W Tiumeniu sopocianki znów wygrały po pięciu setach

Marta
1 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

W drugim meczu o Puchar Gubernatora Obwodu Tiumeńskiego siatkarskie Atomu Trefla odniosły drugie zwycięstwo. Tym razem sopocianki, podobnie jak w piątek po tie-breaku, pokonały ukraińską Siewierodonczankę 3:2 (25:15, 22:25, 20:25, 25:18, 15:5).

ATOM TREFL: Bełcik, Podolec, Szeliuchina, Wojcieska, Cabrera, Rourke oraz Zenik (libero), Wilk, Kuziak, Kwiatkowska, Łukasik.

SIEWIERODONCZANKA: Diegtiariew, Aksamit, Burbeljuk, Lidiajewa, Lisiejenkowa, Litwinowskaja.

Sopocianki rozpoczęły z "wysokiego C". W pierwszym secie już na początku narzuciły własny styl gry i wygrały tą partię pewnie 25:15, z każdą niemal piłką powiększając swoją przewagę, było więc 8:2 i 10:4 dla mistrzyń Polski.

To pewne zwycięstwo chyba nieco uśpiło sopocianki, gdyż mimo zaciętego boju kolejne dwie partie rozstrzygnęły na swoją korzyść siatkarki z Ukrainy. W drugim secie niemal cały czas prowadziła Siewierodocznka, jednak kiedy Atom Trefl wyszedł na prowadzenie 16:15 wydawało się, że przełamie rywalki, później było jeszcze 20:19 dla Polek ale w końcówce rywalki poprawiły blok i dzięki temu właśnie elementowi zdobyły punkt decydujący o zwycięstwie w secie.

W kolejnej partii gra jeszcze dłużej układała się po myśli sopocianek. Przez większość czasu gry prowadziły one minimalnie, uzyskując w większości 2, 3 punktowe prowadzenie. Jeszcze na drugą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy stanie 16:15 dla Atomu Trefla ale podopieczne Jerzego Matlaka znów obniżyły nieco loty w końcówce seta i przegrały kolejną partię.

Na szczęście sopocianki zagrały wreszcie równo w czwartym secie, prowadziły od początku i swojego prowadzenia nie wypuściły z rąk, najwyższą przewagę osiągając na koniec seta. O losach meczu zadecydował więc piąty set. Mimo, że w poprzednich czterech partiach trwała w miarę wyrównana walka, tie-break był popisem jednej tylko drużyny. Sopocianki skoncentrowane znokautowały wręcz rywalki, pozwalając im zdobyć jedynie 5 punktów a i tak 2 z nich to efekt błędów mistrzyń Polski.

Najlepszą zawodniczką w ekipie sopockiej znów była Australijka Rachel Rourke, która zdobyła 25 punktów, a przypomnijmy, że w pierwszym meczu została wybrana MVP (przeczytaj relację z pierwszego meczu).

W niedzielę, w ostatnim dniu turnieju sopocianki zmierzą się z gospodyniami, ekipą Tiumeń Tium-Gu. Natomiast w drugim sobotnim meczu Tiumeń TiumGu pokonał Iller Bankasi Ankara 3:0 (25:20, 25:23, 27:25). Bezpośrednią relację internetową z niedzielnych spotkań można śledzić TUTAJ.

Opinie (5) 3 zablokowane

• Ta 4. w wyskoku grala w spodniczce? (1)

• 0 0

• zdjecie z ERGO ARENA z sezonu 2011/2012

• 0 0

• Wszystkie atomówki grają w spódniczkach.

• 2 0

• Będzie dobrze!!!!

Zaczynają nasze nowe Atomówki nieźle... ;-) Zobaczymy jak dalej!!!!.... powodzenia życzę!!!!!...Będę na meczach w Ergo Arenie ;-)....