Widzew wygrał w Gdyni 4:0

21 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Czesław Michniewicz z przyjemnością odwiedza Gdynię, ale dla swojego byłego klubu nie miał sentymentów. Czesław Michniewicz z przyjemnością odwiedza Gdynię, ale dla swojego byłego klubu nie miał sentymentów.

Czesław Michniewicz był piłkarzem Bałtyku w latach 1985-1993, a biało-niebieskie barwy przywdziewa nadal przy okazji meczów noworocznych gdyńskich oldbojów. Jednak jako trener Widzewa nie miał sentymentu dla byłego klubu. Łodzianie wygrali sparingowy mecz z II-ligowcem na stadionie przy ul. Górskiego aż 4:0 (3:0). Nowym piłkarzem gospodarzy został Dominik Lemanek

.

Bramki zdobyli:
Piotr Grzelczak 38, Tomasz Lisowski 42, Sebastian Radzio 44, Darvydas Sernas 79

BAŁTYK:
I połowa: Matysiak (Grubba) - Łoziński, Benkowski, Martyniuk, piłkarz testowany - Kawa, Lemanek, Granosik, piłkarz testowany - Łuczak, Kaszuba
II połowa: Gostomski - Łoziński (Kiciński), Benkowski, Martyniuk, Król - Kawa (Malicki), Michałek, Lemanek (Detlaff), Drzymała - Kudyba, Piotrowski.

WIDZEW:
I połowa: Kaniecki - Ukah, Bieniuk, Straton, Lisowski - Grischok, Grzeszczyk, Kuklis, Grzelak - Radzio, Grzelczak
II połowa: Pytkowski - Ben Radhia, Madera, Szymanek, Dudu - Budka, Panka, Đurić, Riku Riski, Żigajevs - Sernas.

Z wysokiego "c" rozpoczął pracę z Bałtykiem trener Jacek Grembocki. W pierwszym sparingu pod wodzą nowego szkoleniowca gdynianie zmierzyli się z dwunastą drużyną ekstraklasy po rundzie jesiennej. Łodzianie stawili się w Gdyni, gdyż od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Cetniewie.

Gra dla Widzewa na sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby nie stanowiła zaskoczenia, gdyż w rundzie jesiennej zremisowali na nim z Arką w meczu o ligowe punkty 1:1.

Tym razem różnica klas wynikająca z ligowej hierarchii uwidoczniła się najbardziej pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Bałtyk w ciągu sześciu minut stracił trzy gole, które rozstrzygnęły ten sparing.

Po zmianie stron wynik spotkania ustalił Litwin Sernas, którego transfer do Lecha Poznań nie doszedł do skutku. Zresztą nie tylko ta transakcja nie udała się łodzianom. Szkoleniowiec bezskutecznie zabiegał m.in. o sprowadzenie do Łodzi piłkarzy z Trójmiasta: Pawła Buzały z Lechii Gdańsk i Marcina Budzińskiego z Arki Gdynia.

W miejscowej drużynie wystąpiło kilku testowanych piłkarzy. O powrót do Bałtyku zabiega m.in. jeszcze niedawno jego najlepszy snajper Dariusz Kudyba, który jesień spędził w Olimpii Elbląg. W bramce zaprezentował się były golkiper Legii Warszawa, ostatnio grający w Odrze Wodzisław, Maciej Gostomski.

Ponadto zaprezentowali się m.in. Dominik Lemanek, skrzydłowy Lechii Gdańsk, Mateusz Łuczak, blisko dwumetrowy napastnik Paweł Piotrowski, wychowanek Lechii, który grał m.in. w Polonii ME i Orle Trąbki Wielkie oraz najstarszy w tym gronie, blisko 27-letni Marcin Dettlaff, który jesień spędził w Wiśle Płock, a trójmiejscy kibice z pewnością pamiętają go z wcześniejszych występów w Celticu Reda, KP Sopot czy juniorach Arki Gdynia.

Z tego grona kontrakt z Bałtykiem podpisał Lemanek. 22-letni pomocnik z trenerem Grembockim zna się z czasów gry w drużynie Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa. Wystąpił w niej w 46 meczach ligowych. Pomocnik również dwukrotnie zagrał w dorosłej ekstraklasie. Piłkarzy mierzy 176 centymetrów, jest wychowankiem MKS Mława.

Następny sparing piłkarze Bałtyku mają zaplanowany na 29 stycznia. Tego dnia o godzinie 12.00 mają zmierzyć się w Gdyni przy ul. Górskiego z Kaszubią Kościerzyna.

