Hokeiści Stoczniowca pokonali Zagłębie

Rafał Sumowski
8 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 6:1 (3:0, 1:0, 2:1) w pierwszym meczu półfinałowym play-off I ligi. - W najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się takiego wyniku - przyznaje wiceprezes klubu Arkadiusz Bruliński. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Gdańszczanie mogą ją zakończyć już w najbliższą środę o godzinie 19:00, gdy w Hali Olivia będą gospodarzami kolejnego spotkania.

1:6 Kamil Duszak - Jarosław Dołęga - Jakub Jaskólski 55 min

ZAGŁĘBIE: Dzwonek, Nowak - Urbańczyk, Cinalski; Sarnik, Zacharisz, Kozłowski - Krawczyk, Mejka; Dołęga, Rutkowski, Stokłosa - Jaskólski, Duszak; Nahunko, Stojek, Bernat - Horzelski, Sikora; Kisiel, Białek, Jarnutowski

STOCZNIOWIEC: Witkowski - Lehmann, Taran; Wrycza, Ziółkowski, Kulczyk - Skrzypkowski, Wachowski; Serwiński, Pesta, Stasiewicz - Ruszkowski, Iwanow; Michałkiewicz, Zaleski, Urbaniak - Leśniak, Puchalski; Krasakiewicz, Szczerbakow, Sochacki

Gdańscy hokeiści, którzy sezon zasadniczy I ligi zakończyli na 3. miejscu, a więc pozycję niżej niż Zagłębie, rozpoczęli niedzielny mecz dokładnie tak, jak radził im Bartłomiej Wróbel. W wypowiedzi dla naszego portalu były kapitan GKS Stoczniowca Gdańsk zasugerował im zdecydowany atak od początku spotkania i taką właśnie taktykę przyjęli podopieczni Janusza Bochińskiego oraz Krzyszofa Lehmanna.

BARTŁOMIEJ WRÓBEL: ATAKUJCIE OD PIERWSZYCH MINUT!

Na bramkę czekali niespełna kwadrans, ale gdy gumę do bramki rywali wrzucił Jakub Stasiewicz, w ciągu niespełna minuty posypały się dwa kolejne gole dla gości. Chwilę przed końcem tercji karę meczu za ostre poturbowanie rywala otrzymał Oskar Lehmann. Obrońca wypadł z gry, a w dodatku kolejne 5 minut gdańszczanie musieli grać w osłabieniu.

Do drugiej partii gracze Zagłębia podeszli znacznie bardziej zdecydowanie. Nie brakowało ostrych starć - chwilę "pościskali" się Oskar KrawczykWojciech Wrycza, a chwilę później 2-minutową karę dostał Jakub Jaskólski. Goście grali mądrze w obronie, a znakomicie w bramce spisywał się Tomasz Witkowski.

Grę w przewadze wykorzystał Paweł Skrzypkowski, za którego sprawą krążek po raz czwarty wylądował w bramce gospodarzy. Gdańszczanie przewagę powiększyli w następnej partii po trafieniach Wryczy i Grzegorza Zaleskiego. Honorowe trafienie dla Zagłębia pod koniec spotkania zanotował Kamil Duszak.

Wysoka wygrana stawia gdańszczan w znakomitej sytuacji, gdyż rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Środowy rewanż odbędzie się o godz. 19 w Hali Olivia.

- W najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Nasi zawodnicy zagrali jednak bardzo konsekwentnie, byli niezwykle skoncentrowani. Można powiedzieć, że zagrali w starym gdańskim stylu, bo sporo dobrego przyniosły nam kontry. To najlepszy prognostyk jaki mógł być przed środowym meczem. Chłopaki wiedzą, że grają o swoją przyszłość i zostawiają serce na lodzie. Liczymy, że w środę o 19 Hala Olivia zapełni się kibicami, którzy pomogą nam wejść do finału - podsumował wiceprezes Stoczniowca 2014 Arkadiusz Bruliński.

W drugim półfinale rywalizują Nesta Toruń i KTH Krynica. Pierwszy mecz w Toruniu wygrali gospodarze 5:4 (4:1, 1:1, 0:2).

• No nie dziencioł sędzią głónym (1)

Dzięcioł tylko nie spieprz nam meczu jutro !! My wiemy jak sędziujesz. Więc zakończ karierę . Tylko stocznia ! Dzięcioł tylko nie śpij na meczu bo my cię obudzimy !! Jazda z zagłębiem awans jest nasz !!

• 1 1

• płachomu tancioru jajca mieszajut

• 1 1

• w dyscyplinie sportowej HOKEJ NA LODZIE nie ma wyniku remisowego, gra toczy się do zwycięstwa jednej z drużyn (6)

brak, kompetencji, wiedzy, rzetelnego podejścia do tematów o których piszą autorzy artykułów na tym portalu, to czym wyróżnia się "trójmiasto.pl"
    A teraz do minusowania "znawcy" :)))))))))))))))))))))))))))))))))

• 1 1

• Remis w czasie regulaminowym (3)

o takim wyniku słyszałeś?

• 4 0

• Czasem regulaminowym, można nazwać całe spotkanie, z dogrywką i rzutami karnymi (2)

sumowski wstydzi się swojego nazwiska, czy błędów, próbując na siłę dorobić ideologię.
        Odpowiadając przedmówcy, żeby takie typowanie miało sens, pytanie powinni brzmieć: "Typowanie wyników po trzech tercjach"

• 4 0

• (1)

Powiedz mi, o ci Ci chodzi??
          Regulaminów czas gry to 3x20 minut. Dogrywka to dogrywka
          Karne to karne.
          Nie ma czegoś takiego ze "czasami" można tak to nazwać.
          Jeżeli nie wiesz co mówisz, to zajmij się zbieraniem znaczków.

• 4 1

• W Twojej wypowiedzi chodzi o to, że bełkoczesz, bez logiki oraz cytujesz tekst chyba z innej wypowiedzi

Jeżeli nie potrafisz, czytać ze zrozumieniem oraz odpowiadać z sensem nie wiem czym powinieneś się zająć anonimie.
            Wiem czym nie powinieneś się zajmować, dopowiedzą na komentarze
            Bawi mnie obrona Sumowskiego, chyba, że od wczoraj zmieniły się zasady rozgrywek meczy hokejowych :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

• 1 0

• tak samo jest typowanie w koszykówce, nie biadol tylko regulamin typowania sie kłania

• 2 2

• poczytaj regulamin typera

• 2 2

• No dobra koniec żartów, niech wygra lepszy!