W Gdańsku trzeba wygrać oba mecze

4 maja 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarki ręczne Naty AZS AWFiS Gdańsk przegrały pierwszy mecz finałowy o mistrzostwo ekstraklasy. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego uległy na wyjeździe SPR Lublin 32:33 (18:18). Kolejne dwa mecze odbędą się w najbliższą sobotę i w niedzielę w Gdańsku (początek godzina 18.30). Zespół wraca do głównej hali AWFiS przy ul. Wiejskiej. Rywalizacji toczy się do trzech zwycięstw.

W zasadzie powtórzyła się historia sprzed dwóch tygodni z półfinału, z Lubina. Nata rozpoczęła z animuszem, a wraz z rozwojem gry do głosy zaczęły dochodzić rywali. Całe szczęście, że tym razem akademiczki nie skapitulowały i walczyły do końca. Stąd skończyło się honorowym wynikiem, choć tak naprawdę w play off różnica bramkowa nie ma żadnego znaczenia.

Mecz rozpoczął się od dwóch trafień Łabul. Po akcji Bołtromiuk Nata prowadziła 3:1, a potem cieszyła się jeszcze z przewagi 6:2 i 8:5.
Pojedynek zaczął się wyrównywać od około dwudziestej minuty. Lublinianki dogoniły wreszcie remis przy 14:14, a w 23. minucie Włodek z karnego dała gospodyniom prowadzenie pierwsze tego dnia (15:14)

Po zmianie stron żadnej z drużyn nie udało się osiagnąć większej przewagi. Rezultat oscylował wokół remisu. Byliśmy świadkami popisów strzeleckich Włodek z jednej i Kudłacz z drugiej strony. W ich rywalizacji padł remis. Szkoda, że lepszym zespołem okazał się SPR. Ale chyba zasłużenie. Gdańszczanki po raz ostatni prowadziły przy wyniku 24:23, gdy udaną akcją popisała się Łabul.

Losy tego meczu miejscowe rozstrzygnęły już praktycznie na trzy minut przed końcem. Wówczas zdobyły dwie bramki po kolei (Ewa Damięcka, Dorota Malczewska) i odskoczyły na 33:30. Co prawda później musiały się bronić w osłabienie, ale korzystnego rezultatu nie oddały. Bramki Kudłacz sprowadziły końcowy wynik do jednego trafienia różnicy.

Bramki SPR: Sabina Włodek 12, Ewa Damięcka 9, Kristina Swatko 4, Beata Aleksandrowicz 2, Dorota Malczewska 2, Inna Silantiewa 2, Małgorzata Rola 1, Mirosława Hipnarowicz 1.
Nat: Karolina Kudłacz 12, Justyna Łabul 5, Daria Bołtromiuk 5, Monika Stachowska 4, Agnieszka Truszyńska 3, Hanna Strzałkowska 2, Agnieszka Kapała 1.

Opinie (13)

• Teraz my nacieszymy oczy niesamowitą grą AKroliny Kudłacz... pewnie ostatnie dwa razy w barwach naszego klubu :( DO BOJU!!!!!!!!

• 0 0

• Pytanie do kibiców Naty

wybieramy się do Was na sobotnio- niedzielne spotkania Nata- SPR i interesują nas ceny biletów oraz to o ile wcześniej trzeba się pojawić w hali żeby mieć jakieś "rozsądne" miejsca. Z góry dzięki za odpowiedź.

• 0 0

• bilety sa w cenie: 2 zlote ulgowy, 8 zloty normalny. Jesli przyjedziecie 30-40 minut przed meczem to wybierzecie sobie takie miesjca jakie tylko chcecie :D Jest tego duzo- zreszrta sami o tym wiecie, bo byliscie u nas rok temu. Do zobaczenia :D

• 0 0

• szukamy sensacji

Sophia - czy coć wiesz, domyślasz się czy przepowiadasz ? Kolejny raz piszesz o wystepach Karoliny sugerując Jej "koniec" w Gdańsku. A co z PP? Czy już nie zagra i z jakiego powodu? Napisz coś więcej, oczywiście - jeżeli wiesz. Nie pisz o swoich przypuszczeniach czy plotkach. Tego mamy doyć na codzień.
    Na razie życzę Karolinie i pozostałym Agnieszkom, Hankom, Wioletom, Małgośkom, Lucynom, Dariom, Iwonom itd zwycięstwa w sobotni i niedzielny wieczór, a potem .... w Lublinie.
    PS
    Pozdrawiam kibiców z Lublina.

• 0 0

• ... Monikom i koniec

• 0 0

• do studenta

OKi, został jeszcze PP,ale nie ma co sie oszukiwac- Karolina Kudłacz tu nie zostanie, bo czas leci, a $ trzeba zarabiac...szkoda ze nie w Gdansku

• 0 0

• ibiza

sophia przestan pisac glupoty na temat Karoliny.Chyba ze, Ty wiesz wszystko.

• 0 0

• do Sophi

Domyślam się, że najzwyczajniej spekulujesz /plotkujesz?/, bo nie odpowiedziałaś na pytania.
    "Lata lecą" - komu? Karolina ma dopiero 20 lat !!!!! Pokaż mi zawodnika /zawodniczkę/ obojętnie z jakiej dyscypliny, który osiągnąłby wyższą cenę od 25-26 latka? Jest natomiast pare przykładów ludzi którym zaimponowało pare $ i stracili ..... wszystko.
    Dlatego przestań spekulować, bo Ona jest /tak mi się wydaje/ nie głupia i nie popełni grzechu młodości.