• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

W Stoczniowcu drgnęło

star.
24 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Stoczniowiec poczynił pierwsze ruchy (przymiarki) transferowe. Na lodzie "Olivii" trenują dwaj czescy hokeiści: 27-letni Marek Moskal i o dwa lata młodszy Martin Malkus. W poprzednim sezonie występowali w klubach rodzimej I ligi, czyli odpowiedniku naszej drugiej.

- To napastnicy o umiejętnościach zbliżonych do Juraska, ale lepiej zbudowani, wyżsi - oceniał Marian Pysz we wtorek po pierwszym treningu gdańszczan na lodzie. - To może być nasz tercet obcokrajowców.

Obaj zawodnicy, jeszcze nie zaznajomieni z językiem polskim, wyraźnie oświadczyli, że przyjechali do nas grać. - Jeśli trener powie tak, zostaniemy. Nie szukamy innego klubu. Tu jest super - powiedział Moskal, znajomy Zdenka Juraska.

Jurasek, najlepszy napastnik "stoczni" w edycji 2001/2002 (22 gole i 18 asyst), jeszcze nie przyjechał, ale w klubie twierdzą, że nie ma pośpiechu. - Wiemy, co Zdenek potrafi, a on, jak kiedyś Skutchan, przygotowuje się w Czechach, z jakimś zespołem - wyjaśniał Janusz Bukowski, kierownik drużyny. Trener Pysz rozwiał już temat Davida Kominka. Następny kolega Juraska, znany z występów w Krynicy, zamierza grać w Niemczech. Niespodziewane nadzieje na zakontraktowanie 23-letniego Damiana Słabonia, w poprzednim sezonie gracza Tychów (17+11), a wcześniej snajpera KTH, też są chyba wątłe. - Zawodnicy GKS mają zaległe pieniądze do wyciągnięcia z klubu i pewnie z nich nie zrezygnują. Jeśli działacze załatwią kasę, nikt stamtąd się nie ruszy - prorokuje Pysz.

Nasz szkoleniowiec już wie, że chciałby na dłużej zatrzymać gości z Brna (Moskal) i Piska (Malkus). - Rynek transferowy jest otwarty do 20 grudnia. Będzie dużo czasu na przekonanie się o ich klasie. Do inauguracji ligi zespoły będą gotowe w 80 procentach, a dopiero po dwóch kolejkach okaże się, kto ma asy w rękawach. Na razie tylko Unia posiada ustaloną kadrę.
Głos Wybrzeżastar.

Kluby sportowe

Opinie (2)

 • STOCZNIA

  MISTRZ!! mistrz stoczniowiec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 1 0

 • szkoda

  Może to zawodnicy powinni wybierać prezesów i ustalać im wynagrodzenie. Szkoda tych co odeszli ale czy prezes icała klika pracowała by za tak marną pensyjkę. Może niech prezesik dołoży swoje honorarium jakiemuś dobremu zawodnikowi to nie odlecą np. do Francji czy Niemiec. Dotychczas pensyjka z UM wystarczała teraz trzeba wycisnąć z "bogatego" STOCZNIOWCA.Naprawdę żal tych chłopaków i prawdziwych kiboli. Ale kogo to, napewno nie działaczy GKS, a szkoda.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane