Bałtyk przegrał pierwszy sparing

9 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Dominik Klecha (na pierwszym planie podczas ostatniego ligowego meczu z Arką II Gdynia) w sobotę mógł dać Bałtykowi prowadzenie w Grudziądzu. Niestety, piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Dominik Klecha (na pierwszym planie podczas ostatniego ligowego meczu z Arką II Gdynia) w sobotę mógł dać Bałtykowi prowadzenie w Grudziądzu. Niestety, piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali wyjazdowy sparing z I-ligową Olimpią Grudziądz 0:2 (0:1). Z pięciu testowanych graczy trener Marcin Martyniuk w kolejnych dniach zamierza sprawdzać ukraińskiego bramkarza Rusłana Kachurę. Natomiast kontrakty powinni podpisać ofensywni zawodnicy: Piotr Ruszkul i napastnik Tomasz Bejuk.

Bramki: Kurowski 43, Żmijewski 60
OLIMPIA: Wrąbel - Bielawski, Kolcz, Kasperkiewicz, Woźniak - Wolski, Kurowski (74 Waszczuk), Kraska, Kaczmarek (74 Śmiejewski), Żmijewski (74 Rumiński) - Nildo

BAŁTYK:
I połowa: Matysiak - Wieczorek, Karasiński, Proena, Wesołowski - Garczewski, Łatka, Regliński, Klecha - Adamkiewicz - Ruszkul

II połowa: Kachura - Wieczorek, Wypij, Błaszczyk, Wesołowski - Juśkiewicz, Łatka, Gołubiński, Poręba, Młynarczyk - Rzepa

MARCIN MARTYNIUK: III LIGI UCZYMY SIĘ OD NOWA

Mimo zatrzymania w zespole praktycznie całej linii obrony, Bałtyk w przerwie letniej doznał dużych ubytków w drugiej linii i ataku. Dlatego też właśnie w tych formacjach gdynianie poszukują wzmocnień. Niebawem z biało-niebieskimi zwiąże się napastnik Piotr Ruszkul występujący ostatnio w IV-ligowej Tęczy Biskupiec. 30-latek w sobotę zagrał 45 minut.

Ponadto na testach u biało-niebieskich stawili się: pomocnicy Mikołaj Adamkiewicz, Radosław Regliński, Kamil Juśkiewicz . W sobotnim sparingu z Olimpią zagrali także bramkarz Rusłan Kachura i obrońca Mikołaj Błaszczyk.

Niemal wszystkim z nich trener Martyniuk podziękował już po spotkaniu z Olimpią. Po przegranym 0:2 meczu szkoleniowiec postanowił, że dalej sprawdzał będzie jedynie bramkarza Kachurę.

W piątek zagrać miał ponadto napastnik Tomasz Bejuk, który przyjechał jednak chory i będzie musiał poczekać na szansę od trenera Marcina Martyniuka w kolejnym sparingu. Rozmowy z nim są już jednak na tyle zaawansowane, że dopięcie formalności to już tylko kwestia czasu.

Letnie ruchy transferowe Bałtyku
Mogą przyjść: Piotr Ruszkul (napastnik, Tęcza Biskupiec), Rusłan Kachura (pozycja: bramkarz, narodowość: Ukraina, ostatni klub: Błonianka Błonie), Tomasz Bejuk (napastnik, Kotwica Kołobrzeg)

Byli na testach: Marcin Adamkiewicz (pomocnik, Cartusia), Radosław Regliński (pomocnik, Gedania), Kamil Juśkiewicz (pomocnik, Tomasovia), Mikołaj Błaszczyk (obrońca, Zawisza Bydgoszcz)

Odeszli: Krzysztof Rusinek (napastnik), Tomasz Piekarski (obrońca), Mariusz Węgliński (pomocnik), Jakub Zejglic (pomocnik), Krzysztof Bułka (pomocnik)

Może odejść: Wojciech Zyska (pomocnik)

Z zawodników dotychczas występujących w Bałtyku udziału w spotkaniu z Olimpią nie mogli wziąć narzekający na lekkie urazy Piotr JaroszekRadosław Krysiński.

Ponadto zagrać nie mógł Wojciech Zyska, który wciąż nie porozumiał się co do pozostania w Bałtyku. Czekając na rozwój sytuacji i nie chcąc ryzykować urazu, występ w sparingu odradził zawodnikowi menedżer. Kwestia pozostania Zyski powinna wyjaśnić się na początku przyszłego tygodnia, ale zanosi się na to, że pomocnik zostanie w Gdyni.

Samo spotkanie w Grudziądzu to dla Bałtyku sporo niewykorzystanych sytuacji. Zaczęło się niemal 20 minut po pierwszym gwizdku, gdy w poprzeczkę trafił Dominik Klecha. Później gdyński wychowanek dośrodkowywał w pole karne, ale tam źle zachowali się Ruszkul i Piotr Wieczorek. Przed przerwą uderzenie głową Piotra Karasińskiego obronił bramkarz gospodarzy.

Chwilę później Olimpia objęła prowadzenie, a kwadrans po przerwie podwyższyła na 2:0. Szczególnie urodziwe było drugie trafienie autorstwa Kamila Żmijewskiego, który z 20 metra huknął nie do obrony w samo okno bramki. Przy obu golach asystami popisał się Nildo. Doświadczony Brazylijczyk swego czasu przymierzany był zarówno do Lechii Gdańsk jak i Arki Gdynia.

Szansę na honorowe trafienie Bałtyk miał w ostatniej minucie spotkania, ale znakomitą szansę zmarnował Krzysztof Rzepa.

Kolejny sparing Bałtyk rozegra w środę o godz. 18. Na wyjeździe zmierzy się z KS Chwaszczyno, a w zespole trenera Martyniuka sprawdzani mają być kolejni piłkarze.

Letnie sparingi Bałtyku
kolejno: data, miejsce, rywal
9 lipca Grudziądz Olimpia Grudziądz (I liga) 0:2 (0:1)
13 lipca Chwaszczyno KS Chwaszczyno (III liga) godz. 18
16 lipca Elbląg Olimpia Elbląg (II liga)
20 lipca Gdańsk Gedania (IV liga)
23 lipca Gdynia Huragan Morąg (III liga)
27 lipca Rumia Orkan Rumia (IV liga)
30 lipca Gdynia Sokół Ostróda (III liga)

Opinie (39) 7 zablokowanych

• Do grobowej deski bede nosil szal bialo - niebieski (7)

• 37 22

• Dziwny jest ten swiat (3)

Tylu zdolnych chlopakow maja w Gdyni . Arka wypozycza po calej polsce , Baltyk sprowadza z polski . Jeden adres a zero komunikacji .

• 12 7

• (1)

Jakich na przykład? Gdyby byli dobrzy to by grali w Arce. A szrot niech sobie wypożyczają