Atom Trefl udanie rozpoczął play-off

17 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Atom Trefl wygrywa pierwszy mecz z PTPS Piłą a Rachel Rourke zostaje MVP meczu. Atom Trefl wygrywa pierwszy mecz z PTPS Piłą a Rachel Rourke zostaje MVP meczu.

Siatkarki Atomu Trefla zdeklasowały PTPS Piła w trzech setach, ale na parkiecie musiały spędzić aż cztery partie, gdyż w jednej z nich zdarzył im się przestój. Wówczas rozbijały się o blok rywalek i psuły zagrywki. Ćwierćfinał play-off sopocianki rozpoczęły od zwycięstwa 3:1 (25:14, 25:13, 20:25, 25:15). W poniedziałek w Ergo Arenie o godzinie 18:00 rozpocznie się drugie spotkanie w rywalizacji do trzech wygranych.

Bełcik 8, Kaczorowska 11, Łukasik 5, Rourke 29, Coimbra 16, Szeluchina 4, Zenik (libero) oraz Kwiatkowska 3, Cabrera 2, Wilk, Podolec, Pykosz
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Jasiński, Michlic (oboje Bydgoszcz)
Widzów: 1400
Archangielska, Kuligowska 13, Lis 9, Krawulska 4, Malesević 11, Martałek 9, Wysocka (libero) oraz Borek, Wawrzyniak 5, Kajzer 2, Naczk, Paszek 1
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 25 25 20 25 3
PTPS 14 13 25 15 1

Pomeczowe komentarze:
Mirosław Zawieracz Mirosław Zawieracz
Mirosław Zawieracz
, trener PTPS: Tylko w trzecim secie zagraliśmy to, co chcieliśmy. Wcześniej i później Atom Trefl atakował bez przeszkód nad naszym blokiem.

Próbowałem zmienić obraz meczu poprzez roszady m.in. na rozegraniu. Problem jednak w tym, że na tej pozycji mamy jedynie super średnią wieku. Gorzej to już wygląda, gdy muszę zdecydować się na jedną wystawiającą, bo jedna ma 48 lat, a druga 22 i gra pierwszy sezon w OrlenLidze.

Klaudia Kaczorowska, przyjmująca Atomu Trefla: Nie wiem, dlaczego oddałyśmy trzeciego seta. Często tak się zdarza, że po dwóch wygranych w trzecim jest gorzej. Chyba za łatwo zdobyłyśmy prowadzenie 2-0. Z tego powodu uleciała potem gdzieś koncentracja.

To dobre doświadczenie na poniedziałkowy mecz i całe play-off. W tej fazie rozgrywek już nie będzie łatwych spotkań. Każdy walczy o swoje.

