Vistal Łączpol już w pełnym składzie

9 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Katarzyna Koniuszaniec po pauzie spowodowanej kontuzją dłoni przypomniała się kibicom siedmioma bramkami. Katarzyna Koniuszaniec po pauzie spowodowanej kontuzją dłoni przypomniała się kibicom siedmioma bramkami.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu w pierwszym występie ligowym w tym roku pewnie wygrały na własnym parkiecie z AZS AWF Sportconcept Wrocław 35:22 (15:12). Podopieczne Jerzego Cieplińskiego wystąpiły wreszcie w pełnym składzie z rekonwalescentkami Katarzyną Koniuszaniec i Katarzyną Duran. Gdynianki umocniły nię na drugim miejscu w PGNiG Superlidze, a nad SPR Lublin mają już trzy punkty przewagi.

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 2, Głowińska 5, Jędrzejczyk 3, Białek, Kobzar, Lipska 1, Szwed 2, Mateescu 3, Dinis Vartic 5, Koniuszaniec 7, Kulwińska 5, Duran 2.

AZS AWF: Słota, Olejnik - Perek 1, Pietras 7, Antoszewska 1, Żakowska, Król 2, Olfans 7, Wójt 2, Łukasik, Wynnyk, Rupp 1, Dęga, Skalska 1.

To były udane dni dla piłki ręcznej w Gdyni. Od czwartku do soboty w hali przy ul. Górskiego rozgrywano turniej międzynarodowy z udziałem męskiej reprezentacji Polski, a rozgrywki te niejako wieńczyły spotkania szczypiornistek Vistalu Łączpolu. W czwartek podopieczne Jerzego Cieplińskiego zdobyły awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, a dzisiaj umocniły się na pozycji wiceliderek PGNiG Superligi.

Jednak druga drużyna z Dolnego Śląska, która stawiła się w tym roku w Gdyni starała się jak najdłużej walczyć o korzystny wynik. O ile KPR Jelenia Góra wysoko przegrywał już do przerwy, to wrocławianki przyzwoity wynik utrzymywały aż do 38. minuty, a w inauguracyjnym kwadransie to nawet częściej przy nich było prowadzenie.

Vistal Łączpol po raz pierwszy od kilku tygodni zagrał w optymalnym składzie, gdyż Duran uporała się z dolegliwościami kręgosłupa, a Koniuszaniec zdjęła gips z palca, którego nieszczęśliwie boleśnie stłukła w... drzwiach. I mimo że uraz przeszkadzał w grze, to właśnie Kasia była najskuteczniejszą szczypiornistką w naszych szeregach.

Rejestr bramkowy otworzyła Małgorzata Olfans, trafiając z karnego. Po kolejnym rzucie tej wrocławianki z siedmiu metrów AZS AWF w 13. minucie prowadził nawet 7:5. Jeszcze osiem minut później na tablicy był remis (9:9).

- Akademiczki bardzo wysoko broniły, grały w ustawieniu 1-3-2-1. Pod koniec pierwszej połowy wykorzystaliśmy to. Karolina Szwed i Monika Głowińska podawały za linię wrocławskiej defensywy, gdzie piłki przejmowała Teodora Georgeta Dinis Vartic - tak o recepcie na przełamanie oporu rywalek mówił Adrian Struzik, drugi szkoleniowiec Vistalu Łączpolu.

Gospodynie odskoczyły na 13:10, a różnicę trzech bramek utrzymały do przerwy. Po zmianie stron wrocławianki dotrzymywały kroku już tylko do wyniku 17:14. Między 38. a 44. minutą gdynianki zdobyły sześć bramek, tracąc tylko jedną, co ostatecznie rozstrzygnęło to spotkanie.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Start Elbląg - SPR Lublin 25:23 (10:14), Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 34:22 (16:12), Latocha Sambor Tczew - Ruch Chorzów 27:34 (13:14), KGHM Metraco Zagłębie Lubin - AZS Politechnika Koszalińska 34:25 (17:17), Zgoda Ruda Śląska - KSS Kielce 0:10 walkower, Zgoda wycofała się z rozgrywek.