Zwycięstwo Wybrzeża, porażki SMS i Spójni

Rafał Sumowski
5 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 21:18 (5 grudnia 2015)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
Piotr Papaj poprowadził Wybrzeże do wygranej nad Orlen Wisłą II Płock. Piotr Papaj poprowadził Wybrzeże do wygranej nad Orlen Wisłą II Płock.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk po kiepskim początku spotkania pokonali we własnej hali rezerwy Orlen Wisły Płock 36:24 (16:15). Słabiej wypadł osłabiony SMS Gdańsk, który uległ we Władysławowie Wolsztyniakowi Wolsztyn 25:34 (13:19). W Gdynia Arenie Spójnia Gdynia nie zdołała powstrzymać wicelidera I ligi Mebli Wójcik Elbląg i przegrała 25:32 (15:13).

Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła II Płock 36:24 (16:15)
WYBRZEŻE:Chmieliński, Sokołowski - Papaj 8, Kondratiuk 7, Bednarek 5, Ćwikliński 4, Rogulski 4, Abram 3, Skrzypczak 2, Nilsson 1, Sulej 1, Dworaczek 1, Prymlewicz, Kornecki.
.

Tydzień po 10-bramkowej porażce z Warmią Traveland Olsztyn w wyjazdowym meczu na szczycie I ligi, szczypiorniści Wybrzeża mieli duże problemy na początku spotkania z niżej notowanymi rezerwami Orlen Wisły. Gdańszczanie we własnej hali rozpoczęli kiepsko, bo od stanu 2:6 w 9. minucie gry.

Nie dość, że płocczanie od początku pojedynku sygnalizowali wysoką dyspozycję, to gdańszczanie "zagotowali" się po złym starcie i popełniali przewinienia. W pewnym momencie z powodu kar grali aż w potrójnym osłabieniu.

Najwyższe prowadzenie (12:7) goście zdobyli w 18. minucie po bramce byłego zawodnika gdańszczan Kacpra Adamskiego. Nie byli jednak w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry przez całe spotkanie.

Jeszcze przed przerwą za odrabianie strat wzięli się miejscowi, którzy głównie za sprawą Piotra Papaja zminimalizowali je do różnicy jednej bramki. Po zmianie stron gdańszczanie nie dopuścili do powtórki z pierwszej połowy. Za sprawą serii szybkich i sprawnych ataków szybko wyszli na prowadzenie, które w pewnym momencie wyniosło nawet 11 trafień.

SMS Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 25:34 (13:19)
SMS: Kozłowski, Wenta, Bartosik - Moryto 6, Harasymek, Koselski 1, Skuciński, Ziółkowski 3, Marszałek 3, Sićko 5, Chełmiński 3, Jarosiewicz 1, Salacz 3, Pedryc.

W poprzedniej kolejce szczypiorniści SMS Gdańsk sensacyjnie zremisowali w Lesznie z Realem Astromalem. Niestety, licealiści nie zdołali pójść za ciosem we Władysławowie, gdzie pełnią obecnie obowiązki gospodarzy.

Trener Jan Prześlakiewicz ze względu na urazy miał do dyspozycji tylko dziesięciu graczy z pola, w tym zawodników z młodszego rocznika. Zabrakło m.in. Jana Piekarskiego, który rozbił łuk brwiowy, a z chorobą na ławce rezerwowych zasiadł Hubert Skuciński, który na parkiecie pojawił się tylko na chwilę.

Licealiści dobrze radzili sobie tylko w pierwszych minutach, gdy prowadzili jedną bramką. Wyrównany mecz skończył się jednak przy stanie 7:7. Wolsztyniak odjechał gospodarzom na 13:8, a do przerwy prowadził już 19:13.

- Zepsuliśmy chyba z dwanaście sytuacji sam na sam i dwa rzuty karne. Byliśmy osłabieni i zagraliśmy praktycznie bez środka rozegrania. Po przerwie, gdy rywale mocno nam odskoczyli, dałem pograć młodszym chłopakom - mówi trener Prześlakiewicz.
Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 25:32 (15:13)
SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Kowalski 1, Olifferchuk 3, Matuszak 2, Bielec, Wróbel 6, Nazimek, Ringwelski, Brukwicki, Rychlewski 6, Pedryc 4, Rakowski 3, Derdzikowski

W starciu z wiceliderem tabeli bezsilna okazała się Spójnia Gdynia. Zespół Marcina Markuszewskiego znakomicie spisał się tylko w pierwszej połowie.

