mówi trener Biernacki.

KPR Legionowo - SMS Gdańsk 28:24 (17:13)
SMS: Morawski, Płaszczak - Chełmiński 6, Prymlewicz 5, Genda 4, Szopa 3, Ciosek 2, Misiejuk 2, Pacała 1, Malczewski 1 oraz Gębala, Bąk.

Gdańscy licealiści po raz ostatni ligowe spotkanie rozgrywali trzy tygodnie temu, gdyż na pierwszą kolejkę po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach przyszło im pauzować. Ciężko o trudniejszy powrót na parkiet, gdy jedzie się do niepokonanego w tym sezonie lidera rozgrywek.

Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego absolutnie nie zamierzali jednak przegrywać tego spotkania już w szatni, co udowodnili w pierwszych minutach, gdy udało im się nawet uzyskać dwubramkową przewagę. Gospodarze zwarli szyk w defensywie i zdołali nie tylko odrobić straty, ale odskoczyć gdańszczanom na osiem bramek.

Do przerwy te straty udały się częściowo zniwelować, a na sześć minut do końca spotkania SMS przegrywał już tylko różnicą jednego trafienia! O czas poprosił trener Legionowian, który najwidoczniej mocno potrząsnął swoim zespołem, bo ostatnie minuty należały już do KPR, któremu udało się uchronić przed pierwszą w lidze porażką.

Wyniki 9 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Polski Cukier-Pomezania Malbork 29:25 (17:10)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS GDAŃSK 28:26 (14:11)
  • Grunwald Poznań - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 32:24 (10:14)
  • Nielba Wągrowiec - Real Astromal Leszno 37:23 (16:11)
  • Warmia Traveland Olsztyn - MKS Poznań 33:27 (16:12)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Meble Wójcik Elbląg 26:26 (12:13)
  • AZS UW Warszawa - AZS UKW Bydgoszcz 24:21 (14:12)

Opinie (9)

• brawo Wybrzeże!

• 13 2

• (1)

A za tydzień, w sobotę o godzinie 19:00 mecz Wybrzeże - Pomezania! Zapowiada się świetne widowisko!

• 14 0

• To będzie mecz kolejki i jeden z najważniejszych meczów dla -
      nie ma co ukrywać - obu drużyn, w końcu Pomezania też ma
      aspiracje do gry w gazowej Super Lidze.
      Pozwolę sobie też przesłać wyrazy uznania dla ambitnych
      chłopaków z SMSu, którzy co prawda przegrali z liderem w Legionowie,
      ale patrząc na wynik, nie było to jednostronne widowisko. I fajnie !
      Należy życzyć chłopakom, jako zawodnikom(każdemu z osobna)
      zainteresowania ze strony klubów conajmniej PGNiG SL
      a potem może klubów zza Odry !, z korzyścią dla nich i polskiej ligi.

• 4 0

• Hmm

Dobry przypis pod zdjęciem daliście... artykuły o ręcznej coraz lepsze więc się nie czepiam:P

• 4 2

• Kiedy mecze?Kiedy mecze?Kiedy mecze?Kiedy mecze?Kiedy mecze?Kiedy mecze? (2)

Dlaczego nie ma informacji o meczach na Trójmieście, ani na innych portalach? Jak się dowiedziec ,kiedy i gdzie są mecze? Gdyby była informacja, na meczach byłoby znacznie więcej kibiców.

• 9 0

• Informacje są w Radiu Gdańsk, na wybrzeze-gdansk.pl - oficjalnej stronie klubu , na profilu fejsbukowym (i profil Wybrzeże Gdańsk stworzony przez kibiców i profil Wybrzeże Gdańsk piłka ręczna), do tego widziałem plakaty w komunikacji miejskiej, sportowefakty sporo piszą o tym klubie... Szkoda tylko, że na trojmieście nie dają zapowiedzi...

• 3 2

• Wojtku, oprócz już wymienionych, i fajnie, kanałów info, możesz po protu wejsć
      na stronę zwiazku zprp.pl , wejść do linku I-liga i zobaczyć na kalendarz ;)

• 3 0

• 24.11.2012 o godz.19.00

To chyba będzie najtrudniejszy mecz tej jesieni u siebie! Trzeba go koniecznie wygrać i pomóc druzynie dopingiem na trybunach.