Futboliści z Sopotu: runda bez porażki

21 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Seahawks Sopot zakończyli sezon PLFA I nie tylko z najlepszym stosunkiem zwycięstw do porażek, ale również z najlepszym bilansem punktowym. Seahawks Sopot zakończyli sezon PLFA I nie tylko z najlepszym stosunkiem zwycięstw do porażek, ale również z najlepszym bilansem punktowym.

W ostatniej kolecje PLFA I Seahawks Sopot pokonali na wyjeździe Crusaders Warszawa 47:20 (6:0, 12:7, 12:7, 17:6). Tym samym Jastrzębie zakończyły sezon zasadniczy bez porażki, zdobywając w nim aż 408 punkty, tracąc tylko 94. Lider Grupy Północnej szykuje się teraz do półfniału rozgrywek, w którym zmierzy się z wicemistrzem Grupy Południowej, czyli z Falcons Tychy. Spotkanie odbędzie się w Gdańsku 4 lipca.

Początek starcia, które odbyło się w Pruszkowie zapowiadał wiele emocji. Pierwsi piłkę po wykopie odbierali goście, ale nie potrafili zamienić posiadania w ataku na przyłożenie. Ale już w drugim ciągu zagrań ofensywnych po raz pierwszy tego dnia w polu punktowym z piłką znalazł się Gabriel Chambers. Na początku drugiej kwarty przyjezdni powiększyli prowadzenie do 18 punktów po skutecznych akcjach Chambersa i Jakuba Widawskiego.

Walczący zażarcie o uniknięcie barażu Crusaders nie złożyli jednak broni. Wówczas na wysokości zadania stanęła formacja obrony gospodarzy - przechwytem i 6-punktową akcją powrotną popisał się Kacper Szymczak. Po dwóch kwartach goście prowadzili 11 punktami (7:18).

Trzecia odsłona zaczęła się znakomicie dla warszawian, a Damian Sobański wbiegł w pole punktowe. Po skutecznym podwyższeniu Kamila Pilicha zespoły dzieliły już tylko cztery punkty (14:18).

Wtedy sygnał do ataku Jastrzębiom dał Adrian Abraham. Jego dwa ładne przyłożenia pozwoliły ponownie zdystansować gospodarzy. Na osłodę pięknym biegiem w połowie ostatniej kwarty popisał się Sobański.

Punktowo mecz zamknął sopocki defensor Mateusz Marciniak, który wykonał efektowną akcję powrotną po przechwycie.

W ośmiu tegorocznych meczach sopocianie zdobyli aż 408 punktów tracąc tylko 94, co daje imponujący bilans +314. Tylko dwa zespoły - liderujący Grupie Południowej PLFA I Kraków Kings i wiceliderzy Tychy Falcons mają obecnie pozytywny bilans małych punktów. Co ciekawe, te dwie drużyny zdobyły łącznie 429 punktów tracąc 185 co daje im bilans +244.

- Crusaders potrafili wykorzystywać nasze błędy, czego dowodzi ich długi bieg na przyłożenie. To były twarde, dobre zawody. Cieszy to, że w pierwszej połowie długo utrzymywaliśmy ich bez zdobyczy punktowych. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń i dopięliśmy swego. Perfekcyjny sezon zasadniczy stał się faktem. To daje nam przewagę gry w domu w play-off. To na pewno ucieszy kibiców - powiedział Lev Davydovsky, koordynator obrony Seahawks Sopot.

Najlepszym zawodnikiem meczu był zdobywca dwóch przyłożeń Abraham. W ataku Jastrzębi dobrze zaprezentowali się też skrzydłowi Michał BurekPaweł Henicz. Zdobywca dwóch punktów w obronie Arkadiusz Trojanowski siał spustoszenie w okolicach linii wznowienia akcji. Dobrze zaprezentował się też grający zarówno w ataku, jak i defensywie Peter Plesa.

Przebieg meczu

I kwarta
0:6 przyłożenie Gabriela Chambersa po 20-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate

II kwarta
0:12 przyłożenie Jakuba Widawskiego po 2-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate
0:18 przyłożenie Gabriela Chambersa po 35-jardowej akcji biegowej
7:18 przyłożenie Kacpra Szymczaka po 6-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Kamil Pilich)

III kwarta
14:18 przyłożenie Damiana Sobańskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Pilich)
14:24 przyłożenie Adriana Abrahama po 24-jardowej akcji biegowej
14:30 przyłożenie Adriana Abrahama po 10-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
14:32 dwa punkty (safety) dla Seahawks po zatrzymaniu zawodnika Crusaders z piłką w jego polu punktowym przez Arkadiusza Trojanowskiego
20:32 przyłożenie Damiana Sobańskiego po 60-jardowej akcji biegowej
20:40 przyłożenie Jakuba Widawskiego po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Bartosz Romanowski)
20:47 przyłożenie Mateusza Marciniaka po 45-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

MVP meczu: Adrian Abraham (running back Seahawks Sopot)