Uwaga talent - Daria Pogorzelec

24 maja 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Daria Pogorzelec zajęła trzecie miejsce w kategorii 70 kilogramów w międzynarodowym turnieju nadziei olimpijskich juniorów młodszych. Sukces zawodniczki Wybrzeża Gdańsk jest tym większy, gdyż w zawodach, które odbyły się w Szczyrku, wystartowało 240 judoków i 211 judoczek z 26 państw. Turniej zdominowali Rosjanie, którzy zdobyli 10 z 16 złotych medali. Rywalizacja miała najwyższą rangę Europejskiej Unii Judo. W dniach 30 i 31 lipca podobne zawody odbędą się w Cetniewie.

Pogorzelec pechowo losowała. Już w pierwszej walce wpadła na Jekaterinę Denisenkową. Rosjanka wygrała przez ippon. Na szczęście dla gdańszczanki zwyciężyła także w całych zawodach, a tym samym przed Darią otworzyła się szansa w repasażach. Nie zamarnowała jej. Po czterech zwycięstwach stanęła na najniższym stopniu podium.

Był to jeden z czterech polskich medali. Srebro w wadze 44 kg zdobyła Ewa Konieczny (Czarni Bytom), a trzecie miejsca stały się udziałem: Marty Kuban (Gwardia Warszawa) i Jarosław Szczepaniak (Ryś Warszawa).

Jak podkreśla Michał Kaczmarek, prezes pomorskich judoków, na piątych pozycjach sklasyfikowano m.in.: Wiolettę Nasiadko (Wybrzeże Gdańsk), Marię Matyjasiak (Viking Gdynia) i Jana Kowalika (AZS AWFiS Gdańsk).

Opinie (7)

• :D

no raczej że Daria ma talent :D

• 0 0

• Darunia buziaczek:**** jeszcze bedziemy sie ustawiać w kolejce po autografy hehassski;]]]

• 0 0

• w calym artykule, zapomniano wspomniec, o Oli Babiarz, z Tarnowa, ktora ladnymi, ale i mcnymi walkami wywalczyla piate miejsce!

• 0 0

• a bo...

artykul byl poswiecony medalistom i ludziom z trojmiasta ktorzy dobrze postartowali