Udany występ Czarnieckiej w Grand Prix

25 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Anna Czarniecka (z prawej) podczas Grand Prix w Berlinie najlepiej spisała się w układzie z obręczą. W tej konkurencji zajęła trzecie miejsce. Anna Czarniecka (z prawej) podczas Grand Prix w Berlinie najlepiej spisała się w układzie z obręczą. W tej konkurencji zajęła trzecie miejsce.

Udział we wszystkich czterech finałach z poszczególnymi przyborami wywalczyła zawodniczka Anna Czarniecka podczas turnieju Grand Prix w gimnastyce artystycznej w Berlinie. Reprezentantce Polski i SGA Gdynia najlepiej poszło w układzie z obręczą, który ukończyła na trzecim miejscu.

Zawodniczka gdyńskiego klubu i uczennica miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego na 5. pozycji zakończyła rywalizację w wieloboju, zdobywając kwalifikację do wszystkich czterech finałów w poszczególnych przyborach.

zobacz pełne wyniki (.PDF)

W ośmioosobowych finałach z maczugami i wstążką Czarniecka była siódma, zaś piąta z piłką. Najlepiej Polce poszło z obręczą. W tej konkurencji zajęła trzecią pozycję. Jej występ wyceniono na 26,050 punktu. Lepsze od gdynianki były tylko dwie najwyżej klasyfikowane gimnastyczki w wieloboju. Znów wygrała Dmitriewa przed Jung.

Zobacz wyniki wszystkich finałów.

Czarniecka to kolejna wychowanka Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, który właśnie obchodził 55-lecie powstania. To właśnie tam mieści się jedyna w Polsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej.

Wcześniej w tej placówce uczyły się m.in. wielokrotne mistrzynie Polski oraz olimpijki: Joanna Bodak (Barcelna 1992), Anna Kwitniewska (Atlanta 1996), Justyna Banasiak, Martyna Dąbkowska, Małgorzata Ławrynowicz, Anna Mrozińska, Aleksandra Wójcik, Aleksandra Zawistowska (Ateny 2004) oraz Joanna Mitrosz (Pekin 2008, Londyn 2012).

Ania ma 17 lat. Jej trenerką jest Joanna Pęgowska , a choreografką Izabella Kwiecień. Występy gdynianki można zobaczyć na poniższych filmach.