Opinie (54) ponad 50 zablokowanych

• brawo Czesio

• 18 13

• (1)

Bałtyk dopiero co rozpoczął przygotowania, jeszcze traqnseferow praktycznie nie było wiec wynik nie byl napewneo niespodzianka.. pozdro dla kibicow pilki kopanej :)

• 34 18

• a Widzew to dopiero nie rozpoczął przygotowań!!!????

• 13 5

• ***BAŁTYK GDYNIA*** (6)

UCZCIWOŚĆ-HONOR-TRADYCJA-WIERNOŚĆ

• 72 47

• popieram

Gdynianie obudźcie się macie świetny klub o powyższych przymiotach jakim jest Bałtyk

• 21 21

• Otworzyłem oczy, Bałtyku nie widziałem (3)

Wierność? Jakoś nie widać wiernych kibiców tego klubu! Czyżby stracili wiarę?
      Tradycja? Chyba w malowaniu bazgrołów po murach pięknej Gdyni typu: "Bałtyk walczy"
      Honor? By za każdym razem uciekać i chować swoje barwy? By bluzgać po swoich byłych graczach jak np. Czyżniewski?
      Uczciwość? By za każdym razem zawyżać frekwencję na meczach?

• 11 20

• najwazniejsze , ze nie o Bałtyku ale o arce mowiła i mowi cała Polska!!! (1)

• wysoka frekwencja (2)

sparing i mimo godziny 16. w tygodniu pracy oraz zimowej aury na meczu pojawiło się blisko 200 osób, byłem pozytywnie zaskoczony wchodząc na trybuny, pozdrawiam wszystkich kibiców

• 43 17

• frekwencja (1)

jak polczysz 100 to będzie aż nadto

• 9 21

• egon masz szalik ,czy to twój został w Grudziądzu

• 15 12

• Bałtyk jak na pierwszy sparing wcale źle się nie prezentował.

Ostatnie 6 minut pierwszej połowy było słabe.A w pozostałym okresie nie było widać wcale dużej różnicy. Grubba po raz kolejny pokazał niestety, że 1 zespół to już niestety nie dla niego.

• 19 7

• Gratulacje dla Widzewa od ARKI !! (6)

Kogo wiecej na trybunach, kadłubów czy Widzewiaków??

• (2)

właśnie udowodniłeś, że nie masz blado zielonego pojęcia o tym co się dzieje. kto się podlizuje to chyba wy bałtykowi także oby tak dalej to będzie nowa zgoda w trójmiescie!

• 3 2

• wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania (5)

przez większość czasu mecz był wyrównany i toczył się w środku pola, momentami Widzew osiągał przewagę ale gdyby nie głupie błędy w obronie pod koniec pierwszej połowy skończyło się max 2-0, szkoda że w drugiej połowie nic nie wpadło dla naszych, okazje były

• 24 6

• (4)

To ty chyba kolego na innym meczu byłeś!!!!! Mecz przez większość czasu wyrównany ? jaja robisz ? widzew testował nowych zawodników wchodzili kiedy chcieli i robili co chcieli momentami z Widzewa było tylko 9 na boisku!!! a nasi ,,,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!?????????????????

• 6 3

• (3)

9 ? chyba przez jakiś krótki moment jedynie, nie zauważyłem tej sytuacji. Widzew w szczególności w pierwszej połowie stał na połowie Bałtyku miał optyczną przewagę ale nic z jej nie wynikało kopali sobie piłkę na 35-40 metrze a jak tylko próbowali podejść bliżej to byli blokowani, kolego z mzks bez ściemy że byłeś na meczu ;)

• 8 2

• 3 gole w pierwszej połowie, a Ty piszesz, że nic nie wynikało z gry? (2)

• 3 4

• (1)

przez proste błędy w obronie w końcówce, po zmianie bramkarza. widać że nie byłeś na meczu więc po co się wymądrzasz jak nie widziałeś.

• 3 3

• ALE TO NIE BRAMKARZ BYŁ WINNY ,ZE NIKT NAPSTNIÓW NIE KRYŁ

• 4 1

• Coś cieńko widzę awans Bałtyku .

Może piętro niżej , to tak .

• 13 24

• a czego oczekiwałeś po meczu zespołu z II ligi z drużyną z Ekstraklasy? Że Bałtyk puknie lekką reką Widzew 7-0 i do pieca? Niektórych to chyba ułańska fantazja ponosi :D

• 24 2

• bylem widzialem...

Bałtyk starał sie grac z kontry,za Dareka to juz zaczeły sie chocki klocki, 3 bramki w 6 min jak grał Matysiak mecz wyrównany, mysle ze jak sie wzocnimy to bedzie si, wynik ciut za wysoki z przebiegu meczyku ale nie ma co plakac pokazli sie z dobrej strony a Darek no coz 2 liga to za wysokie progi...