• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

WKKW. Ponad 300 koni na hipodromie od czwartku do niedzieli

Rafał Sumowski
2 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
Druga tegoroczna odsłona konkursu WKKW w Sopocie to cztery dni rywalizacji z udziałem ponad 300 koni. Prezentować się będą na nich jeźdźcy z całego świata. Druga tegoroczna odsłona konkursu WKKW w Sopocie to cztery dni rywalizacji z udziałem ponad 300 koni. Prezentować się będą na nich jeźdźcy z całego świata.

Paweł Spisak na Banderasie został mistrzem Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Druga odsłona rywalizacji na hipodromie w Sopocie, już wyłącznie międzynarodowej obsadzie, rozpocznie się w czwartek. Do niedzieli włącznie zawody odbywać się mają codziennie od godziny 8 do 18. Dla kibiców wstęp bezpłatny.Pierwsza odsłona międzynarodowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Sopocie przypadła na koniec kwietnia i połączona była z mistrzostwami Polski. Zawody przyciągnęły rekordową liczbę ponad 300 konie i jeźdźców z całego świata. Wśród nich byli m.in. Niemiec Andreas Ostholt , Szwedka Anna Nilsson czy Japończyk Yoshiaki Oiwa.

W mistrzostwach nie zawiódł faworyt Paweł Spisak. Startujący na Banderasie zawodnik sięgnął po siódmy mistrzowski tytuł w karierze i zgarnął nagrodę w wysokości 3300 euro. Drugi na podium stanął Mateusz Kiempa (2200 euro) startujący na Lassban Radovix, a brąz zdobyła Joanna Pawlak dosiadająca Fantastic Friedę (1600 euro).Od czwartku do niedzieli ponownie będzie można zobaczyć jeźdźców i ich konie w międzynarodowym WKKW. Obsada będzie równie liczna jak podczas poprzednich zawodów.

- Wielu zawodników zostało w Sopocie i są nim zachwyceni. Można ich spotkać na plaży czy na mieście, choć niekoniecznie w strojach jeździeckich. Teraz dołączą do nich m.in. zawodnicy z Chin, których nie było na poprzednim konkursie.

Zobaczymy zawody o randze jednej, dwóch, trzech i czterech gwiazdek. Rywalizacja każdego dnia rozpoczynać się będzie ok. godz. 8 i kończyć ok. godz. 18. Szczegółowy harmonogram dostępny będzie w czwartek na stronie zawodykonne.com. Imprezie towarzyszyć będzie strefa foodtrucków oraz strefa handlowa. - mówi nam Alicja Kocik, specjalista ds. marketingu w Hipodromie Sopot.

W ramach WKKW para jeździec i koń bierze udział w trzech dyscyplinach: ujeżdżeniu (dresaż), skokach przez przeszkody oraz próbie terenowej (cross).

W próbie ujeżdżenia zawodnicy prezentują odpowiednie figury w wyznaczonym miejscu na czworoboku. Sędziowie oceniają nie tylko precyzję i swobodę wykonania ruchu ale i elegancję, nienaganny wygląd konia oraz elastyczność ruchów konia i posłuszeństwo. Ta konkurencja zaplanowana jest na czwartek.

W próbie terenowej, która odbędzie się w sobotę i częściowo w niedzielę konie pokonują przeszkody rozstawione na terenie całego Hipodromu- ogromne kłody, widowiskową przeszkodę wodną, szerokie rowy i wiele innych. Próba ta ma na celu sprawdzenie szybkości, wytrzymałości i możliwości skokowych konia.

Na niedzielę zaplanowano próbę skoków przez przeszkody, która będzie stanowiła finał. W niej błędy w postaci zrzutek, wyłamań czy przekroczenia normy czasu zostaną przeliczone na punkty karne. Jest to sprawdzian kondycji konia po próbie wytrzymałości.

Wydarzenia

Międzynarodowe i Krajowe zawody w WKKW CCI-L, CCI-S, CNC (4 opinie)

(4 opinie)
zawody / wyścigi

Miejsca

Opinie (6) 7 zablokowanych

 • Ujeżdżenie można też zobaczyć w piątek. Przynajmniej nie będzie już tak wiało. :)

  • 0 1

 • A ja proponuje ujezdzaje jokejow (1)

  Niech wezma sobie na plecy innych jokejow i zasuwaja z nimi dookola hipodromu i nastepnie wymiana, a z boku niech wszystko obserwuja konie czy im sie takie cos podoba.

  Tak tak, zaraz sie znajda tutaj madrzy ktorzy sie beda odwolywac do tradycji, czy tez do "przyzwyczajenia" dla konia..... a ja wam odpowiadam, ze swiat sie zmienia, tradycje mozna zmienic bardzo latwo (jakos nikt nie jezdzi juz na koniach do pracy tylko korzysta z samochodu), a przyzwyczajenie to totalna bzdura (zaloz sobie na plecy ciezki plecak i chodz tak caly czas, fajnie czy tez lepiej sie chodzi bez plecaka?)

  • 2 19

  • Czyli sugerujesz przerobienie wszystkich koni na kiełbaski?

   • 1 0

 • Nie bójcie się pogody, w razie deszczu czy wiatru jest zasadzona trybuna. A naprawdę warto. Te zawody są za....te. :)

  • 1 0

 • 300 koni to mam pod maską swojego BMW

  a nawet więcej

  • 1 0

 • I w 300 koni nie dogoni.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane