Polska wygrała na inaugurację ME U-17

16 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

W Gdyni i Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych do lat 17. Zobacz jak Polski pokonały Portugalię.

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych od zwycięstwa rozpoczęła turniej finałowy mistrzostw Europy do lat 17. Biało-czerwone pokonały Portugalię 25:21 (12:11). W piątek o godzinie 17:00 w gdyńskiej hali przy ul. Górskiego podopieczne Haralda Tłuczykonta zmierzą się z Rumunią. Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest bezpłatny.

POLSKA: Sarnecka, Krupa - Urbaniak 1, Herbut 2, Oreszczuk, Zimny 1, Balsam 1, Nocuń 6, Konofał 1, Mokrzka 4, Kwiecińska 1, Świerżewska 2, Dworczak 2, Trawczyńska 4, Jackiewicz, Tomaszewska

W Gdyni i Gdańsku 16 drużyn przystąpiło do jedenastych finałów mistrzostw Europy szczypiornistek do lat 17. W czterech grupach przez trzy dni rywalizacja toczy się o awans do ćwierćfinałów. To cel minimum w tych rozgrywkach Polek. Aby wykonać zadanie, trzeba w eliminacjach zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc.

Polki wszystkie mecze rozgrywają w Gdyni. Na inaugurację nasza drużyna miała kłopoty przed przerwą. Na pierwsze prowadzenie udało się wyjść dopiero w 27. minucie (11:10) po akcji Małgorzaty Trawczyńskiej.

-To był wynik nerwów i tremy związanej z pierwszą grą w turnieju - tłumaczył po meczu trener Harald Tłuczykont.

W Gdańsku rywalizują grupy z udziałem: Rosji, Węgier, Szwecji, Słowacji, Norwegi Chorwacji, Czech i Niemiec. W Gdańsku rywalizują grupy z udziałem: Rosji, Węgier, Szwecji, Słowacji, Norwegi Chorwacji, Czech i Niemiec.
O zwycięstwie biało-czerwonych przesądził początek drugiej połowy. W 35. minucie Polski odskoczyły na 16:11! Rywalki pierwszą bramkę w tej odsłonie zdobyły dopiero dwie minuty później. Świetnymi interwencjami w bramce popisywała się Karolina Sarnecka, która została uznana po meczu za najlepszą zawodniczkę w naszym zespole. Natomiast w ataku w tym okresie punktowała głównie Karolina Mokrzka.

Portugalki próbowały jeszcze odrobić straty, ale zbliżały się jedynie na kontaktowe trafienia przy 15:16 i 17:18. Spokój dały dwa trafienia z rzędu Dagmary Nocuń. Rywalki do walki zniechęciła również Natalia Krupa. Rezerwowa bramkarka obroniła rzut z karnego, a po chwili i dobitkę.

Warto zauważyć również bramkę Magdaleny Balsam. Rozgrywająca Vistalu Gdynia jest jedyną reprezentantką z zawodniczek grających w trójmiejskich klubach.

W drugim meczu grupy A Rumunia pokonała Hiszpanię 31:25 (17:13). I właśnie ze zwycięską drużyną zagrają Polski w piątek. Mecz, który rozpocznie się o godzinie 17:00 w Gdyni, będzie zapewne na wagę pierwszego miejsca w grupie i awansu do ćwierćfinału.

O 19:00 w tym samym obiekcie Portugalia zagra z Hiszpanią.

TRANSMISJE NA ŻYWO Z TURNIEJU ME KOBIET U-17 MOŻESZ ŚLEDZIĆ TUTAJ

Wyniki i najbliższe mecze w pozostałych grupach
GRUPA B, GDYNIA, hala przy ul. Górskiego
Dania - Holandia 32:21 (12:7), Czarnogóra - Francja 27:26 (12:12)
Piątek: godzina 13:00 Czarnogóra - Dania; 15:00 Holandia - Francja

GRUPA C, GDAŃSK, hala AWFiS przy ul. Górskiego
Rosja - Węgry 35:22 (17:12), Szwecja - Słowacja 34:20 (13:10)
Piątek: 13:00 Słowacja - Rosja; 15:00 Węgry - Szwecja

Grupa D, GDAŃSK, hala AWFiS przy ul. Górskiego
Norwegia - Chorwacja 26:26 (16:12), Niemcy - Czechy 32:22 (14:10)
Piątek: 17:00 Czechy - Norwegia; 19:00 Chorwacja - Niemcy

Miejsca

Opinie (3) 1 zablokowana

• (2)

Miło, że jest na ten temat artykuł.
    Bo w tych dziewczynkach i ich kolegach jest nadzieja, że pomysł
    polskich szczypiornistów z BundesLigi (NAJSILNIEJSZEJ! ligi świata)
    kilka lat temu pt. "Zebranie chłopaków z Bundes ligi
    i stworzenie kadry seniorskiej", pod "dowództwem" Bogdana i Pana Daniela nie będzie jednorazowym epizodem..
    A jakże byłoby pięknie, gdyby ponownie doszło do meczu Polska - Dania
    tym razem jako meczu FINAŁOWEGO w roku 2016, tyle, że po polskiej stronie w bramce człowiek ze stali - Sławek Szmal, na skrzydłach: Adam Wiśniewski
    i Patryk Kuchczyński, w ataku Bartek Jaszka(wymiata w Bundeslidze aż miło:), Michał Jurecki i Krzysiu Lijewski.
    A po stronie duńskiej: Niklas Landin, Hans Lindberg, Andreas Eggert,
    oraz w ataku, nie Kto inny, jak Mikkel Hansen.