w meczowej "12" gospodyń nie zmieściła się druga libero - Kuziak, do składu wróciła bowiem rekonwalescentka - Pykosz
na trybunach około tysiąca kibiców, ale jeszcze kolejne osoby dochodzą na swoje miejsca, rozpoczyna się prezentacja zawodniczek
Atom Trefl w białych koszulkach, niebieskich spódniczkach, rywalki w czerwonych strojach
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Atom Trefl rozpoczyna "6" dobrze znaną z poprzednich sezonów
0:0
na rozegraniu przyjezdnych 48-letnia Archangielska, ona też będzie zagrywać jako pierwsza
6:4
Kaczorowska (ATOM TREFL) pomyliła się na zagrywce, w ataku skuteczna Coimbra (ATOM TREFL)
8:6
pierwsza przerwa techniczna po ataku Coimbry (ATOM TREFL), dwa punkty przewagi gospodyń
blok
9:6
Blok Kaczorowskiej (ATOM TREFL)
punkt
10:6
pilanki nie przebiły piłki po ataku Rourke (ATOM TREFL), Krawulska (PTPS) posłała ją w siatkę
punkt
10:7
Kuligowska (PTPS) atak po przekątnej, pierwszy punkt przyjezdnych po przerwie technicznej
13:9
Bełcik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
13:10
punkt
13:11
Blok na Kaczorowskiej (ATOM TREFL), a chwilę wcześniej skuteczna w ataku Malesević (PTPS)
16:12
na drugiej przerwie technicznej cztery punkty przewagi sopocianek, to efekt przede wszystkim dobrej gry blokiem i bezbłędnej w ataku Rourke (ATOM TREFL)
18:13
entuzjazm na trybunach i brawa, gdy spiker podał, że konkurs Pucharu Świata w Oslo w skokach narciarskich wygrał Piotr Żyła, a czwarty był Kamil Stoch
19:13
Rourke (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
24:14
Coimbra (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Wcześniej udany atak Brazylijki. Piłka setowa
  • 25
nowym elementem na meczu siatkarek są flagi wszystkich sopockich zawodniczek z ich podobiznami, które zawieszono pod kopułą Ergo Areny
Rozpoczynamy drugiego seta. Na zagrywce Rourke (ATOM TREFL). Obie drużyny w tych samych składach
blok
0:1
Blok Archangielskiej na Szeluchinie (ATOM TREFL), pierwsze prowadzenie w tym meczu PTPS
punkt
1:1
punkt
1:2
punkt
2:2
drugi punkt w tym secie gospodyń i druga udana akcja Bełcik (ATOM TREFL)
punkt
3:2
Kaczorowska (ATOM TREFL) wyprowadziła miejscowe na prowadzenie w tej partii
blok
4:2
Blok Łukasik (ATOM TREFL) na Malesević (PTPS)
punkt
5:2
Malesević (PTPS) tym razem ominęło blok, ale i... boisko
czas
5:2
5:2
na trybunach tzw. wietrzenie, czyli kibice na przemian wymachują niebieskimi i zielonymi kartonikami, które znajdują się na ich fotelikach
punkt
5:3
po wznowieniu gry wreszcie skutecznie Malesević (PTPS)
5:4
Krawulska (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
6:4
Rourke (ATOM TREFL) przerywa passę pilanek, Australijka ma już 9 punktów na koncie
punkt
7:4
ponownie Rourke (ATOM TREFL), tym razem zbicie po przekątnej, swobodnie dzisiaj bije po wszystkich kierunkach atakująca Atomu Trefla
punkt
7:5
7:6
Malesević (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
8:6
najdłuższa wymiana meczu, kończy Rourke (ATOM TREFL)
8:6
pierwsza przerwa techniczna, podobnie jak w inauguracyjnym secie także i teraz 2 punkty przewagi gospodyń
punkt
9:6
kiwka Coimbry (ATOM TREFL) w akcji, w której z obu stron brakowało soczystych zbić
punkt
10:6
Rourke (ATOM TREFL) ponownie zbija po przekątnej
punkt
11:6
Kaczorowska (ATOM TREFL) z drugiej linii w ostatniej centymetry boiska, punkt zaliczony, mimo protestów rywalek
czas
11:6
Przerwa na żądanie (PTPS). Trener Zawieracz wykorzystuje ostatnią przerwę przysługującą mu w tym secie
punkt
12:6
po wznowieniu gry ponownie Kaczorowska (ATOM TREFL) z drugiej linii, tym razem bez żadnych wątpliwości piłka w boisku
punkt
13:6
Rourke (ATOM TREFL) zdobyła piąty punkt z rzędu dla gospodyń
13:6
PTPS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krawulska, wchodzi Wawrzyniak.
punkt
13:7
Kuligowskiej (PTPS) udało się sforsować sopocki blok
punkt
14:7
15:7
Łukasik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Chwilę wcześniej skutecznie w ataku Coimbra
punkt
15:8
Kuligowska (PTPS) jako jedyna w ostatnich minutach walczy z sopociankami
punkt
15:9
kontrowersje między sędziami, pierwszy zaliczył atak Rourke, drugi, a właściwie druga, pani Agnieszka Michlic się z tym nie zgodziła, po konsultacjach w gronie arbitrów punkt jednak dla PTPS
punkt
16:9
Rourke (ATOM TREFL) teraz skutecznie w ataku już bez żadnych wątpliwości
16:9
druga przerwa techniczna przy wyraźniej przewadze gospodyń, które są wyraźniej lepsze w każdym elemencie
18:10
Rourke (ATOM TREFL) szybko rehabilituje się za poprzednią pomyłkę mocnym atakiem
20:10
PTPS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Archangielska, wchodzi Kajzer.
punkt
20:11
20:11
Mimo błędu Szeluchiny PTPS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lis, wchodzi Naczk. Najwyraźniej przyjezdne chcą oszczędzić nieco sił na kolejną partię
punkt
21:11
21:11
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szeluchina, wchodzi Kwiatkowska na zagrywkę
punkt
21:12
punkt
22:12
punkt
23:12
dwa skuteczne zbicia z rzędu Rourke (ATOM TREFL)
24:12
24:12
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaczprowska, wchodzi Cabrera.
punkt
24:13
podwójne odbicie Cabrery (ATOM TREFL), w dodatku Kubanka uderzyła plecami w słupek sędziowski
punkt
25:13
Cabrera (ATOM TREFL) udowodniła, że z jej plecami wszystko w porządku, to ona skutecznym zbicie kończy seta
w przerwie między setami występ Cheerleaders Flex Sopot
Rourke (ATOM TREFL) ma już 16 punktów, w ataku gra z blisko 70-procentową skutecznością, średnio kończy dwie z trzech piłek
3:4
Kuligowska (PTPS) przebiła się przez blok, nie zdążyła w asekuracji Zenik (ATOM TREFL)
4:6
Wawrzyniak (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
5:6
Wawrzyniak (PTPS) tym razem nieznacznie się pomyliła, autowa zagrywka
6:6
Bełcik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! To już trzeci as Izabeli w tym meczu!
7:8
tego jeszcze w tym meczu nie było, przerwa techniczna przy prowadzeniu przyjezdnych
9:10
tym razem ze środka zaskoczyła sopocianki Lis (PTPS), brakuje bloku, to ten element zniechęcał w poprzednich partiach rywalki do walki
blok
9:11
9:11
podwójna zmiana w Atomie Treflu, na rozegraniu i ataku, weszły Kwiatkowska i Wilk, odpoczywają Rourke i Bełcik
11:12
raz jeszcze Kwiatkowska (ATOM TREFL), tym razem odpowiedziała na skuteczne zbicie Kuligowskiej (PTPS) tym samym
14:15
Kwiatkowska (ATOM TREFL) skutecznie z drugiej linii, chwilę wcześniej udane zbicie Martałek (PTPS)
14:15
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Coimbra, wchodzi Cabrera.
punkt
14:16
14:16
druga przerwa techniczna również przy prowadzeniu PTPS po zbiciu Wawrzyniak (PTPS)
14:17
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Pierwszy raz w tym meczu o czas poprosił trener Grabowski
punkt
15:17
Martałek (PTPS) zepsuła zagrywkę
punkt
16:17
autowe zbicie Malesević (PTPS), na nic zdały się błagalne spojrzenia pod adresem sędziego, aby pokazał, że piłka dotknęła bloku
punkt
16:18
Łukasik (ATOM TREFL) zepsuła zagrywkę
16:19
Kajzer (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
16:19
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL).
16:19
na trybunach "wietrzenie" hali przez kibiców, czyli opisywany wcześniej rytuał wachlowania kartonikami
punkt
17:19
po wznowieniu gry skuteczny atak Rourke (ATOM TREFL)