Gospodarze w 8. minucie po trafieniu Bohdana Olifferchuka objęli prowadzenie 4:2 i choć elblążanie kilkukrotnie doprowadzali do remisu, nie byli w stanie uzyskać przewagi.

Na przerwę gdynianie zeszli prowadząc 15:13 po bramce Andrzeja Rakowskiego, ale ich gra kompletnie załamała się po zmianie stron. Przez kwadrans Spójnia zdobyła zaledwie jedną bramkę (autorstwa Olifferchuka), zaś "meblarze"zanotowali w tym czasie 10 trafień wychodząc na prowadzenie 23:16.

Miejscowi podjęli walkę i głównie za sprawą Rafała RychlewskiegoKamila Pedryca zmniejszyli stratę do 2 trafień. Elblążanie nie dali jednak już wyrwać sobie zwycięstwa i ostatecznie po serii 5:1 w ostatnich minutach gry, przypieczętowali wygraną.

Wyniki 12 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Orlen Wisła II Płock 36:24 (16:15)
  • SMS GDAŃSK - Wolsztyniak Wolsztyn 25:34 (13:19)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Meble Wójcik Elbląg 25:32 (15:13)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 23:30 (11:13
  • MKS Poznań - Real-Astromal Leszno 22:31 (13:15)
  • Mueller MKS Grudziądz - MKS Kalisz 22:27 (12:9)
  • Sokół Browar Kościerzyna - ŚKPR Świdnica 33:28 (16:12)

Opinie (11)

• Wypadło wygrać. Bo porażka w Olsztynie mogła się zdarzyć, ale nie jej rozmiary..
    Blisko pogromu.. Jak to miało miejsce z rezerwami Orlenu.
    ps.
    w ramach ehfCL.com.
    Brawo dla.. Vive za genialny mecz w IIpoł. z Barcą.

• 11 1

• Spojnia nie dala rady

Szkoda' bo gdyby nie fatalne 15 pierwszych minut drugiej polowy - bramka- mogloby byc inaczej. Ale i tak brawa za walke do konca!

• 9 0

• mimo porażki gratuluję Spójni walki.Co do Wybrzeża.....czerwone kartki dla panów ze Szczecina....tym można rozwalić każdy mecz.Wspaniale, że chłopaki potrafili wziąść się w garść i wygrać,Czekam na mecz z Elblągiem...a dzisiaj gratuluję postawy i wyniku

• 12 0

• (2)

Co za brednie wypisuje dziennikarzyna,SMS grał w Gdańsku.

• 4 0

• Podobnie jak i Spójnia nie grała w Gdynia Arenie tylko w starej hali.

• 7 0

• Dziękujemy autorowi tekstu za wysłanie kibiców SMS do Władysławowa.

• 2 0

• Brawo Wybrzeże (3)

Dobry mecz, mimo fatalnego początku. Ostatnio brakowalo Nilssona, zdecydowanie. Dzisiaj Papaj pewniak,równie dobry mecz w wykonaniu Kondratiuka. Wspaniale, teraz zmieść Elblag i spokojnie wejsc w druga kolejke. Gratulacje dla calej druzyny, takim wynikiem zamkneliscie pseudokibicom buzie, ktore ostatnio tak glosno krzyczaly o waszych niepowodzeniach. BRAWO!!

• 5 13

• czy pseudo.......czy tym, którzy szczerze piszą o tym , co widzą a dziś powtórzę się, gratuluję umiejętności otrząśnięcia się z niemocy i decyzji panów w czarnych strojach

• 3 8

• Brawo Wybrzeże (1)

Czy komentarze typu "wleklak czlowiek bez honoru", albo wymienianie calego sztabu z nazwiska jako tych najgorszych, jest zachowaniem kibicow? Owszem, konstruktywna krytyka ma lepsza moc niz komplement. Ale powtarzam - konstruktywna. A komentarze laikow chcacych dymisji "na gwalt", nijak sie za taka maja.

• 5 5

• Wrobel

Najprzystojnieszy szczypiornista grajacy w 3city. Milo na niego patrzec na meczach Spojni, gdzie rzuca bramki, jak i na trybunach na meczach Wybrzeza. Pozdrawiam!