Udany finisz gdańskiej deskarki

24 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Agata Brygoła udanie finiszowała w prestiżowych zawodach Kieler Woche Agata Brygoła udanie finiszowała w prestiżowych zawodach Kieler Woche

Agata Brygoła była największym pechowcem poprzedniego sezonu, gdyż zarówno mistrzostwa świata jak i Europy kończyła na czwartych pozycjach. Tym razem to do deskarki AZS AWFiS uśmiechnęło się szczęście na finiszu regat. Gdańszczanka wygrała prestiżowe regaty Kieler Woche w olimpijskiej klasie RS:X. Przypomnijmy, że w lipcu kontynentalny championat w tej specjalności odbędzie się w Sopocie.

.

Końcowa klasyfikacja ustalona została po rozegraniu siedmiu wyścigów. Kluczowy był tzw. medalowy, który był punktowany podwójnie. Gdańszczanka przystępowała do niego z trzeciej pozycji. W poprzednich biegach zanotowała m.in. jedno zwycięstwo, dwa drugie miejsce, ale miała i siódme, i dziewiąte miejsce.

W decydującym wyścigu Brygoła zajęła drugą pozycję za Jessicą Crips (Australia), ale dzięki temu została triumfatorką całych regat. Różnicą trzech punktów Agata pokonała liderujące wcześniej Blancę Manchon (Hiszpania) oraz Olgę Maslivets (Ukraina), która wygrała trzy pierwsze biegi, ale w medalowym była dopiero dziewiąta.

WYNIKI:
1. Agata Brygoła (AZS AWFiS Gdańsk) 20 punktów
2. Blanca Manchon (Hiszpania) 23
3. Jessica Crisp (Australia) 27
8. Maja Dziarnowska (SKŻ Hestia Sopot) 43

W gronie mężczyzn Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia) uplasował się na trzeciej pozycji. Sopocianin wygrał dwa z ośmiu wyścigów, a w dwóch kolejnych, w tym w medalowym był drugi. Czwarty w klasyfikacji generalnej był Michał Majewski (YKP Warszawa), a siódmy Michał Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk). Triumfował Francuz Julien Bontemps.

WYNIKI:
1. Julien Bontemps (Francja) 8
2. Ivan Pastor (Hiszpania) 20
3. Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia) 22
4. Michał Majewski (YKP Warszawa) 29
7. Michał Przybytek (AZS AWFiS) 40

Regaty Kieler Woche obyły się już po raz 116 (pierwsza edycja 1882). W tym roku brało w nich udział ok. 5000 zawodniczek i zawodników z 50 krajów na 2000 łódkach i jachtach.