• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

WKKW juniorów i młodych jeźdźców w Sopocie.

19 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Po dwóch dniach przerwy na sopockim hipodromie znów zatętnią końskie kopyta. Po międzynarodowych zawodach w skokach przez przeszkody CSI A przyszła kolej na mistrzostwa Polski w WKKW juniorów i młodych jeźdźców. Równocześnie odbędzie się eliminacja do mistrzostw Polski juniorów młodszych. Organizatorem zawodów jest Sopocki Klub Jeździecki, a wszystkie trzy konkurencje odbędą się na terenie hipodromu przy ul. Polnej.

WKKW, czyli wszechstronny konkurs konia wierzchowego, składa się z trzech konkurencji: ujeżdżenia, próby terenowej i skoków. Odbędą się one jutro, pojutrze i piątek. Początek o godzinie 9.00.
Na liście zgłoszeń jest 45 koni. Zawodników będzie nieco mniej, gdyż niektórzy z nich pojadą na dwóch wierzchowcach. Uczyni tak na przykład faworyt gospodarzy, Filip Kulikowski. Brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów sprzed roku z Białego Boru pojedzie na Pirycie i Jarudze. Jeśli konie nie zawiodą, gdyż pierwszy z nich doznał kontuzji na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, a drugi w treningu jest niewiele ponad pół roku, sopocianin powinien walczyć o najwyższe cele. Jego najgroźniejszymi konkurentami wydają się być ubiegłoroczne medalistki: Agnieszka Wasilewska (złoto) i Anna Włodarczyk (srebro) oraz Przemysław Sarnowski ze Starogardu.

W kategorii młodych jeźdźców (do lat 21) zdecydowanym faworytem jest trzykrotny medalista mistrzostw Europy i aktualny wicemistrz kontynentu, Dawid Rakoczy z Gazu Polskiego Drzonków. Szanse na dobre miejsce ma sopocianka Monika Paliwoda. Z kolei w eliminacjach do mistrzostw Polski juniorek młodszych do najlepszych powinna należeć Joanna Chajęcka.

jag.



Głos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane