Szczypiorniści Wybrzeża po baraże do Wągrowca

Rafał Sumowski
17 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże przegrało pierwszy mecz o baraże w Gdańsku. Czy w Wągrowcu zdoła odwrócić losy rywalizacji i wywalczy prawo gry przeciwko Chrobremu Głogów? Na zdjęciu Krystian Nidzgorski. Wybrzeże przegrało pierwszy mecz o baraże w Gdańsku. Czy w Wągrowcu zdoła odwrócić losy rywalizacji i wywalczy prawo gry przeciwko Chrobremu Głogów? Na zdjęciu Krystian Nidzgorski.

Trzema bramkami muszą wygrać w sobotę w Wągrowcu szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk, aby bezwarunkowo zapewnić sobie udział w barażu o Superligę. Jeśli czerwono-biało-niebieskim uda się rzucić Nielbie 24 bramki, wystarczy im, że będą lepsi o dwa trafienia. - Możemy zagrać tylko lepiej niż podczas pierwszego meczu w Gdańsku - zapewnia trener Daniel Waszkiewicz.

Pierwsza odsłona starcia o prawo gry w barażach zakończyła się zwycięstwem Nielby 23:21. Spotkanie w hali przy ul. Górskiego mogło skończyć się znacznie gorzej dla Wybrzeża, gdyby nie zapierająca dech w piersiach pogoń za rywalami w drugiej połowie.

Do przerwy gospodarze przegrywali 7:14 i wszystko wskazywało, że rewanż będzie jedynie formalnością. Tymczasem gdańszczanie zerwali się do walki w następnych 30 minutach i doprowadzili nawet do remisu. Niestety, mimo ich desperackiej obrony, końcówka pojedynku należała do graczy Nielby prowadzonej do zwycięstwa przez zdobywcę dziewięciu bramek Łukasza Białaszka.

SZCZYPIORNIŚCI WYBRZEŻA DALEJ OD SUPERLIGI

- Jesteśmy w niekorzystnej sytuacji po pierwszym meczu. Zawodnicy musieli się odbudować psychicznie i mam nadzieję, że ta pierwsza połowa już im nie siedzi w głowach. Koncentrujemy się tylko i wyłącznie na sobotnim spotkaniu - mówi trener Wybrzeża Daniel Waszkiewicz, który zespół prowadzi wspólnie z Damianem Wleklakiem.

Zdaniem szkoleniowca jego podopieczni w rewanżowym spotkaniu powinni z powodzeniem skorzystać z wniosków wyciągniętych po meczu w Gdańsku. Przypomnijmy, że w lidze oba zespoły rywalizowały w innych grupach i nie miały okazji gry przeciwko sobie.

- Spotkanie we własnej hali pozwoliło nam lepiej poznać rywali. Cały tydzień poświęciliśmy na to, by jak najlepiej przygotować się pod ich kątem. Jestem przekonany, że możemy zagrać tylko lepiej - uważa trener czerwono-biało-niebieskich.

Pierwszy mecz kosztował sporo sił zawodników obydwu drużyn. Jeszcze przed jego rozpoczęciem do ostatnich chwil ważył się występ w nim kapitana gdańszczan Dawida Nilssona, który ostatecznie zagrał ograniczając się głównie do obrony.

- Mamy trochę problemów, z którymi musimy się uporać, ale niech zostaną one tajemnicą szatni. Rywale mogą być pewni, że damy z siebie wszystko - kończy Waszkiewicz.

Na zwycięzce rywalizacji pomiędzy Nielbą a Wybrzeżem czeka 10. zespół Superligi, Chrobry Głogów. Mecze barażowe rozegrane zostaną w środę 22 maja i w sobotę 25 maja.

Opinie (7)

• Do Wągrowca na wycieczkę

Nielba za mocna dla naszych szczypiornistów.

• 3 16

• Grać na całego i Walczyć do upadłego.I wstań do góry głowe wznieś i śpiewaj naszą pieśń heja GKS.powodzenia panowie

• 11 3

• MY WIERZYMY !!! TYLKO Gdański klub sportowy hej hej !!

• 6 3

• My też

wierzymy

• 4 3

• GKS Wybrzeże!

Panowie musicie dać radę, kibice Wam pomogą dopingiem! Walczcie tak jak w 2 połowie u nas, a będzie zwycięstwo! Musicie złamać w nich wolę zwycięstwa, zrobicie to walką do końca, nieustępliwością, poświęceniem. Nikt sam niczego nie ugra, musicie funkcjonować jako drużyna!

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.